Prínosy pre zdravie chôdzu do schodov

Cvičenie je nevyhnutnou súčasťou nášho života, a každý by mal pokúsiť sa získať aspoň 25 minút cvičenia denne, aby zostali zdravšie dlhšie. Ľudské bytosti neboli vykonané na sedavý spôsob života. Aj keď existuje veľa telocvične, ktoré majú najlepšie profesionálne vybavenie a priestor sa dostať do dobrej práci von, môžete ušetriť čas aj peniaze a len zacvičiť doma. Môžete použiť niečo tak jednoduchého ako schodisko získať skvelé cvičenie. je nielen to veľmi jednoduché, ale má aj rad výhod.

Aké sú zdravotné výhody schodov?

Tu sú niektoré výhody chôdzu do schodov ako cvičenie:

1. Chudnutie

Tam sú určite niekoľko výhod chôdzu do schodov na chudnutie. Stačí ísť hore a dole po schodoch za každý deň dostať sa do dobrej cvičenie a pomôcť vášmu telu zbaviť nadváhy a dá vám energiu, najmenej po dobu piatich minút.

2. tóny tela

Vaše telo a výdrž zlepší, ako sa dostanete vo zvyku chôdzu do schodov. Vaše svaly začnú dostať tónovaný a vaše tvar tela sa stane tuhšie a lepšie. Pokiaľ ide o chôdzu do schodov, 20 minút by mal byť váš cieľ každý deň.

3. Dobré pre krvný tlak

Chôdzu do schodov zabezpečuje lepšie zdravie srdca a krvný tlak, pretože pomáha na prečistenie ciev. To bude nakoniec zlepšenie srdcovej činnosti a zvýšiť svoj celkový zdravotný stav sa lepší prietok krvi.

4. Znižuje riziko úmrtia

Chôdzu do schodov zaisťuje tak dobré cvičenie pre telo, že váš celkový zdravotný stav má tendenciu sa zlepšovať. Práve začína off pomaly zabezpečí, že budete čoskoro vytvorí návyk chôdze do schodov, ako sa vaše každodenné cvičenie a znižovaním miery úmrtnosti.

5. Mental Health

Dokonca aj myseľ dostane obnovovať, ako vaše telo pumpuje krv a dostanete adrenalín od jednoduchého úkonu chôdzu do schodov. Riziko vzniku problémov v oblasti duševného zdravia klesne dramaticky. Stres a úzkosť nebude môcť vyzerať tak ohromujúci, akonáhle si vaše telo je v lepšom stave.

6. stavia Stamina

Spočiatku sa môže vyskytnúť kŕče v nohách a trochu bolesti, ale čím viac sa budete držať, tým lepšia je vaša vytrvalosť bude v dlhodobom horizonte. Čoskoro zistíte sami bez napätia a schopné oveľa viac, ako ste si mysleli, je to možné, ak ide o fyzické aktivity.

7. Diabetes

Chôdzu do schodov zlepšuje krvný tlak a hladinu cukru v krvi a pomáha udržať príznaky diabetu na uzde. Akákoľvek slabosť, že problém so sebou nesie budú zrušené, ak si udržať vo zvyku chôdzu do schodov.

8. Súboje Bolesti hlavy

Štúdie preukázali, že chôdzu do schodov budú mať skvelé výsledky, pokiaľ ide o boj proti obávanej bolesti hlavy. To preto, že zlepšuje celkový prietok krvi, čo sťažuje uzly tvoria v súťažných nervy, ktoré spôsobujú bolesti hlavy.

9. Bez dodatočných výdavkov

Výberom stúpať po schodoch, ste získali výhody tela pracujú na to, že sa môžete dostať v posilňovni – len, nie ste nič platiť. Chôdzu do schodov je pohodlné a môže byť vykonané vo svojom dome alebo bytovom komplexe, bez pálenia žiadne diery do vreciek.

10. No Skill Potrebný

Niektorí ľudia je ťažké pracovať, pretože si nie sú istí, či sú schopné pohybov požadovaných. Pre chôdzu do schodov, nemáte žiadne takéto myšlienky či obavy. Je to jednoduché a každý môže mať prospech z lezenie po schodoch každý deň tak dlho, kým nie sú trpia problémami s nohami.

 

často kladené otázky

Pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac, tu sú niektoré najčastejšie otázky týkajúce sa stúpanie do schodov ako cvičenie.

1. Koľko schodov je dobrý tréning?

Hoci chôdzu do schodov je vynikajúce cvičenie, mali by ste usilovať o toľko, ako môžete. Nepoužívajte len vyliezť jednu zo schodov a očakávajú, že tam bude rozdiel. Začnite so štyrmi schodištiach a pokúsiť sa zamerať na každý deň ôsmimi rokmi. To zaistí, že budete mať riadnu prácu, kde sa vaše svaly budú cítiť v práci. Vyskúšať chôdzu do schodov 2 v čase, pre ešte intenzívnejšie prácu von.

2. Je Chôdza hore a dole zlé pre kolená?

Niekedy, schodiskové lezenie môže byť odpoveďou na vaše problémy kolená, ale inokedy to môže robiť to horšie. Váš lekár bude vedieť, koľko môžete zvládnuť, takže sa uistite sa o tom zmieniť k nim. Ak nemáte žiadne veľké zdravotné problémy s kolenami, mala by existovať žiadne problémy s chôdzu do schodov pre cvičenie.

Ak ste niekoho, kto v minulosti alebo v súčasnosti má malý problém s kolenom, možno budete chcieť poradiť so svojím lekárom skôr, než sa rozhodnete, že chcete, aby tento druh činnosti do svojho denného cvičením. Aj v prípade, že problém sa zdá malé, príliš veľkú váhu na kolenách alebo príliš veľa aktivity môže zhoršiť stav, čo je ešte horšie. Ak váš lekár hovorí, že to je v poriadku, môžete začať vykonávať od stúpania do schodov.

3. Je chôdzu do schodov lepšie ako Bežecké?

Obaja bežecké a horolezecké schody sú skvelé formy cvičenia. Sú jednoduché, a oni vám mnoho výhod. Napriek tomu sa zdá, že do schodov mať niekoľko ďalších výhod oproti behu as vykonáva určité úlohy lepšie. Chôdzu do schodov vám pomôže stratiť viac kalórií ako beh, a to tiež pomôže posilniť svojej spodnej časti tela.

Chôdzu do schodov do značnej miery sily vaše telo k boju proti gravitácii a pohybovať hore, niesť ťažobu svojho tela s ním. Týmto spôsobom môžete spáliť viac kalórií, než by ste pri behu. Ďalším dôvodom, prečo chôdzu do schodov je oveľa výhodnejšia ako prevádzkovanie je z dôvodu dostupnosti tejto oblasti.

To nie je tak ľahké nájsť úsek krajiny, kde si môžete spustiť v pokoji, aby hrozilo, že zasiahnutý vozidla alebo nejakým iným problémom. Schody sú do značnej miery k dispozícii každému a všetkým, pretože sú tam v bytových domoch, na pracoviskách a každej budove, ktorá má výťah. Ide tak ďaleko, že rozhodnúť sa chodiť po schodoch namiesto aby výťahom je skvelý štart do nového schodiska lezenia cvičenia a chôdzu do schodov pospiatky možno pridať zmenu do rutiny a robiť to náročnejšie.

4. Kto sa mali vyvarovať chôdzu do schodov ako forma cvičenia?

Tí, ktorí trpia bedrového alebo kolenného problémy a tých, ktorí majú akútne srdcové podmienky by sa mali zdržať chôdzu do schodov ako forma cvičenia. Ak máte vratké končatiny, je tiež nutné vyhnúť sa tento typ cvičenia, ako je zvýšené riziko pádu a poranenia osôb. Každý, kto trpí niektorou z týchto problémov by mala byť vždy poradiť so svojím lekárom o ďalšie rady o tejto forme cvičenia. Je lepšie sa vyhnúť problémom horšie.

5. Je to prospešné pre schodov počas tehotenstva?

Chôdzu do schodov počas tehotenstva určite príde s rizikami. Najväčšou je, že môže zakopnúť a spadnúť, čo by bolo katastrofálne. Chôdzu do schodov pre day-to-day dôvodov je rozumné, ale keď sa snaží používať po schodoch ako forma cvičenia, to sa stáva veľmi riskantné, keď ste tehotná.

Keď začnete sa zväčšujú, bude vaša ťažisko sa mení, takže je pre vás ťažké ísť ďalej hore a dole tak ľahko, ako si môže raz boli schopní. To je najlepšie, aby sa zabránilo tento druh cvičenia, aby sa zabránilo rizikám spojeným s klesajúcou, čo by mohlo viesť k potratu alebo k problémom, ktoré sa môžu prejaviť neskôr v tehotenstve alebo po pôrode.

Aj keď sa to môže zdať príjemné chodiť do posilňovne a zacvičiť si, že je niekedy viac praktické a prínosné pracovať s tým, čo máte. Každý má schodisko v nejakej forme a možno ich ľahko integrovať do schodov cvičenia do ich každodenného života. Iba tí, ktorí majú skutočné zdravotné dôvody, aby mali vyhnúť. Chôdzu do schodov je ešte výhodnejšie ako beh, takže ak nie ste obzvlášť veľký fanúšik chodu, môžete sa obrátiť na tento šikovný spôsob cvičenia, ktoré pomôžu udržať v kondícii, schudnúť a tón vášho tela.