Prečo Cholesterol nie je vždy Bad – Čo by ste mali vedieť o cholesterole

Podľa Národného centra pre zdravie štatistiky Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb, niektoré z najčastejších zdravotných problémov, ktorým čelí dnešný svet sú srdcové choroby, rakovina, mŕtvice, AIDS, diabetes, pneumónia / chrípka, chronické pľúcne ochorenie (astma, bronchitída) a dojčenská úmrtnosť. Neurologické ochorenia, ako je autistického spektra, ADD a ADHD, bipolárne syndrómu a schizofrénie sú len posledný v dlhodobom horizonte potenciálne život ohrozujúce ochorenie, ktoré ľudia (a ich domácich zvierat) sa stretávajú od modernizáciu poľnohospodárstva a potravinárstva techniky spracovania postupoval nás do 20. storočia.

Väčšina moderných choroby sú spôsobené chronickým zápalom, nie je typ, ktorý nastane, keď sú zranení a zrak zranenia začne napučiavať, ale druh, ktorý sa pomstil na bunkovej úrovni v orgánoch väčšiny ľudí každý deň. Nízka imunitnú odpoveď v dôsledku nedostatku nutričnej podpory neumožňuje telo chrániť a liečiť sám.

Čo je cholesterol?

Cholesterol je tuková látka produkovaná v pečeni, ktorý vykonáva alebo pomáha pri tisíc telesných funkcií, ako je budovanie bunkových membrán, nervových puzdier, a veľkú časť svojho mozgu. Je veľmi dôležité, aby produkciu hormónov a metabolizuje všetky vitamíny rozpustné v tukoch, ako je vitamín A, D, E a K, okrem iného. Bez neho by ste zomrieť.

 • LDL, low-density lipoprotein, je známy ako zlý cholesterol. LDL cholesterol vyzdvihnúť z pečene a doručiť ju do buniek.
 • HDL, high-density lipoprotein, je známy ako dobrý cholesterol. HDL odstránenie prebytočného cholesterolu z krvi a vziať ju do pečene.
 • Vaše telo robí svoju hladinu cholesterolu, ale má schopnosť down-regulovať, ak to cítia príliš veľa cholesterolu v krvi. Keď sa zníži svoju spotrebu alebo brať lieky na zníženie hladiny cholesterolu, vaše telo si reguluje produkciu. Snaží sa robiť viac kompenzovať to, čo chýba.
 • Diétne cholesterolu (cholesterol z potravy) možno získať len z živočíšnych produktov.

Aj napriek predchádzajúcej lekárskej a farmaceutickej konsenzu však nové štúdie ukazujú, že diétne cholesterol môže v skutočnosti zastaviť zápal, zabrániť tvorbe krvných zrazenín, podporujú imunitný systém, a zabrániť mutácie spôsobujúce ochorenia v bunkách.

 • Krajiny s vyšším priemerným cholesterolu majú menej ochorenie srdca
 • Populárna Statíny nie nižšiu hladinu cholesterolu, znižujú zápal (zvyčajne spôsobené cukru v krvi hrotmi)
 • Pokyny National Cholesterol Education Program v roku 2004 boli rozšírené, aby odporúčajú, aby ľudia, ktorí nemajú srdcové choroby by mali brať statíny, aby sa zabránilo ochorenia srdca (8 odborníkov 9 panelových mal farmaceutický priemysel väzby).
 • Ľudia s najnižším cholesterolom, ako starnú, sú na najvyššie riziko vzniku kognitívnych porúch, demencie a mozgovej degeneráciu, srdcové choroby a smrti.

Usilovať sa o vysoké HDL a nízke triglyceridov

Triglyceridov je názov dávame mastných kyselín, akonáhle budú v obehu do krvného obehu. Vysoké hladiny sú zlé, a sú spôsobené predovšetkým chronicky vysokým príjmom sacharidov z obilnín a strukovín.

 • Pre dosiahnutie vyššej úrovne HDL, je nutné znížiť zdrojov omega-6 tukov, najmä z priemyselne spracovaných rastlinných olejoch zo semien, ale aj z prebytku orechov.
 • Vezmeme-kvalitný rybí olej denne je dobrý spôsob, ako zvýšiť omega-3 mastné kyseliny.
 • Nasýtené tuky bude tiež zvyšovať dobrý HDL. Myslím, kokosový olej, masť, maslo a hovädzí loj.
 • Strih cukry, zrná, a rafinovaných sacharidov a jesť tuk, mäso, a žĺtky.

Cholesterol a srdce

S ochorením srdca je v hornej časti zoznamu moderných chorôb, teória srdca strava je dobré miesto, kde začať pri pohľade na spojenie medzi cholesterolu a srdcové choroby. Moderná hypotéza o srdcových ochorení sa predpokladá, že strava bohatá na nasýtených tukov a cholesterolu významne prispieva k vzniku srdcových ochorení. Štatistiky sa líšia podľa zdroja a sú ovplyvnené vek, rasu a pohlavie, ale existujúce návrhy o srdce a stravy predpokladať cholesterol ako príčine upchatia tepien vedúce k srdcovým ochoreniam.

Ischemická choroba srdca (CHD), je pojem, ktorý zahŕňa celý rad podmienok, vrátane nahromadenie plaku vnútri múrov tepien, ktoré zásobujú srdce, zápaly a rozpis činnosti srdcového svalu, a vysoký krvný tlak. Na začiatku 20. storočia, väčšina ochorení srdca bola spôsobená infekciou a imunitného systému kompromisu. Srdcové choroby bol vzácny a prispel k iba 8% všetkých úmrtí. S objavom antibiotík, táto príčina ochorenia srdca už prakticky eliminovaná.

 • Dnes srdcové ochorenia predstavuje viac ako 45% všetkých úmrtí
 • 75% ľudí, ktorí majú infarkty majú normálnu hladinu cholesterolu v krvi

Cholesterol a mozog

Cholesterol získala zlú povesť v posledných 50-60 rokoch. Mohlo by to byť tak, že štúdie vykonanej na cholesterol, sú zavádzajúce, a to aj pre vedcov, ktorí je vykonaná? Najnovšie štúdie a niektoré z popredných odborníkov v mozgu plasticity a zdravie nám ukazujú, že cholesterol nie je zlé; to je vlastne niečo, čo ľudský mozog potrebuje.

25% cholesterolu v našom tele sa nachádza v mozgu. Funguje to s cieľom uľahčiť funkciu membrán a je surovinou pre výrobu progesterón, estrogén, kortizol, testosterón a vitamín D. Keď si myslíme, antioxidantov, myslíme farebných plodov a zelenej listovej zelenine, ale cholesterol pôsobí tiež ako antioxidant.

 • Jedna štúdia (1) ukázala, že pamäťová funkcia bolo najlepšie v testovaných osôb s najvyššou celkovou úrovňou cholesterolu a LDL cholesterolu, najmä.
 • Niektoré štúdie zistili koreláciu medzi demenciou a nízke hladiny cholesterolu v krvi.

Zápal je koreň problému

Zvýšené hladiny sérového cholesterolu je príznakom základný problém vo vašom tele, nie je príčinou problému, čo je zápal. Cholesterol je poslaný do tepny liečiť zápal. Ak je úspešný, všetko sa vráti do normálu. V prípade, že zápal nemá ustupovať, ešte cholesterol je odoslaný a začne sa hromadiť okolo tepny ako podpora kapely. To je, ako doska začína tvoriť.

Skutočnou príčinou zápalu je vysoké hladiny inzulínu, čo je reakcia na nadmerné sacharidov / rafinovaný spotreby cukru, ktorý vytvára cukru v krvi hrotmi. Trans-tuky a priemyselne spracované rastlinné oleje zo semien tiež spôsobiť zápal. My len naozaj vidieť žiadne negatívne účinky LDL, keď to stane sa oxiduje voľnými radikálmi. Strava s vysokým obsahom antioxidantov (zeleniny a ovocia) a nízkym obsahom sacharidov zníži faktory oxidácie v tele.

Natural Health: Understanding Food

Niektorí vedci sú trendy smerom k presvedčeniu, že životný štýl, vrátane potravín, vplyvy a ovláda neuveriteľných 95% nášho celkového stavu. Podľa Weston A. Price Foundation, sú nasledujúce politicky korektné výživové odporúčania v súčasnosti v móde:

 • Sa zabránilo nasýtené tuky
 • Limit cholesterol v potravinách
 • Použitie viacerých polynenasýtených olejov
 • Znížiť späť na vajcia alebo jesť iba bielka
 • Jesť chudé mäso a obmedziť červené mäso
 • Piť nízkotučné mlieko a to v hojnej miere, aby si potrebné vápnika
 • Obmedzte spotrebu tukov až 30% kalórií
 • Jedzte 6-11 porcií obilnín denne
 • obmedziť soľ
 • Zjesť aspoň 5 porcií ovocia a zeleniny denne
 • Vyberte si viac bohaté na bielkoviny sójové výrobky ako živočíšnych bielkovín

Nebezpečenstvo týchto moderných smerov je, že odporúčané limity boli stanovené na základe potravín, ktoré sú v spotrebiteľskom balení, sfalšoval a modifikované, obsahujú umelé chemické látky s vysokým obsahom fruktózy kukuričný sirup a umelé sladidlá, z ktorých všetky môžu spôsobiť zápal. To viedlo k domnienke, že sa jedná o druh potravín, ktoré spôsobuje problémy, bez toho, aby zvážilo, priemyselné spracovanie.

Poďme sa pozrieť na tieto rovnakých potravín z iného uhla pohľadu.

 • Nasýtené tuky : zabezpečiť integritu bunkovej membráne a zvyšuje schopnosť tela používať esenciálne mastné kyseliny. Chráni pečeň a sú prednostné potrava pre srdce a mozgu. Nespôsobujú srdcové choroby. Štúdie, ktoré naznačujú, inak nezohľadnila spracovaných sacharidov požití študijných predmetov.
 • Diétne cholesterol : prispieva k sile steny čreva a pomáha bábätká a deti rozvíjať zdravý mozog a nervový systém. Potraviny, ktoré obsahujú cholesterol tiež obsahovať ďalšie živiny. Iba oxidovať cholesterol prispieva k vzniku srdcových ochorení. Sušené mlieko a prášok z vajec obsahujú oxiduje cholesterolu a mlieko v prášku sa pridá do 1% a 2% mlieko.
 • Polynenasýtené mastné kyseliny : sú nové ľudskej strave kvôli modernizácii a mechanizácie. Prispievajú k učeniu, črevné ťažkosti, srdcové ochorenia, rakoviny a autoimunitných chorôb, okrem iného.
 • Grassfed červené mäso : je bohatým zdrojom živín, vrátane vitamínov B12, B6, zinok, fosfor, karnitín a koenzým Q10, ktoré chránia srdce a nervový systém.
 • Vajcia : poskytujú vynikajúce proteín a mnoho dôležitých mastných kyselín, ktoré sa podieľajú na zdraví mozgu a nervového systému. Vaječné náhradky bolo preukázané, že spôsobuje rýchlu smrť u pokusných zvierat.
 • Nízkotučných a nízkotučné mlieko : postráda vitamínov rozpustných v tukoch potrebné k asimilácii bielkovín a minerálnych látok v samotnom mlieka. Spotreba nízkych potravín tuku (potravín, ktoré mali na tuk odstránený, nie potravín, ktoré sú prirodzene nízkym obsahom tuku), môže viesť k úbytku vitamínov A a D.
 • 30% kalórií ako tuku : je príliš nízka pre väčšinu ľudí a môže viesť k zníženiu hladiny cukru v krvi a únava. Tradičné strava obsahovala 40% až 80% kalórií z tuku, prevažne z živočíšnych pôvodu. Rozdiel bol, že zvieratá neboli čerpá sa steroidy, hormóny, antibiotiká, a naložený pesticídov spracovaného krmiva. Toxíny sú uložené v tukových tkanivách živočíchov (vrátane človeka), takže čistý zviera bude obsahovať čistý tuk.
 • Väčšina obilných výrobkov : sú vyrobené z pšeničnej múky, ktorý bol spracovaný a rafinované, bielených a získala sa zrazenina, takže ho bez živín. Moderné pšenica je hybridný, obsahujúci novších proteíny, ktoré sa teraz predpokladá, že na spustenie zápalovej reakcie, nedostatky živín a črevné problémy, vrátane celiakiou.
 • Soľ alebo sodný : má zásadný význam pre trávenie a vstrebávanie. Bunky potrebujú ako draslíka na vnútornej strane a sodíka na vonkajšej strane pre udržanie správnej rovnováhy a funkciu. Mnohé potraviny obsahujú prirodzene sa vyskytujúce sodíka a nemala by sa vyhnúť. Minerály alebo minerálne soli (tabuľka soľ) obsahuje vyššie percento sodíka k draslíka. Tabuľka soľ má všetky minerály odstránené s výnimkou sodíka a draslíka. Morská soľ obsahuje vyšší podiel draslíka k sodíka.
 • Ovocie a zelenina (rastliny) : príjem v priemere 10 aplikácií pesticídov pri ich pestovaní a skladovanie života. Wash vyrábať dôkladne alebo jesť organicky pestované potraviny.
 • Moderné sójové výrobky (ďalšie hybridné) : blok minerálne absorpcie, inhibujú štiepenie bielkovín, stlačiť funkciu štítnej žľazy, a obsahujú silné karcinogény.

Tak ako sme sa zmysel potravín máme k dispozícii? Jesť potraviny vo svojom najprirodzenejším stave a užívať si každú jeho časť, vrátane cholesterolu a tukov zo zdravých zvierat. Drž sa ďalej od spracované, balené, pripravené veci. Ísť organické a tráva kŕmené, pokiaľ je to možné, a nebojte sa o počítanie kalórií. Jesť žiť!