Príčiny a tipy na zmiernenie bolesti krčnej chrbtice po spanie

Keď sa dostanete až do rána, chcete cítiť svieži a energický, aby bolo možné sa dostať cez zvyšok dňa. Ale prebudení sa bolesti krčnej chrbtice môže byť skutočnou tlmič. Tuhá a bolesti krku po spanie je pomerne bežné a môže opakovať raz príliš veľa. Ale môžete skúsiť jednoduché spôsoby, ako sa vyhnúť alebo aspoň minimalizovať bolesť.

Dôvody, prečo váš krk bolí po spanie

To nie je ľahké sa domnievať, že spánok by mohli spôsobiť bolesť akéhokoľvek druhu. Dalo by sa očakávať, že sa prebudiť pocit omladená, nie je dojčenie bolesť; najmä v krku. Existuje celý rad dôvodov, prečo sa to deje. Tu sú príčiny bolesti krčnej chrbtice po spanie:

1. stuhnutý krk

Keď spíte, telo má tendenciu stuhnúť, pretože dlhých hodinách nečinnosti. Spí v nepohodlných pozíciách môže ovplyvniť vaše väzy a šľachy. Svaly v krku stáť nepružný, a to najmä v prípade, že telo zostane pevný v pozícii bolesti krku spanie, inými slovami, legrační alebo nepríjemné spanie pozíciu.

2. Zlé spanie držanie tela je vinník

Najčastejším dôvodom pre bolesti krčnej chrbtice zo spania zlej je váš spánok pozíciu. Ak máte radi spia na bruchu, potom budete musieť ho zbaviť hneď. Keď spíte čelom postele, krk je otočený v extrémnom uhle. To je určite vám škaredo bolesť, keď sa dostanete hore.

3. Váš vankúš nemusí byť Váš Pal

Ľudia trávia veľa času a energie sa snažia vybrať ten správny vankúš. Nie je to maličkosť. Dobrý vankúš je tá, ktorá udržuje nos, hlavy a chrbtice v rade. Krku a hlavy ohýbať nešikovne v prípade, že vankúš je príliš kyprý alebo príliš tenké. Voľba vankúš, ktorý vám pomôže udržať zdravú pozíciu hlavy a krku je dôležité.

4. Vaša matrac zvyšuje svoje Misery

Matrac spíte na môžete tiež pridať do svojho trápenia. Ak používate veľmi mäkký matrac, potom je pravdepodobné, že aréna udržanie zdravého pozície počas spánku. To môže spôsobiť, že vaše telo klesnúť na lôžku, ktorý, podľa poradia, by sa ohnúť chrbticu a ramená nepokojne. V tom všetkom, krk by musela niesť hlavný nápor.

5. Tehotenstvo a krk Woeste

Ak ste tehotná, potom boľavé telo nie je nič nové pre vás. Môže dochádzať k krku bolesti v dôsledku hormonálnych zmien v tele. Tieto bolesti môžu usadiť trochu. Ale tretí trimester prichádza so svojím podielom na dolnej časti chrbta bolesť čo samozrejme ovplyvňuje krk taky. Pridal k tomu, tehotná žena sa snaží nájsť pohodlnú pozíciu na spanie. To je zlá správa pre krk.

Okrem nich, ak trpíte artritídou alebo inými chronickými bolesťami krčnej alebo ste mal nejaké zranenie krku, ako je poranenie krčnej chrbtice, atď, potom je najlepšie požiadať o radu svojho lekára.

Spôsoby, ako zmierniť bolesti krku zo spánku

Zbaviť vás tejto bolesti krku, ako na spanie musí byť vážne do úvahy. S tým a niekoľko ďalších zdravé návyky je uvedené nižšie, môžete pobozkať bolesť a bolesť v krku na rozlúčku.

1. spánku na chrbte

Shavasana alebo mŕtvola predstavovať jogy s oboma rukami umiestnené na boku je najlepšie pozícii, aby sa predišlo bolesti krčnej chrbtice. Tým je zaistené, že chrbta a šije sú podporované na posteli, keď spíte.

Keď si ľahne, mali by ste, aby vaše nohy a ruky uvoľnené. Krk musí byť v súlade s chrbta a mustnt spadnúť na oboch stranách.

2. Spiace na vašej strane

To je ďalší vhodný spacie polohy. Táto poloha zaisťuje, že krk a chrbát sú v zdravom polohe a že tam nie je žiadny zbytočný tlak na krčnej chrbtice, inými slovami, na krku.

3. Nenechávajte ruku na čelo

Keď spíte s jednou rukou na čelo, že Scalene svaly na krku a hornej trapézové svaly sú nerovnomerne aktivovaná. To má za následok vychýlenie ako krk dostane otáčať. Pamätať, že tak neurobí, ak chcete, aby sa zabránilo stuhnutý krk v dopoludňajších hodinách.

4. Hands-on-Chest Pozícia je potrebné sa vyhnúť

V tomto prípade, aj keď svaly na oboch stranách sú rovnako aktívne, horný lichobežník a krčné svaly majú tendenciu utiahnuť a spôsobiť necitlivosť. Je pravdepodobné, že ak budete spať v tejto pozícii by sa prebudíte s bolesťami a boľavého hrdla.

5. Zvoľte vhodný vankúš

Vankúš použitie môže mať zásadný rozdiel. Vankúš, ktorý podporuje krk dobre, je najlepšie. To by malo byť také, aby pri nabehnutí hlavu, Navyše pri každej zmene v polohe, vankúš tiež musí meniť svoj tvar. Tiež sa uistite, že zmeníte vankúš, ak začne poklesom kvôli dlhšom používaní.

6. Použitie Špecifické Vankúše

Pre tých, ktorí spia na svojej strane, je odporúčané použiť vankúš, ktorý je vyšší ako pod krkom hlavy. pri cestovaní v rovinách, etc podporiť váš krk a chrbát použiť dobrý krk vankúš.

7. Dávajte pozor na matrac

Otočiť matrac čas od času, aby sa nespustí kolaps v jedinom mieste. Tiež vymeniť svoje staré matrace za nový pravidelne tak, že aj naďalej podporuje vaše chrbát a krk v zdravom polohe.

8. spí na bruchu je zakázaná

To môže byť ťažké náhle zmeniť svoj zvyk spať na brucho. Ale budete musieť snažiť napraviť svoju pozíciu na spanie v záujme vášho krku.

9. pre tehotné ženy

Ak máte spať na chrbte, potom prop vankúš alebo dva pod kolená. Alebo ak chcete spať na vašej strane, potom miesto vankúše medzi kolená.

10. Ranná Úseky

Jednoduché úseky alebo jóga môže naozaj niečo zmeniť. To pomôže uvoľniť svaly a kĺby v tele a aby boli pružnejšie.

Povaha bolesti a intenzita sa môže líšiť od osoby k osobe, ale to sú jednoduché spôsoby, ako pokojný spánok a šťastné ráno.

Ranné cvičenie na Ease stuhnutý krk

Ibaže je chronická bolesť alebo iné závažné ochorenie, tam je málo, že cvičenie nemôžu postarať. Jednoduchý bolesť v krku môže byť zmiernená s týmito cvičenie:

1. Head Drops

Postavte sa rovno a pomaly klesnúť hlavu doprava. Dívaj sa pred vami, ako to urobiť. Počkajte po dobu 10 počíta a opakujte na ľavej strane. Opakovať celú sekvenciu trikrát. Môžete natiahnuť viac tým, že upustí opačnej rameno pre každú stranu.

2. Up-Down Motion

Postavte sa rovno. Pomaly znížiť hlavu a dotknúť bradu k hrudníku. Čakať na 10 bodoch. Ďalej sa nakloniť hlavu. Čakať na 10 bodoch. Opakujte trikrát. O niečo silnejšia verzia je položiť hrudníka dole na svojej posteli tak, že iba vaša hlava je cez okraj postele. pohyb hore-dole opakovať trikrát.

3. cez rameno

Postavte sa rovno a pozerať sa dopredu. Pomaly presuňte hlavu a pozrel sa cez pravé rameno. Čakať na 10 bodoch. Opakujte na ľavej strane. Postup opakujte trikrát.

4. Head vyčnieva

Sedieť rovno na chrbte vzpriamený. Tlačiť hlavu von a držať po dobu 10 sa počíta. Zasuňte ho celú cestu späť a držať. Pamätať, aby sa vaše telo vo vzpriamenej polohe. Opakovať 5 krát.

5. Hlava Výťahy

Zlož plochou na podložke. Dotýkať sa vaše chuťové bunky alebo strechy úst s jazykom. Teraz, keď budete počítať do 10, jednoduchosť bradu k hrudníku. Ďalej sa veľmi pomaly zdvihnite hlavu z mat. Obrázok základ lebky a predstavte si, že vaša hlava je v ohybe medzi ušami. To pomáha pretiahnuť svaly v šiji. Držať po dobu 10 počíta a relaxáciu. Tento postup opakujte asi dve minúty. Pomalé.