Překvapivé zdravotní přínosy sladké brambory, které byste měli vědět

Sladké brambory jsou velmi chutné a výživné kořenová zelenina. Jsou krémové a měkké, což z nich dělá ideální ingredience pro mnoho receptů. To jsou nejlepším zdrojem mnoha vitamínů a minerálních látek, a jsou baleny s riboflavin, thiamin, niacin, a karotenoidů. Oni také obsahují velké množství léčivých dávek a pomoci v kulturistice.

Proč sladkých brambor je dobré pro vaše zdraví

Zde jsou některé výhody sladkých brambor.

1. Brání nedostatek vitaminu A

Sladké brambory jsou úžasné zdrojem vitamínu A, protože obsahují vysoké množství beta-karotenu. Beta karoten je převeden na vitamin A v našich játrech a každá molekula beta karotenu vznikají dvě molekuly Vitamin A. Vitamin A je potřebný pro pomáhá tělu bojovat různých infekcí a zůstávají odolné vůči infekcím v budoucnosti.

2. Řídí Diabetes

Na stupnici glykemickým indexem, sladké brambory, se považují za nízké na vysokou úroveň, protože mohou minimalizovat výskyt inzulínové rezistence. Sladké brambory mají nízký glykemický index, což znamená, že uvolňují cukr do krevního řečiště velmi pomalu, ve srovnání s ostatními škrobnatých potravin.

Tento stálý uvolnění pomáhá při regulaci hladiny cukru v krvi jednotlivců. Tak, sladké brambory mohou být použity k regulaci hladiny cukru v krvi u diabetických lidí. Sladké brambory jsou hořčík a vlákniny, které jsou důležité při řízení a prevenci diabetu.

3. snižuje stres Úrovně

Sladké brambory mají vysoké množství hořčíku, což je důležitý minerál pro tělo správně fungovat. Jedním z nejcennějších výhod tohoto minerálu je, že pomáhá snižovat úzkost a stres. Nedostatek hořčíku je spojen se zvýšeným rizikem stresu, deprese a úzkosti. Tak, sladké brambory může pomoci k doplnění hladiny hořčíku a pomáhají při léčbě deprese a úzkosti chování související.

4. Podporuje protizánětlivým účinkem

Sladké brambory mají dobré množství vitamínů, které mají výborné protizánětlivé účinky. Kromě toho, že má vysokou koncentraci cholinu. Cholin je univerzální živina, a jeden z nejlepších výhod je, že snižuje bodys zánětlivou reakci, což má za následek menší zánětu.

Sladké brambory také obsahují antokyanů, které jsou důležité pro prevenci a snížení zánětu u nádorových buněk tlustého střeva a snížení proliferace buněk v určitých nádorových buněk. Proto přítomnost cholinu a antokyanů v sladké brambory, aby bylo základním potravinovým zdrojem pro redukci a prevenci zánětu.

5. Zabraňuje, chrání, a spravuje rakovinu

Fialovo-dužinou sladké brambory je zvláště účinný v boji proti rakovině. Prvky v to může inhibovat růst určitých druhů rakoviny, jako je rakovina žaludku, rakovina prsu a rakovina tlustého střeva. Vysoké anthokyan úrovně jsou důvodem pro protirakovinné aktivity v prsu a rakoviny žaludku. Extrakty z brambor může zabíjet buňky karcinomu prostaty, ujistit se, že rakovina se nešíří nebo růst na jakýchkoli jiných částí prostaty.

6. Pomáhá Guard vředů

Vředů dochází, když je zanícená tkáň přístřešek z kůže nebo z sliznice, což může být velmi bolestivé. Extrakt ze sladkých brambor, je dobré pro ochranu gastrointestinální tkáně před vředy indukovaného aspirinem. Tak sladké brambory mohou být použity při řízení a léčbě žaludečních vředů.

7. snižuje riziko kardiovaskulárních chorob

Komplikace, jako je ateroskleróza dochází, když se oxidace v těle, což může vést k rozvoji mnoha kardiovaskulárních onemocnění. Extrakty ze sladkých brambor obsahují vysoké množství polyfenolů, které se potlačují oxidaci a tím snížit riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění.

Obsahuje také rozpustné dietní vlákna, která jsou pevně spojeny s poklesem šancí kardiovaskulárních onemocnění. Z tohoto důvodu jsou všechny potřebné anthocyaninu, vlákna, polyfenoly, a vysoká vychytávače radikálů aktivity přítomné v těchto brambor pro boj proti kardiovaskulárním onemocněním.

8. Obsahuje antimikrobiální vlastnosti

Sladké brambory mají určité množství antimikrobiální aktivitu. Extrakty z těchto brambor obsahují antimikrobiální vlastnosti, které bojují proti bakterií způsobujících tyfu a zápalu plic. Obsah vláken může také snížit vývoj alimentárních bakterií. To je důvod, proč jsou sladké brambory použity při prevenci a léčbě různých druhů bakteriálních infekcí a patogenů.

9. Zlepšuje vlasy a pleť

Sladké brambory jsou bohaté na vitamin A, C a E, které jsou skvělé pro vlasy a pokožku. Vitamin E má potenciál pro zvýšení růstu vlasů a hustotu u jedinců, kteří mají vysoký padání vlasů. To je proto, že tento vitamín má antioxidační vlastnosti, které mohou přispět ke snížení hlavní příčinu alopecie oxidačního stresu.

Vitamin C je populární pro dermatologické léčbě a používá se při léčbě hyperpigmentace a foto-stárnutí. Vitamin C je potřebný pro syntézu kolagenu, která je důležitou strukturální protein kůže. Má také protizánětlivé účinky, a proto pomáhá řídit kožní problémy, jako je akné a podporuje hojení ran.

10. podporuje trávení

Obsahuje vysoké množství vlákniny, která je známá pro zlepšení trávení a zdraví střev. Konzumace sladké brambory může zvýšit množství vlákniny v těle potřebné mít normální trávení. To může také pomoci, aby se zabránilo zácpě, která je jedním z sázky sladkých brambor výhod pro děti.

11. reguluje krevní tlak

Vzhledem k tomu, že jsou bohaté na draslík a hořčík, sladké brambory jsou spotřebovány na úpravu krevního tlaku. Vyšší příjem výsledků draslíku v snížení krevního tlaku, a tak snižuje riziko vzniku ischemické problém nebo mrtvici. Hořčík je další dietní součást, která zabraňuje hypertenze snížením krevního tlaku.

12. zvyšuje plodnost

Vysoké množství vitamínu A, aby sladké brambory jeden z nejlepších zeleniny pro ženy v reprodukčním věku, protože pomáhá zlepšit plodnost. Vitamin A hraje významnou úlohu ve zlepšování reprodukční výkony, a jeho nedostatek může vést k sekundární neplodnosti u žen. Tyto brambory také obsahují železa, které jsou dobře na podporu plodnosti. Proto je zvýšení příjmu železa z potravin, jako jsou sladké brambory mohou pomoci vyhnout se sekundární plodnost a snížit šance na ovulační neplodnosti u žen.

13. podporuje lepší Vision

Předložený ve sladké brambory Vitamin A pomáhá ke zlepšení zraku. Tento vitamín je důležitý pro tvorbu různých pigmentů, které jsou zodpovědné za absorpci světla v očích. To také udržuje správnou strukturu sítnice. Nedostatek vitaminu A vede ke špatnému zraku a může také způsobit oslepnutí. Nedostatek je také spojena s oční choroby, jako ulcerace rohovky, sucho rohovky a spojivky. Vitaminy A, C a E jsou dobré na podporu lepšího vidění a předcházet problémům v očích.

14. Pomáhá při Hmotnost management

Sladké brambory obsahují zkvasitelné a rozpustné vlákniny, které nabízejí tělu soběstačné a přirozený mechanismus pro regulaci hmotnosti. Dietní vlákna, jako je pektin, jsou účinné při snižování příjmu potravy a zvyšuje aktivitu bodys hormonů. Tak, zvýšení spotřeby sladkých brambor bude mít za následek vyšší příjem vláken, což povede ke snížení tělesné hmotnosti. Z tohoto důvodu, sladké brambory na hubnutí jsou vynikající volbou.

15. Zlepšuje paměť

Sladké brambory obsahují anthocyaninu, která má vlastnosti pro zlepšení paměti. je antioxidační vlastnosti výrazně zlepšit paměť.

Jak vybrat a obchod sladké brambory?

Když si vyberete sladké brambory, nejprve se podívat na kůži a zjistit, jestli všechno má stejnou barvu bez známek praskání či úpadku. Dej Brambor trochu zmáčknout, a pokud je to rozmačkaný pak je to znamení hnití. Poté, co si vzít na brambory domů, udržet je na pěkném místě, jako koš na spíže nebo pult. Měli byste je udrží v chladu a suchu a jejich použití během několika týdnů.

Existují nějaké vedlejší účinky konzumace sladkých brambor?

Většina lidí může tolerovat sladké brambory. Nicméně, vysoké množství oxaláty budou způsobovat problémy u lidí, které jsou náchylné k tvorbě kamenů v ledvinách.