Prekvapivé zdravotné prínosy sladké zemiaky, ktoré by ste mali vedieť

Sladké zemiaky sú veľmi chutné a výživné koreňová zelenina. Sú krémovej a mäkké, čo z nich robí ideálne ingrediencie pre mnoho receptov. To sú najlepším zdrojom mnohých vitamínov a minerálnych látok, a sú balené s riboflavín, tiamín, niacín, a karotenoidov. Oni tiež obsahujú veľké množstvo liečebných dávok a pomoci v kulturistike.

Prečo sladkých zemiakov je dobré pre vaše zdravie

Tu sú niektoré výhody sladkých zemiakov.

1. Bráni nedostatok vitamínu A

Sladké zemiaky sú úžasné zdrojom vitamínu A, pretože obsahujú vysoké množstvo beta-karoténu. Beta karotén je prevedený na vitamín A v našich pečeni a každá molekula beta karoténu vznikajú dve molekuly Vitamín A. Vitamín A je potrebný pre pomáha telu bojovať rôznych infekcií a zostávajú odolné voči infekciám v budúcnosti.

2. Riadi Diabetes

Na stupnici glykemickým indexom, sladké zemiaky, sa považujú za nízke na vysokú úroveň, pretože môžu minimalizovať výskyt inzulínovej rezistencie. Sladké zemiaky majú nízky glykemický index, čo znamená, že uvoľňujú cukor do krvného riečišťa veľmi pomaly, v porovnaní s ostatnými škrobnatých potravín.

Tento stály uvoľnenie pomáha pri regulácii hladiny cukru v krvi jednotlivcov. Tak, sladké zemiaky môžu byť použité na reguláciu hladiny cukru v krvi u diabetických ľudí. Sladké zemiaky sú horčík a vlákniny, ktoré sú dôležité pri riadení a prevencii cukrovky.

3. znižuje stres Úrovne

Sladké zemiaky majú vysoké množstvo horčíka, čo je dôležitý minerál pre telo správne fungovať. Jedným z najcennejších výhod tohto minerálu je, že pomáha znižovať úzkosť a stres. Nedostatok horčíka je spojený so zvýšeným rizikom stresu, depresie a úzkosti. Tak, sladké zemiaky môže pomôcť k doplneniu hladiny horčíka a pomáhajú pri liečbe depresie a úzkosti správanie súvisiace.

4. Podporuje protizápalovým účinkom

Sladké zemiaky majú dobré množstvo vitamínov, ktoré majú výborné protizápalové účinky. Okrem toho, že má vysokú koncentráciu cholínu. Cholín je univerzálny živina, a jeden z najlepších výhod je, že znižuje bodys zápalovú reakciu, čo má za následok menšiu zápalu.

Sladké zemiaky tiež obsahujú antokyanov, ktoré sú dôležité pre prevenciu a zníženie zápalu u nádorových buniek hrubého čreva a zníženie proliferácie buniek v určitých nádorových buniek. Preto prítomnosť cholínu a antokyanov v sladké zemiaky, aby bolo základným potravinovým zdrojom pre redukciu a prevenciu zápalu.

5. Zabraňuje, chráni, a spravuje rakovinu

Fialovo-dužinou sladké zemiaky je obzvlášť účinný v boji proti rakovine. Prvky v to môže inhibovať rast určitých druhov rakoviny, ako je rakovina žalúdka, rakovina prsníka a rakovina hrubého čreva. Vysoké antokyán úrovne sú dôvodom pre protirakovinové aktivity v prsníku a rakoviny žalúdka. Extrakty z zemiakov môže zabíjať bunky karcinómu prostaty, uistiť sa, že rakovina sa nešíri alebo rast na akýchkoľvek iných častí prostaty.

6. Pomáha Guard vredov

Vredov dochádza, keď je zapálená tkanivo prístrešok z kože alebo z sliznice, čo môže byť veľmi bolestivé. Extrakt zo sladkých zemiakov, je dobré pre ochranu gastrointestinálne tkaniva pred vredy indukovaného aspirínom. Tak sladké zemiaky môžu byť použité pri riadení a liečbe žalúdočných vredov.

7. znižuje riziko kardiovaskulárnych chorôb

Komplikácie, ako je ateroskleróza dochádza, keď sa oxidácia v tele, čo môže viesť k rozvoju mnohých kardiovaskulárnych ochorení. Extrakty zo sladkých zemiakov obsahujú vysoké množstvo polyfenolov, ktoré sa potláčajú oxidáciu a tým znížiť riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení.

Obsahuje tiež rozpustné diétne vlákna, ktoré sú pevne spojené s poklesom šancou kardiovaskulárnych ochorení. Z tohto dôvodu sú všetky potrebné anthocyanin, vlákna, polyfenoly, a vysoká vychytávače radikálov aktivity prítomnej v týchto zemiakov na boj proti kardiovaskulárnym ochoreniam.

8. Obsahuje antimikrobiálne vlastnosti

Sladké zemiaky majú určité množstvo antimikrobiálnu aktivitu. Extrakty z týchto zemiakov obsahujú antimikrobiálne vlastnosti, ktoré bojujú proti baktérií spôsobujúcich týfusu a zápalu pľúc. Obsah vlákien môže tiež znížiť vývoj alimentárnych baktérií. To je dôvod, prečo sú sladké zemiaky použité pri prevencii a liečbe rôznych druhov bakteriálnych infekcií a patogénov.

9. Zlepšuje vlasy a pleť

Sladké zemiaky sú bohaté na vitamín A, C a E, ktoré sú skvelé pre vlasy a pokožku. Vitamín E má potenciál pre zvýšenie rastu vlasov a hustotu u jedincov, ktorí majú vysoký padanie vlasov. To je preto, že tento vitamín má antioxidačné vlastnosti, ktoré môžu prispieť k zníženiu hlavnú príčinu alopécia oxidačného stresu.

Vitamín C je populárny pre dermatologickej liečbe a používa sa pri liečbe hyperpigmentácie a foto-starnutia. Vitamín C je potrebný pre syntézu kolagénu, ktorá je dôležitou štrukturálny proteín kože. Má tiež protizápalové účinky, a preto pomáha riadiť kožné problémy, ako je akné a podporuje hojenie rán.

10. podporuje trávenie

Obsahuje vysoké množstvo vlákniny, ktorá je známa pre zlepšenie trávenia a zdravie čriev. Konzumácia sladké zemiaky môže zvýšiť množstvo vlákniny v tele potrebnej mať normálny trávenie. To môže tiež pomôcť, aby sa zabránilo zápche, ktorá je jedným z stávky sladkých zemiakov výhod pre deti.

11. reguluje krvný tlak

Vzhľadom k tomu, že sú bohaté na draslík a horčík, sladké zemiaky sú spotrebované na úpravu krvného tlaku. Vyšší príjem výsledkov draslíka v zníženie krvného tlaku, a tak znižuje riziko vzniku ischemickej problém alebo mŕtvicu. Horčík je ďalší diétny súčasť, ktorá zabraňuje hypertenzia znížením krvného tlaku.

12. zvyšuje plodnosť

Vysoké množstvo vitamínu A, aby sladké zemiaky jeden z najlepších zeleniny pre ženy v reprodukčnom veku, pretože pomáha zlepšiť plodnosť. Vitamín A zohráva významnú úlohu v zlepšovaní reprodukčné výkony, a jeho nedostatok môže viesť k sekundárnej neplodnosti u žien. Tieto zemiaky tiež obsahujú železa, ktoré sú dobre na podporu plodnosti. Preto je zvýšenie príjmu železa z potravín, ako sú sladké zemiaky môžu pomôcť vyhnúť sa sekundárne plodnosť a znížiť šance na ovulačné neplodnosti u žien.

13. podporuje lepšie Vision

Predložený vo sladké zemiaky Vitamín A pomáha k zlepšeniu zraku. Tento vitamín je dôležitý pre tvorbu rôznych pigmentov, ktoré sú zodpovedné za absorpciu svetla v očiach. To tiež udržuje správnu štruktúru sietnice. Nedostatok vitamínu A vedie k zlému zraku a môže tiež spôsobiť oslepnutie. Nedostatok je tiež spojená s očné choroby, ako ulcerácia rohovky, sucho rohovky a spojovky. Vitamíny A, C a E sú dobré na podporu lepšieho videnia a predchádzať problémom v očiach.

14. Pomáha pri Hmotnosť management

Sladké zemiaky obsahujú kvasiteľné a rozpustnej vlákniny, ktoré ponúkajú telu sebestačné a prirodzený mechanizmus pre reguláciu hmotnosti. Diétne vlákna, ako je pektín, sú účinné pri znižovaní príjmu potravy a zvyšuje aktivitu bodys hormónov. Tak, zvýšenie spotreby sladkých zemiakov bude mať za následok vyšší príjem vlákien, čo povedie k zníženiu telesnej hmotnosti. Z tohto dôvodu, sladké zemiaky na chudnutie sú vynikajúcou voľbou.

15. Zlepšuje pamäť

Sladké zemiaky obsahujú anthocyanin, ktorá má vlastnosti pre zlepšenie pamäti. je antioxidačné vlastnosti výrazne zlepšiť pamäť.

Ako vybrať a obchod sladké zemiaky?

Keď si vyberiete sladké zemiaky, najprv sa pozrieť na koži a zistiť, či všetko má rovnakú farbu bez známok praskania či úpadku. Daj Zemiakov trochu stlačiť, a ak je to roztlačený potom je to znamenie hnitiu. Potom, čo si vziať na zemiaky domov, udržať ich na peknom mieste, ako kôš na špajze alebo pult. Mali by ste ich udrží v chlade a suchu a ich použitie v priebehu niekoľkých týždňov.

Existujú nejaké vedľajšie účinky konzumácie sladkých zemiakov?

Väčšina ľudí môže tolerovať sladké zemiaky. Avšak, vysoké množstvo oxaláty budú spôsobovať problémy u ľudí, ktoré sú náchylné k tvorbe kameňov v obličkách.