sağlığınıza oversleeping etkileri nelerdir?

Uzun yorucu bir günün ardından yatak vurmak dünyanın en mutlu duyguların biridir. Sen, çok Uyumakta geçirmek isteyen yarın yoktur gibi sıcak, rahat yatağında snuggled olabilir. Eğer arada bir realize olursa o büyük bir anlaşma olduğunu olmayabilir; o bir alışkanlık haline gelir ancak, o zaman birden fazla yönden sağlığınızı etkileyebilir. Bu kaygıyı uyandırıyorsa, aşağıdaki makaleyi okuyun ve sizi etkileyebilir oversleeping anlamak düşündürmektedir.

Bir Kişi İhtiyaçları Uyku İdeal Tutar nedir?

Hepimiz dinç ve canlı olmasını iyi uykuya ihtiyacı vardır. Uyku vücudumuz dinlenir ve tazmin etmiştir iyi yoldur. Ancak, daha fazla uyku bir fikrin iyi olmayabilir. Yani, bir kişinin ihtiyacı olan uyku ideal miktar nedir? Eh, Aşağıdaki tabloda adil bir fikir elde yardımcı olabilir. değerler devlet yukarıda farklı yaş grupları gerektiren uyku tahmini miktarını bahsetti. Ancak, uyku gereksinimleri bir kişi diğerine değişebilir.

Oversleeping Olası nedenleri nelerdir?

Eğer vücudunuzun ihtiyacı daha fazla uyurken oversleeping olduğunu. Bu nedenle, fazla 10 ila 12 saat boyunca uyuyan bir kişinin hipersomninin kategoriye girebilir. Birçok nedenleri oversleeping yol açabilir. aşağıdaki gibi ortak Uyuyorum nedenlerden bazıları şunlardır.

  • Eğer depresyon ya da anksiyete muzdarip iseniz, uzun saatler boyunca uyku olabilir.
  • Eğer uyku apnesi varsa, yataktan zorlu bir görev gibi görünebilir.
  • Eğer tiroid sorunları varsa, aşırı uyku neden olabilir.
  • Eğer kalp hastalıklarından muzdarip iseniz, oversleeping sonuçlanabilir.
  • Bazen aşırı yorgunluk realize neden olabilir.
  • Belirli ilaç varsa, o her zamankinden daha fazla uyku yapabilir.

Teşhisi Nasıl Yapıldı oversleeping edilir?

senin Uyuyorum deseni, altı haftadan uzun kadar uzanır, bu uyku desende bu tür değişiklikler yapabilir altta yatan bir tıbbi sorunun göstergesi olabilir. Kendinizi iyice oversleeping gerçek nedenini belirlemek için incelenir olsun hayati önem taşıyor. Doktorunuz bazı testler önerebilir ve hatta bir uyku çalışması için gitmek isteyebilir. oversleeping ile ilişkili herhangi bir belirgin tıbbi sorunları varsa, doktorunuz aşağıdaki tanı teknikleri önerebilir:

1. polysomnogram Testi

Sen kliniği veya uyku merkezinde kalmak için gerekli olacaktır ve çeşitli enstrümanlar vb nabzınızı, beyin aktivitesini, bacak hareketleri, göz hareketleri izleyecek

2. Epworth Uykusuzluk Ölçeği

Doktorunuz sizin uyku gün işleyişine güne etkiliyor olabilir nasıl kurmak için bu ölçekte sizin uyku hali ölçebilir.

3. Birden Uyku Gecikme Testleri

ya da polysomnogram testinden sonra ek olarak, doktorunuz daha kapsamlı uyku desen görünümü ve nasıl gündüz şekerleme olması birden uyku gecikme testleri önerebilir.

4. Bir Dairy koruyun

Doktorunuz bile uyku desen bir günlük muhafaza etmek isteyebilir, o kalktığında kaç şekerlemeler çektiğiniz bir günde, vb uyurken olduğu

Oversleeping Yan Etkileri Nelerdir?

Bizim vücudun besinlerden beslenme alır yolu gibi, uyku vücudumuzun duyuları besler. Biz rahat ve huzurlu bazı uyku yetişmeye sonra gençleşmek hissediyorum. Ancak, bizim için iyi olmayabilir bizim vücut tarafından gerekli olandan daha uyurken, ve çeşitli fiziksel ve zihinsel komplikasyonlara yol açabilir. oluşabilecek bazı fiziksel ve zihinsel Uyuyorum riskler şunlardır.

Fiziksel Etkiler

Eğer vücut çok fazla kapamak göze olumsuz tepki nasıl merak ediyorsanız, işte size uzak zafer veya olmasın ertelemek gerekmediğini yeniden düşünmek yapabilir bazı nedenleri vardır.

1. Bu Gelişmekte Diyabet şansınızı artırabilir

9’dan fazla saat boyunca dozing diyabet gelişme riskinin artmasına karşıya bırakabilir. Yani, fazladan birkaç saat olmayabilir o kadar büyük bir güçlük için uyku düşündüm eğer; eh, olabilir ve diyabet neden olabilir. Bir gün 9 veya daha fazla saat uyudum insanlar, günlük olarak daha az saat uyudum olanlara göre diyabet almanın yüzde 50 daha fazla şansı çalışmalardan birinde kanıtlanmıştır olmasıdır.

2. Sen Hefty Getirebilir

Eğer vücuda enerji sağlamak için gıda tüketmek ve gün boyunca temel işleri yaparken vücudunuzun kalori yakar. Ancak, zaman uyku harcamak en zaman, vücudunuz eninde sonunda kilo almaya yol açacak ekstra kalori, üzerinde kazık tutabilir. Bir araştırmaya göre, düzenli olarak 9 veya daha fazla saat boyunca uyudu insanlar çok yapmadım insanlardan daha altı yıllık bir zaman dilimi içinde obez olma olasılığı daha fazladır.

3. Baş ağrısı neden olabilir

Eğer baş ağrısı sabit nöbetleri yaşarsanız, çok fazla uyku düşkünlük olabilir olasılığı iyi bir miktar var. Aşırı uyku olumsuz sırayla baş ağrısı ve ağrılar gibi sorunlarına yol açabilir beynin nörotransmitterler etkiler çünkü bu olur.

4. sırt ağrısı neden olabilir

Bu yersiz biraz gelebilir, ama daha uzun süreler için uyku backaches ve acıları neden olabilir. Vücudunuzun uzun süre bir bırakmasını konumunda olması için yapılmaz çünkü bu, daha ziyade hareket halinde olması gerekiyordu. uzun süre yatakta yatarken duruş sorunları ve sırt ağrısına neden olabilir.

5. Kişisel Bereket ile Meddle etsin

Şu saate ve doğurganlık, herhangi bir bağlantısı var mı? Hamile kalmayı planlıyorsanız Eh, daha uzun süreler için uyku hormonal dengeyi bozan ve sirkadiyen döngülerini etkileyen ederek doğurganlığı engelleyebilir çünkü uyku ne kadar zaman harcadığını dikkate almak akıllıca bir şey olabilir. çalışmaların birinde, günde 9 ila 11 saat uyudum kadınlar günde sekiz veya daha az saat dozed kadınlara kıyasla daha az verimli olduğu görülmüştür.

6. Bu Kalp Strokes neden olabilir

Bir araştırmaya göre, fazla 8 saat boyunca uyku insanlar yaklaşık 8 veya daha az saat boyunca uyudu insanlardan daha inme yüzde 50’si yüksek riskli olduğu gözlenmiştir. Bu nedenle, uzun uyku saatleri felç sizi riske edebilir. koyunda kalp vuruş tutmak için daha az erteleyin.

Zihinsel Etkileri

Apart olumsuz etkileyebilir oversleeping, fiziksel refahını etkilemesini senin akıl çok iyi oluşu. İşte ruh sağlığını etkileyebilecek oversleeping bazı yöntemler şunlardır:

1. Bu endişeli yapmak veya Anksiyete Neden Olabilir

Eğer gerekenden daha şeyler ve durumlarla ilgili daha endişelenecek zaman anksiyete olduğunu. Bazen bazen tam tersi yapabilir, sen ancak, mahrum uyku yapabilir. Uzakta gerçeklikten utangaç ve Uyumakta geçirmek isteyebilirsiniz çünkü daha uykulu ve halsiz hale getirebilir.

2. Depresyon neden olabilir

Uyuyorum sırayla depresyon ya da diğer tür zihinsel durumlarının semptomlarına yol açabilir sizin serotonin düzeyini, etkileyebilir. Bu nedenle, bu ekstra saat uyku ruh hali yükselen almak için iyi bir şey yaptığını olmayabilir, ama tüm kasvetli veya mahkum hissettirmek, böylece erteleme zamanı bir kontrol tutabilir.

3. Bellek Sorunlarına Neden Olabilir

hafızanıza veya şeyleri hatırlamak yolları ile keman olabilir Uyuyorum. Düzenli olarak uzun uyku saatleri, unutkan hale Karnın nörotransmitter etkileyebilir olmasıdır.

4. Uyku Hangover neden olabilir

Eğer daha uyumak zaman, belirsizlik ya da yavaşlama olabilir. Bu duygular aynı zamanda bir uyku akşamdan denir. Böyle belirtiler karşılaştığınızda, düşündüğünüz veya eylemi nasıl etkileyebilir. Bu nedenle, daha uyanık ve aktif olmak, aşırıya kaçmadan uyku oversleeping bulantı ve diğer bu tür duyguları önlemek için.

5. Bipolar Bozukluk neden olabilir

Eğer oversleeping çok bipolar bozukluklara yol açabileceği inanabiliyor musunuz? Eh, bir araştırmaya göre, bipolar bozukluk vardı insanlar değildi kimin daha uzun süreler için yattığı gözlenmiştir.

6. Bu Sinirlilik ve Diğer Duygusal Sorunları Neden Olabilir

Yani, ekstra erteleme saat içinizin mutlu bir devlet vereceğini düşündüm, ama kendinizi tüm huysuz ve sinirli bulabilirsiniz. Eh, Uyuyorum hormonal denge size düzensiz ve huysuz yapma karışmak olabilir.

Nasıl Uyuyorum Kendinizi Stop?

Uzakta zafer için uyku veya oversleeping edilmiş, o durdurmak için sürebilir tedbirler vardır. İşte gerçekten yardımcı olabilecek bazı oversleeping çözümlerdir.

  • sizin uyku için bir plan yapın ve üstüne yapışmış deneyin.
  • kurtarmak için bir alarm saati alın ve oversleeping bozukluğu aşmak için bir uyandırma alarmı ayarlayın.
  • Daha doğal ışığa kendini açığa ve parlak ışıklar oversleeping semptomları ile ilgili çok etkilidir çok çünkü emin oda parlak ışığı vardır olun.
  • Bazen bazı ilaçların reçete de bu soruna neden olabilir. Eğer reçete değiştirmek için doktorunuza isteyebilir.

Bu ipuçları oversleeping sorunları ile uğraşmak ve ayrıca defne onları tutmak yardımcı olmak için yardımcı olabilir. kişilerde bu ortak olmayabilir oversleeping ve bu durum sadece 2 cent kişiye düşen oluşabilir rağmen size bu durum ile ilgileniyor düşünüyorsanız, derhal harekete ve düzeltici önlemleri almak zorundadır. Doktorlarınızı aynı yardımı sor.