Põhjus ja kuidas seda ravida kõhu karmistamist raseduse

Rasedus on põnev aeg womans elu kuid kindlasti toob endaga palju kummalisi sümptomeid. Kui te olete rase, mõnel päeval, võite tunda karmistamist tunne oma kõhuga. Karmistamist tunne magu võib häirivaks, kuid see on tavaline. Sa võid kogeda alates raseduse esimese trimestri ise.

See on tavaliselt märk raseduse katkemist aasta esimestel nädalatel, enneaegse sünnituse või tavaline kokkutõmbed. See karmistamist tunne võib püsida suunas viimase paari kuu jooksul rasestuda. Heres lowdown mis see on ja miks sa kogeda kõhu- karmistamist raseduse ajal.

Mis on Kõhu pingutamine Rasedus?

Kõhu karmistamine on täiesti normaalne raseduse ajal. Kuna teie rasedus areneb, kõhu võib tunduda jäik. Nagu päeva pass, ebamugavustunne võib laieneda kui kõht muutub raske nagu kivi. Mis tihe kõht raseduse teisel trimestril, võib tekkida ümarsideme valu või terav valu kõhus. Kui 3-ndal trimestril, kõhu karmistamine võib olla märk tööjõu.

Kõhu pingutamine raseduse algul (esimese trimestri)

Kõhu karmistamist raseduse alguses või esimesel trimestril võib olla, sest erinevatel põhjustel, mis on selgitatud allpool.

1. venitus

Esimesel trimestril raseduse womans emakas venib kiiresti, et teha ruumi kasvav lootele. See võib kaasa tuua terav valu või kõhukrambid. Oma esimesel trimestril, siis võib samuti tekkida järsk shooting valu külgedel kõhu tõttu venitades ja pikenemine lihaseid.

2. nurisünnitus

Esimesel trimestril, tunnete karmistamist tunne magu ja sa kogeda valu liiga, siis see võib olla märk raseduse katkemist. Kui karmistamist tunne kõhus on tegelikult sümptom raseduse katkemist, siis kaasneb muid sümptomeid nagu valu ja krambid alaselja, määrimine või veritsus, ja kulgeb koe või vedeliku tupest. Vaadake neid märke, eriti kui teil on vähem kui 20 nädalat rase. Siiski on kõige levinum enne 12 nädala jooksul.

3. Kõhukinnisus / Gaas

Kõhukinnisus ja gaasi on ühine probleem raseduse ja kõige naised kogevad seda. Raseduse ajal, kui teil on karmistamist tunne kõhus, see võiks olla, sest gaasi või kõhukinnisus. Teil võib olla kõhuvalu, mis võib olla väga piinlik.

Kõhu karmistamist teise trimestri

Kuna teie keha kasvab raseduse teisel trimestril, torkiv valu külgedel emakas jätkab ka seda nimetatakse ümarsideme valu. Kuna teie emakas laieneb, ümarsidemed asub servas emakas venitada liiga, mis võib põhjustada valu. Sa võid kogeda isegi rohkem, kui sa püüad kummarduma või proovige seista pärast istub kaua.

Teises trimestri raseduse, on tõenäoline, et magu võib tunduda pingeline ja ebamugav tõttu Braxton-Hicksi kokkutõmbed. Braxton-Hicksi kokkutõmbed või tava kokkutõmbed saab alustada juba neljandat raseduskuud. Need kokkutõmbed ei ole nii valus kui tegelik töö, kuid nad teevad valmistada emakas olla valmis sünnituse. Braxton-Hicksi kokkutõmbed on väga levinud ja põhjustada ebamugavust ja valu. Sageli tekivad siis, kui teil on soo või kui kasutada.

Kõhu pingutamine raseduse hilises staadiumis (kolmanda trimestri)

Kasvav loode ja tema liigutused põhjustavad kõhuvalu karmistamist raseduse lõpus. Kuna kõhuõõnde jagavad lootele ja siseorganeid, kõht kühmud venib. Rasva hoiule naha alla ka venib see veelgi. Mao probleem raseduse viimasel trimestril on ka põhjuseks karmistamist kõhuga. Siiski, kui karmistamist püsib kauem kui tavaliselt, see võib olla märk tööjõu.

Sagedasemateks põhjusteks pigistustunne Magu Rasedus

Naistel füüsilise rahutus raseduse ajal. See võiks olla, sest lõputu põhjustel. Kui teil on karmistamist tunne kõhus, võib see olla tingitud järgmistest põhjustest.

1. Eramu platsenta

Platsenta on elu toetamine kasvava lootele. On läbi platsenta, et laps saab oma toidu ja toitaineid. Kuid mõningatel juhtudel isegi enne sünnitust platsentat irduda emakaseina. Sellistel aegadel nagu see, emakas hakkab üha kindlam kui tavaliselt. Selle tulemuseks on karmistamist kõht.

2. survet kõhule

Kui laps emakas hakkab üha suur, emakas avaldab survet kõhule. See on siis, et kõht paisub, mistõttu on jäik. In 2. trimestril, kui laps kasvab lootevesi ka automaatselt suurendab mis laiendab kõht.

3. Gaas ja puhitus

Tasakaalustatud ja tervislik toitumine on must raseduse ajal. Söömine vale liiki toit võib põhjustada gaasi, mis võib paistetama magu tehes tunned rohkem rahutu ja ebamugav.

4. Babys Liikumised

Beebi peksab ja liikumise võiksid sa hell ja Kikattava. Sa võid tunda end hästi ja kergendust teades, et teie laps läheb hästi, kuid tema iga liigutust, oma kõhtu võib saada tihedam väljastpoolt.

5. Braxton-Hicksi Kontraktsioone

Braxton-Hicksi kokkutõmbed on sarnased tööjõu kokkutõmbed, kuid mitte sama. Need kokkutõmbed võivad magu väga tihe ja jäik. Mõned naised, Braxton-Hicksi Kontraktsioone saab alustada juba teise trimestri ja teised võivad kogeda õige nurga kohale.

6. rasedusega seotud probleemid

Jäikus kõhus võib olla tingitud selles rasedusega seotud tüsistuste nagu nurisünnitus või emakaväline rasedus (seisund, mille viljastatud munarakk implantaadid ise munajuhas asemel emakas).

7. lähenemas Tarneaeg

Kokkutõmbed ja jäikuse kõhus ajal hinnanguliselt tarnekuupäev võiks olla keeruline. Sa võid tunda, et sa lähed sünnitusvalude kuid see võib olla valehäire liiga. Sa pead õppima vahet Braxton-Hicksi kokkutõmbed ja tegeliku tööjõu. Sest, et aega oma kokkutõmbed – Braxton-Hicksi kokkutõmbed peamiselt viimase umbes 30 sekundit kuni 1 minut. Veelgi enam, nad tulevad ainult üks või kaks korda tunnis kogu päeva. Mis muutus positsiooni jäikus kõht ka kaob. Kuid see ei ole nii sünnituse ajal. Ajavahemik kahe järjestikuse kokkutõmbed sünnituse ajal ei ole palju ja need kestavad kauem aega.

8. Overeating

Paljud naised arvavad, et raseduse ajal, peaksid nad järgima vana mõiste söömise kaheks. Aga see ei ole tõsi. Kui sa sööd kaks raseduse, siis lõpuks ülesöömist. See omakorda võib muuta teie kõht pingul ja jäik.

9. Kõhukinnisus

Kõhukinnisus on väga levinud raseduse ajal. See ei ole tingitud ebatervislik toitumine. Sellepärast, et emaka vajutades soole. Lisaks lisatakse vabastamist progesterooni keha aeglustab seedetrakti ja seega rase naine võib tunda kõhukinnisus. Kõhukinnisus võib muuta teie kõht jäik ja raske.

Ravi Kõhu Karmistamist raseduskategooriasse

Kui magu pingsus ja jäik raseduse, siin on, mida saate teha.

  • Kui see on kerge juhul kõhu karmistamist, juua palju vett ja värskeid puuviljamahlu ennast vedelikku.
  • Mõnikord, kui sa istuda või seista otsustada esinemist Braxton-Hicksi kokkutõmbed. Kui teil tekib istudes või seistes, proovige muuta oma seisukohta. Proovige panna oma jalad üles või pikali.
  • ei saa püsti toolilt või voodist liiga kiiresti. Võtke aega, et seda teha.
  • Pöörduge arsti poole, ja end masseerida hästi.
  • Võtke soe vann või dušš. Võid kasutada ka kuuma vee kotid või soojenduskotid.

Need kodu parandusmeetmed leevendab jäikus oma kõhtu. Kui teil on vähem kui 37 nädalat rase ja teave sümptomid enneaegse sünnituse nagu verejooks, suurenenud surve vaagnale, või pideva vedeliku lekke tupest, pöörduge kohe arsti poole. Peale nende sümptomite, siis peaks ka rääkida oma arstile, kui teil on olnud 4-6 kokkutõmbed tunnis.

Millal tasub pöörduda arsti?

Kõva kõht raseduse ajal võib olla, sest mitmel põhjusel. Kuid siis tuleb helistada arstile, kui:

  • Tihedus kõhus raseduse muutub intensiivsemaks ja valus.
  • Sul on raske kõhu raseduse ja sa esinevad hingamisraskused.
  • Kui survetunne esineb rohkem kui neli korda tunnis.