Rané príznaky diabetu, ktoré by ste mali vedieť

Diabetes môže byť ťažké riešiť. To je presne dôvod, prečo je dôležité poznať včasné príznaky diabetu u žien a dostať ho pod kontrolu. Dávajte pozor na príznaky, takže môžete mať tie správne kroky a zabrániť jej ovládanie vášho života. je lepšie utlmiť problémy v zárodku, než sa vymknúť z rúk. Jeden taký problém je diabetes, ktorý je tiež známy ako tichá ochorenia vzhľadom k jeho veľmi miernych počiatočné znamenie. Ale s riadnu informovanosť a bdelosti, môžete vysporiadať s cukrovkou a postarať sa o svoj život.

Rozpoznávať príznaky diabetu u žien

1. Máte nevysvetliteľné chudnutie a zisk

Môžete si myslieť, že ste sa schudnúť, pretože úspešné havárie stravy. Ale čo keď je to preto, namáčanie hladiny glukózy? Ak máte cukrovku typu 2, vaše bunky nedostávajú dostatok glukózy. Vaše telo nie je schopné efektívne využiť kalórií, aj keď budete jesť zdravú stravu. Rovnako tak, náhle zvýšenie telesnej hmotnosti môže byť tiež varovaním zvonček.

2. Získate rannú nevoľnosť a zvracanie

Aj keď sa jedná o bežný tehotenský symptóm, to je tiež jedným z prvých typ 1 diabetes symptóm u žien. Ak plánujete tehotenstvo, je potrebné prijať osobitné opatrenia, aby sa zabránilo problémom, ako sú vrodené vady. Dohodnite si schôdzku so svojím gynekológom a ísť na dôkladné check-up.

3. Môžete čúrať trochu moc

Keď vaše telo je schopný vykonať dostatočné množstvo inzulínu, je tu nadbytok glukózy. Obličky potom reagujú odplaviť glukózu cez časté močenie. Ak máte navštíviť toaletu tad príliš často, mali by ste si sami skontrolovať vylúčiť diabetu 2. typu.

4. Máte pocit, smäd

Jedná sa o typ 2 diabetes symptóm u žien. Vzhľadom k tomu, vaše telo je eliminovať veľa tekutín, tie sú ponechané pocit smäd. Tie sú tiež osedlal s sucho v ústach a suchá koža v dôsledku dehydratácie.

5. Máte pocit, hlad po celú dobu

to nie je len smädom, že zápasiť. Ak trpíte cukrovkou 2. typu, môže vaše telo neprodukuje dostatok inzulínu, aby glukózy do buniek. A keď vaše telo nemôže premeniť potravu na glukózu, vaše bunky odolať inzulín, čo má za následok cítite hladní a unavení.

6. Máte rozmazané videnie

Keď máte vysokú hladinu cukru v krvi, svaly očných šošoviek tvrdo pracovať, sústrediť sa. Šošovky samy o sebe môžu byť nepriaznivo ovplyvnená aj keď je diabetes nie je riadená. To je ďalší prvou známkou diabetu a možno ich nájsť ako u diabetes typu 1 a typu 2.

7. Vaše rany hoja pomalšie, než je obvyklé

Spojenie medzi ženami a cukrovkou sa rozšíri do vaginálnej oblasti príliš. Nahromadenie glukózy môže viesť k množeniu kvasiniek a baktérií. Tie by mohli nájsť sami vyvíjať vaginálnych infekcií, aj keď to najlepšie, aby zostali v čistote. Tiež si môžete všimnúť pomalší hojenie a zvýšené problémy s nohou, ako sú plesňové infekcie, mozole a hammertoes.

Diabetes môže byť desivé, ale to nemusí znamenať koniec života, ako ho poznáme. Udržiavaním pozor na svoje zdravie a byť upozornení smerom k telu, môžete identifikovať a riadiť ho na začiatku.