Powodem i jak leczyć zaostrzenie brzucha w ciąży

Ciąża to ekscytujący czas w życiu womans ale na pewno niesie ze sobą wiele dziwnych objawów. Jeśli jesteś w ciąży, na kilka dni, może czuć zaostrzenie uczucie w żołądku. Zaostrzenie uczucie w żołądku może być kłopotliwe, ale jest to powszechne. Można przeżyć od pierwszego trymestru ciąży sama.

Zwykle jest to oznaką poronienia w pierwszych tygodniach, przedwczesnego porodu lub innych normalnych skurczów. To odczucie dokręcania może utrzymywać się do kilku ostatnich miesięcy ciąży. Herezje Drań na co to jest i dlaczego może wystąpić zaostrzenie brzucha w czasie ciąży.

Jaki jest Dokręcanie brzucha w czasie ciąży?

Brzucha zaostrzenie jest absolutnie normalne w czasie ciąży. Jak ciąża pożyczki, Twój brzuch może czuć się sztywne. Jak mijają dni, dyskomfort może przerodzić jak żołądek staje się twarda jak skała. Z napięty brzuch w drugim trymestrze ciąży, mogą wystąpić okrągłe ból wiązadeł lub ostry ból w brzuchu. W 3. trymestrze, zaostrzenie brzucha może być oznaką siły roboczej.

Dokręcanie brzucha we wczesnej ciąży (pierwszy trymestr ciąży)

Brzucha zaostrzenie we wczesnym okresie ciąży lub w pierwszym trymestrze ciąży może być z różnych powodów, które są opisane poniżej.

1. Rozciąganie

W pierwszym trymestrze ciąży, macicy womans rozciąga się szybko, aby zrobić miejsce dla rozwijającego się płodu. To może prowadzić do ostrego bólu lub skurcze brzucha. W pierwszym trymestrze ciąży, może również wystąpić ostre strzelanie ból po bokach brzucha ze względu na rozciąganie i wydłużenie mięśni.

2. Poronienie

W pierwszym trymestrze ciąży wystąpić uczucie dokręcania w żołądku i wystąpić ból zbyt, to może być oznaką poronienia. Jeśli uczucie dokręcania w żołądku jest w rzeczywistości objawem poronienia, to będą towarzyszyć inne objawy, takie jak ból i skurcze w dolnej części pleców, plamienie lub krwawienie, a odejście od tkanki lub płynu z pochwy. Zwróć uwagę na te znaki zwłaszcza jeśli mają mniej niż 20 tygodni ciąży. Jednakże, jest to najczęściej przed 12 tygodniem.

3. Zaparcia / Gaz

Zaparcia i gazu jest częstym problemem w ciąży, a większość kobiet doświadczyć. W czasie ciąży, jeśli masz wrażenie dokręcania w brzuchu, może to być spowodowane gazu lub zaparcia. Możesz mieć ból brzucha, który może być bardzo stresujące.

Dokręcanie brzucha w drugim trymestrze ciąży

Jak twoje ciało rośnie w drugim trymestrze, przeszywający ból wzdłuż boków macicy będzie nadal zbyt, jest to tzw okrągły ból wiązadeł. Jak macica powiększa, więzadła okrągłe usytuowane wzdłuż boku odcinku macicy też, co może powodować ból. Można poczuć się jeszcze bardziej, jeśli starają się schylić lub spróbuj stanąć po siedząc na długo.

W drugim trymestrze ciąży, są szanse, że twój żołądek może czuć się ciasno i niewygodnie ze względu na skurcze Braxtona-Hicksa. skurcze Braxtona-Hicksa skurcze lub praktyka może rozpocząć się już w czwartym miesiącu ciąży. Skurcze te nie są tak bolesne, jak rzeczywistej pracy, ale robią przygotować macicę być gotowa do porodu. skurcze Braxtona-Hicksa są bardzo częste i powodują dyskomfort i ból. Często występuje podczas seksu lub podczas ćwiczeń.

Dokręcanie brzucha w późnym okresie ciąży (w trzecim trymestrze ciąży)

Rosnące płód i jego ruchy są odpowiedzialne za zaostrzeniem brzucha w późnym okresie ciąży. Ponieważ przestrzeń brzucha jest dzielona przez płód i narządów wewnętrznych, brzuch wybrzuszenia i odcinków. Tłuszcz osadza się pod skórą rozciąga się także dalej. Problem żołądkowy w ostatnim trymestrze ciąży jest również powodem zaostrzenia żołądku. Jednakże, jeśli zaostrzenie utrzymuje się dłużej niż zwykle, może to być oznaką siły roboczej.

Najczęstsze przyczyny ucisk w żołądku w czasie ciąży

Kobieta doświadcza fizycznego niepokój w czasie ciąży. To może być ze względów nieograniczone. Jeśli masz wrażenie dokręcania w żołądku, to może być z powodu następujących powodów.

1. Indywidualny Placenta

Łożysko jest podtrzymywania życia dla rozwijającego się płodu. To przez łożysko, że dziecko dostaje jego żywność i składniki odżywcze. Jednak w niektórych przypadkach, nawet przed porodem, łożysko może oderwać się od ściany macicy. W takich momentach, macica zaczyna coraz twardszy niż zwykle. Prowadzi to do zaostrzenia brzuch.

2. Ciśnienie na brzuchu

Kiedy dziecko w macicy zaczyna rosnąć duży, macica wywiera presję na brzuchu. To właśnie wtedy brzuch rozszerza, dzięki czemu sztywne. W 2. trymestrze, jak dziecko rośnie płyn owodniowy również automatycznie zwiększa która rozszerza brzucha.

3. Gaz i wzdęcia

Zrównoważona i zdrowa dieta jest koniecznością w czasie ciąży. Jedzenie niewłaściwych rodzajów żywności może prowadzić do gazu, który mógłby uwędzić żołądka co czujesz się bardziej niespokojny i niewygodny.

4. Ruchy Babys

Babys kopnięcia i ruchy mogłyby sprawić, że łaskotki i giggly. Możesz czuć się dobrze i na ulgę wiedząc, że dziecko ma się dobrze, ale z jego każdy ruch, twój brzuch może się mocniej z zewnątrz.

5. Skurcze Braxtona-Hicksa

skurcze Braxtona-Hicksa skurcze są podobne do pracy, ale nie takie same. Skurcze te mogą żołądek bardzo napięty i sztywny. Dla niektórych kobiet, Braxtona-Hicksa Skurcze mogą rozpocząć się już w drugim trymestrze, a inni mogą odczuwać je tuż dostawy.

6. Problemy związane z ciążą

Sztywność na brzuchu może być spowodowane na skutek powikłań związanych z ciążą, jak poronienia lub ciąży pozamacicznej (stan, w którym implanty zapłodnionych jaj się w jajowodzie zamiast macicy).

7. Nearing Czas dostawy

Skurcze i sztywność w brzuchu podczas planowanej daty dostawy może być trudne. Możesz poczuć, że idziesz do pracy, ale może być też to fałszywy alarm. Musisz nauczyć się odróżnić skurcze Braxtona-Hicksa i rzeczywistej pracy. W tym celu, czas skurcze – przeważnie trwają około 30 sekund do 1 minuty skurcze Braxtona-Hicksa. Co więcej, przychodzą tylko raz lub dwa razy na godzinę przez cały dzień. Wraz ze zmianą pozycji, sztywność brzuchu również idzie dalej. Jednak, że nie jest to przypadek podczas porodu. Odstęp czasu pomiędzy dwoma kolejnymi skurczami podczas porodu nie jest dużo i trwają przez dłuższy okres czasu.

8. Przejadanie

Wiele kobiet uważa, że ​​w czasie ciąży powinny podążać starą pojęcie jedzenia dla dwóch osób. Ale to nie jest prawda. Jeśli jeść dla dwojga w ciąży, będzie w końcu przejadania się. To z kolei może dokonać brzuch napięty i sztywny.

9. Zaparcia

Zaparcia są bardzo często w czasie ciąży. Nie ma powodu niezdrowej diety. To właśnie z powodu macicy naciskając na jelita. Ponadto dodaje się uwalnianiem progesteronu w organizmie spowalnia przewodu pokarmowego, a zatem mogą czuć ciężarnej zaparcia. Zaparcie może twój żołądek sztywny i twardy.

Leczenie dokręcania brzucha w ciąży

Jeśli twój żołądek czuje napięty i sztywny w okresie ciąży, o to co można zrobić.

  • Jeśli jest to łagodny przypadek zaostrzenie brzucha, pić dużo wody i świeżych soków owocowych, aby utrzymać się nawilżona.
  • Czasami, jak można siedzieć lub stać zdecydować występowanie skurczów Braxtona-Hicksa. Jeśli wystąpią siedząc lub stojąc, spróbuj zmienić pozycję. Spróbuj umieścić swoje nogi w górę lub w pozycji leżącej.
  • nie wstać z krzesła lub łóżka zbyt szybko. Nie spiesz się, aby to zrobić.
  • Skonsultować się z lekarzem i dostać się masować dobrze.
  • Wziąć ciepły prysznic lub kąpiel. Można również użyć ciepłej wody lub worki podkładki grzewcze.

Te domowe środki zaradcze będą złagodzić sztywność w brzuchu. Jeśli mniej niż 37 tydzień ciąży i zauważyć objawy przedwczesnego porodu, takich jak krwawienie, zwiększonego ciśnienia w miednicy lub stały wyciek płynu z pochwy, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Oprócz tych objawów, należy również zwrócić się do lekarza jeśli pacjent miał 4-6 skurcze w ciągu godziny.

Kiedy należy zgłosić się do lekarza?

Twardy brzuch w czasie ciąży może być z powodu wielu przyczyn. Jednakże, należy wezwać lekarza, jeśli:

  • Szczelność w brzuchu podczas ciąży staje się bardziej intensywne i bolesne.
  • Masz twardy brzuch w czasie ciąży i trudności z oddychaniem.
  • Jeżeli napięcie występuje więcej niż cztery razy w ciągu godziny.