Przyczyny i wskazówek, aby złagodzić ból szyi po spaniu

Kiedy wstajesz rano, chcesz poczuć świeże i energetyczne, aby móc przejść przez resztę dnia. Ale budzi się z bólem karku może być prawdziwym tłumik. Sztywna i bóle szyi po spania jest dość powszechne i można powtórzyć jeden raz za dużo. Ale można spróbować prostych sposobów, aby tego uniknąć lub przynajmniej zminimalizować ból.

Powody, szyi Hurts po spaniu

Nie jest łatwo uwierzyć, że spanie może spowodować ból w jakiejkolwiek formie. Można by oczekiwać, aby się obudzić uczucie odmłodzony, nie karmi ból; w szczególności w szyjce. Istnieje wiele powodów, dlaczego tak się dzieje. Oto przyczyny bólu szyi po spaniu:

1. sztywność karku

Podczas snu organizm ma tendencję do sztywny z powodu długich godzin bezczynności. Spania w niewygodnej pozycji może mieć wpływ na więzadeł i ścięgien. Mięśnie szyi stają się sztywne, zwłaszcza jeśli ciało pozostaje sztywny w pozycji leżącej ból szyi, innymi słowy, zabawny lub niewygodnej pozycji spania.

2. Zły Sen postawa jest winowajcą

Najczęstszą przyczyną bólu szyi spać źle to pozycja do spania. Jeśli lubisz spanie na brzuchu, to może trzeba go rowu od razu. Kiedy śpisz stoi łóżko, szyjka jest włączona w ekstremalnym kątem. To z pewnością daje paskudny ból kiedy wstać.

3. Twój Poduszka nie może być Twoja Pal

Ludzie spędzają dużo czasu i energii, próbując odebrać prawo poduszkę. Nie lada. Dobra poduszka jest ta, która utrzymuje swój nos, głowę i kręgosłup w jednej linii. Głowy i szyi łuk niewygodnie gdy poduszka jest zbyt pulchną lub zbyt cienka. Wybierając poduszkę, która pomaga zachować zdrową pozycję głowy i szyi jest bardzo ważne.

4. materac dodaje do swojej Misery

Materac śpisz na można również dodać do swoich nieszczęść. W przypadku korzystania z bardzo miękki materac, to są szanse, nie jest z ciebie utrzymanie zdrowej pozycji podczas snu. Może to spowodować, że organizm do zlewu w łóżku, co z kolei będzie zginać kręgosłup i ramiona niespokojnie. W tym wszystkim, szyi musiałby ponieść.

5. Ciąża i szyi Nieszczęścia

Jeśli jesteś w ciąży, wówczas obolałe ciało nie jest dla ciebie nowa. Mogą wystąpić bóle szyi w wyniku zmian hormonalnych w organizmie. Te bóle mogą osiąść trochę. Ale trzeci trymestr pochodzi z jego udziałem niższych ból pleców, co oczywiście wpływa na szyję też. Dodano do tego, kobiety w ciąży stara się znaleźć wygodną pozycję do spania. To więcej zła wiadomość dla szyi.

Poza tym, jeśli cierpią z powodu zapalenia stawów i innych przewlekłych bólów szyjnego lub mieli jakieś kontuzji szyi jak kręgów szyjnych, etc, to najlepiej zwrócić się do lekarza o poradę.

Sposobów, aby złagodzić ból szyi od spania

Zwalnia Cię od tego bólu szyi, jak spać musi być poważnie brane pod uwagę. Z tego i kilku innych zdrowych nawyków wymienionych poniżej, możesz pocałować ból i ból szyi pożegnanie.

1. Sen na plecach

Shavasana lub trup pozy jogi obie ręce umieszczone na stronie jest najlepsze miejsce, aby uniknąć bólu szyi. Gwarantuje to, że z powrotem i szyja są obsługiwane na łóżku podczas snu.

Podczas leżenia, należy zachować swoje nogi i ręce rozluźnione. Szyja musi być zgodna z tyłu i mustnt spaść po obu stronach.

2. spać na boku

Jest to kolejna odpowiednia pozycja do spania. To położenie sprawia, że ​​szyja i plecy są w zdrowej pozycji i że nie ma żadnego niepotrzebne obciążenie kręgosłupa szyjnego, innymi słowy, szyi.

3. Unikaj Trzymając rękę na czole

Kiedy śpisz z jednej strony na czole, gdy mięśnie pochyłe szyi i górne mięśnie trapezowe są nierównomiernie aktywowany. Powoduje to niedopasowania jak szyjka zostaje obrócony. Pamiętaj, aby tego nie robić, jeśli chcesz uniknąć sztywny kark rano.

4. Hands-on-Chest Pozycja należy unikać

W tym przypadku, chociaż mięśnie po obu stronach są równie aktywna, górne trapezowe i szyi mięśnie mają tendencję do zaostrzenia i powodować drętwienie. Jest prawdopodobne, że jeśli spać w takiej pozycji, by obudzić się z bólem i bóle szyi.

5. Wybierz odpowiednią Pillow

Poduszka używasz może sprawić różnicę. Poduszka, która wspiera szyję dobrze jest najlepszy. Powinno być tak, że po umieszczeniu głowę, a ponadto z każdą zmianą pozycji, poduszka zbyt musi zmienić kształt. Należy także upewnić się, że zmiany poduszkę jeśli zacznie spadki z powodu długotrwałego używania.

6. użyciem specyficznych Poduszki

Dla tych, którzy śpią na boku, zaleca się używać poduszkę, która jest wyższa niż poniżej szyi głowy. Skorzystać z dobrej szyi poduszkę podczas podróży w samolotach itp wspierać kark i plecy.

7. Zwróć uwagę na Materac

Zmień swój materac od czasu do czasu tak, że nie rozpocznie się zwinąć w jednym miejscu. Również wymiana starego materaca na nowy regularnie tak, że w dalszym ciągu wspiera plecy i szyję w zdrowej pozycji.

8. Spanie na brzuchu jest zabronione

Może być trudno nagle zmienić swój zwyczaj spania na brzuchu. Ale trzeba będzie dołożyć starań, aby poprawić swoją pozycję do spania dla dobra swojej szyi.

9. dla kobiet w ciąży

Jeśli śpisz na plecach, potem prop poduszkę lub dwa pod kolanami. Lub jeśli wolisz spać na boku, a następnie umieścić poduszki między kolana.

10. Rano Rozciąga

Proste odcinki czy joga może naprawdę zrobić różnicę. To pomoże rozluźnić mięśnie i stawy w organizmie i uczynić je bardziej elastyczne.

Charakter bólu i intensywności mogą różnić się od osoby do osoby, jednak są to proste sposoby na spokojny sen i szczęśliwe rano.

Poranne Ćwiczenia Ease sztywny kark

O ile nie jest to przewlekły ból lub jakaś inna poważna dolegliwość, niewiele jest, że ćwiczenia nie może zająć. Prosty ból szyi może być ułatwione z następujących ćwiczeń:

1. Szef Drops

Stań prosto i powoli spadać głową w prawo. Zachować się przed sobą, jak to zrobić. Odczekać 10 zarzutów, a następnie powtórzyć po lewej stronie. Powtórzyć całą sekwencję trzykrotnie. można rozciągać dalej, kończąc naprzeciw ramienia z każdej strony.

2. góra-dół Motion

Stać prosto. Powoli opuść głowę i dotknąć brodą do klatki piersiowej. Odczekać 10 zarzutów. Następnie odchyl głowę do góry. Odczekać 10 zarzutów. Powtórz trzy razy. Nieco bardziej intensywna wersja jest wyznaczenie klatki piersiowej w dół na łóżku tak, że tylko twoja głowa jest na krawędzi łóżka. Powtórz ruch góra-dół trzykrotnie.

3. Przez Ramię

Stań prosto i patrzeć w przyszłość. Powoli przesunąć głowę, spojrzeć na swoim prawym ramieniu. Odczekać 10 zarzutów. Powtórz po lewej stronie. Powtórz sekwencję trzykrotnie.

4. Szef wcina

Usiądź prosto z powrotem wyprostowany. Push głowę i przytrzymaj przez 10 zliczeń. Następnie wcisnąć go przez całą drogę z powrotem i przytrzymaj. Pamiętaj, aby zachować swoje ciało w pozycji pionowej. Powtórz to 5 razy.

5. Szef Windy

Połóż się płasko na macie. Dotykać podniebienia lub podniebienia z językiem. Teraz, jak liczyć do 10, łatwość podbródek do klatki piersiowej. Następnie bardzo powoli podnieś głowę z maty. Wyobraź podstawę czaszki i wyobrazić sobie, że twoja głowa pochyla się między uszami. To pomaga rozciągnąć mięśnie karku. Przytrzymaj przez 10 zliczeń i odpocząć. Powtórz tę czynność przez około dwie minuty. Być powolnym.