Powody, dla których wody pitnej po przebudzeniu jest dobry

W Japonii, powszechną praktyką jest, aby pić dwie pełne szklanki wody po przebudzeniu. Mówi się, że mają zdolność do pełnego wyleczenia wielu chorób, w tym raka, a także zapewnić wiele innych korzyści. I myślę, że mogą one być do czegoś. Jako naród, Japonia ma ogólną największą trwałość, obecnie hosting ponad 50.000 stulatków lub ponad 100 lat. Czy jest to praktyka woda lub coś w herbacie piją, możemy nauczyć się kilku sztuczek z japońskiej. Więc niezależnie od tego czy taka praktyka będzie uratować życie, jak wierzą, tutaj spojrzeć na wiele innych sprawdzonych korzyści z picia dwie pełne szklanki wody po przebudzeniu.

To rehydrates swoją odwodniony organizm

Kiedy budzisz się po długim śnie, twoje ciało jest naturalnie odwodnione. Bez względu na to, ile wody pili dzień wcześniej, użyłeś swoje sklepy i nadszedł czas, aby napełnić zbiornik. Pierwszą rzeczą, wody pitnej po przebudzeniu będzie zrobić, to podać swoje komórki z bardzo potrzebne, życiodajnej wody. Porównaj to do normy; picia 16 uncji. filiżanka kawy, które dodatkowo odwodnienie już spragniony organizm. Uczestnictwo w tym natychmiastowego nawodnieniu będzie mieć poważne zauważalnych korzyści, w tym:

  • Uczucie bardziej odświeżony
  • Mając bardziej naturalną energię przez cały poranek
  • Będąc zdrowsze i szczęśliwsze

Wypłukuje toksyny

Po odżywczy swoich komórek, wody pitnej po przebudzeniu będzie wylewać niechcianych toksyn z organizmu. Podczas snu swoich napraw sama jednostka, uzupełnia energię i równoważy hormony. Rezultatem jest toksyny i inne materiały odpadowe są uwalniane i czeka na wypłukiwane. Po oczyszczeniu organizmu z toksyn, poczujesz się świetnie i jest w stanie wchłonąć więcej składników odżywczych z dobrze zbilansowane śniadanie. Prowadzi to również do oczyścić skórę i ogólnie lepsze samopoczucie.

Odpala swój metabolizm

Picie wody jest kluczowym taktyka, jeśli chodzi o utratę wagi. Ale jest najbardziej optymalny sposób to zrobić wody pitnej po przebudzeniu. Pomyśl o wodzie pitnej po przebudzeniu jako budzika dla metabolizmu. Ta akcja rano woda zaczyna swój metabolizm i udowodniono, aby zwiększyć potencjał spalania kalorii w ciągu dnia.

Nie tylko to, ale woda rzeczywiście wypełnia cię i hamuje apetyt, co pozwala na podejmowanie trafnych wyborów na śniadanie. Te inteligentne wybory wydają się przewrócić do mądrzejszych wyborów w ciągu dnia. Jeśli wiesz coś na temat zdrowego odżywiania, to wiesz, że to tempo jest tak potężny. Nie ma lepszego sposobu na rozpoczęcie że pęd niż z wysokiej szklance wody pyszne.

Paliwa Twój mózg

Oto fakt zabawa; Twój mózg jest 75% wody. Jeśli piłeś wystarczająco dużo, będziesz wiedzieć, że bez wody mózg nie będzie funkcjonować na optymalnym poziomie. Rano szklanka wody pozostawi czujesz ostre i wyraźne przez cały dzień, co daje przewagę nad wszystkimi odwodnionych zombie można napotkać.

Utrzymuje się regularne i łagodzi zaparcia

Główną przyczyną zaparć jest odwodnienie. Woda zdatna do picia, kiedy budzisz się nie tylko leczyć odwodnienie ale pomoże złagodzić zaparcia, pomaga utrzymać się regularne i promować ruch rano jelit. Jest to świetny sposób na rozpoczęcie dnia.

Zapobiega i leczy choroby

Jak wspomniano powyżej, w Japonii uważa się, że w ten sposób wody pitnej może leczyć nawet najcięższe choroby w czasie. Nie jestem naukowcem ani lekarzem, ale tego, co wiem, jest to, że robi to z pewnością pomoże leczyć choroby i z pewnością może pomóc im zapobiegać, nawet jeśli efekty są subtelne.

Coś, co jest tak zdrowe i dobre dla ciebie, jeśli nie cuda, będzie mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Jednym z moich największych przekonań jest kontrolować, co można, a nie martwić się o resztę. Coś jak wypicie szklanki wody po przebudzeniu z pewnością jest pod kontrolą, więc dlaczego nie zrobić.

Jest całkowicie orzeźwiający

Ostatni, ale nie najmniej, siódmy powód powinien wziąć udział w praktyce wody pitnej po przebudzeniu to z powodu, jak dobry i odświeżany to czujesz. Tam naprawdę nie ma nic bardziej orzeźwiający niż wstawania, suche ustami, i cieszyć się życiem najczystszej substancji. To ożywia mnie i czuję ostry i czysty później.

Więc ile wody powinienem pić?

Jeśli brzmi to jak coś, jesteś w super. Ale ile wody należy pić, aby czerpać korzyści? Ilość zmienia się w sieci. W japońskiej protokole gojenia, należy zauważyć, że należy pić 4 160ml szklanki wody po przebudzeniu. To przekłada się na 20 uncji. Z wody. Aby dać dobry pomysł, czyli 1/3 koksu 2 litra lub 2,5 szklanki wody. Jest to całkiem przyzwoita ilość wody, więc zacząć od drobnych, jeśli chcesz.

Ciepło lub zimno? Przepraszam, że to powiem, ale ciepły. Korzystnie temperatura ciała! Wiem, że to nie zawsze jest możliwe, aby wypić dwie szklanki 98 stopni wody, gdy budzisz się więc zdecydować się na temperaturze pokojowej. Zimnej wodzie musi być ogrzana do temperatury rdzenia przez organizm wydatkowaniu energii. Ciepła woda pozwala organizmowi do utrzymania homeostazy, optymalnie wypłukując toksyny i uzupełniania komórek. Dobrym sposobem, aby myśleć o tym leje zimną wodę na gorącym silniku samochodowym, ale może trochę mniej ekstremalne.

Należy odczekać co najmniej 15 minut po wypiciu wodę do jedzenia. Optymalna długość w kulturze japońskiej jest czekać 45 minut aż do jedzenia. Dokładny protokół japońskiego utwardzenia wodnej, jak następuje:

  • Gdy budzisz się rano przed szczotkowaniem zębów, pić 4 x 160ml szklanki wody
  • Szczotkować i czyścić usta, ale nie jeść ani pić przez 45 minut
  • Po 45 minutach można jeść i pić normalnie
  • Po 15 minutach śniadania, lunchu i kolacji nie jeść ani pić przez 2 godziny.
  • Ci, którzy są stare lub chore i nie są w stanie wypić 4 szklanki wody na początku może rozpocząć biorąc trochę wody i stopniowo zwiększać ją do 4 szklanek dziennie.