Optimal Sağlık İçin Uyulmalıdır Gıda Kuralları

Sana bazı sorular soracağım:

1. gıdalar ve takviyeleri sağlıklı ve faydalı olduğu ardındaki gerçeği ortaya çıkarmaya çalışırken bunalmış ve sinirli hissediyor musunuz?

diyetler optimum sağlık sağladıkları bir 2. karıştı mı? Vejeteryan gitmek yoludur duymak, henüz yoğurt sağlık faydaları vardır. Sen Somon bir superfood, ama sonra en iyi arkadaşınız size cıva tam anlatır nasıl okuyun. Sen tüm bilgi ve sağlık yıkama ve aşırı olsun olarak çatlak ciddiye üzeredir. Sen karıştı sol ve zihniniz sürekli değişiyor çünkü zor bir şey sopa bulmak edilir. tanıdık geldi mi?

Tüm Superfoods, takviyeleri, sağlık crazes içine satın gibi 3. kendine yardımcı sormadan edemezsiniz, ben gerçekten ihtiyacımız var mı?

Bir keresinde bir yüksek protein, düşük karbonhidrat ve düşük yağlı diyet yediler o kızdı. Sonra birleştirerek gıda, veganism, çiğ ve haber vurmak neredeyse tüm diğer gıda fenomenler dabbled. Ben de takviyeleri ve kurt üzümünü, Noni suyu, balık yağı, spirulina, klorofil gibi sözde Superfoods her ay bir servet harcadı ve bunu denedik. Ve sonra, elimde ama isteyemem, benim on farklı takviyeleri alarak benim hindistan cevizi suyu yudumlarken ve benim günlük yemek planlıyordu olarak bir gün, gerçekten tüm bu yapıyor olması gerekir mi? gülünç pahalı ve zaman alıcı olmasının yanında beni biraz zihinsel yapıyordu. Ben benim keşfedilen vegan diyet yoğurt küvetin içine oyulmuş çünkü kendinden nefret günün önemli saatleri israf, ben ve yemek olmaz ne Saplantı saatlerce olacaktır.

bana geldi cevabı şuydu: İnsanların tüm multi-milyar dolarlık sağlık ürünleri olmadan yıl önce gayet binlerce atlattı. diğer birçok insan gibi ben son gıda eğilimleri satın almak anlayışlı multi-milyon dolarlık şirketler tarafından baştan olmuştu. Ve onlar sadece mevcut eğilim vardır, dürüst olalım.

Kesinlikle hepsi için zaman ve mekan olduğu gibi, ek ve Superfoods iman, ancak gerçekçi ve daha ekonomik olması. Kendinize sorun: Ben zaten her gün yemek mütevazi brokoli veya havuç gelen bu besin muyum? Diyetinizi gözden geçirdikten sonra, size vitamin eksiktir bulursanız, o zaman, elbette, bazı takviyeleri satın! Tüm vitamini düzeyleri normal olduğundan emin olmak için bir kan testi atın.

Kendi şifa diyet bulma ömür boyu yolculuk. Eğer orada bütün farklı seçenekleri keşfetmek gibi, bu konuda stres yok. Sadece gezintiye çıkmak ve öğrenmek, büyümek ve gelişmek. Hiç kimse diyet veya gıda prensibi sonsuz sağlığa sırrıdır; gerçekten herkes için farklıdır. Kansere karşı mücadele etmişti bir diyet yoktur; kanser mücadele etmiş birçok diyetler vardır. Ve bunlar kanserle mücadele diyetler olduğunu ortak bağlantı onlar hıncahınç tüm gıdalar dolu olmasıdır. Tüm gıdalar taze meyve, sebzeler, tahıllar, fındık, et, süt ve bir arada olmanın.

Eğer devam edebilir en iyi diyet kepekli gıdalar dolu ve çok basit ilkesine sadık biridir 80/20 kuralı . 80 yüzde mükemmel yiyin, sonra da diğer yüzde 20 senin suçlu zevkler olalım. Bu size zihin ve beden arasındaki uyum mükemmel bir dengesini sunuyor.

Eğer yemek istediğini bütün gıdalar seçimi söz konusu olduğunda, tüm yeni gıda fenomen bogged yoktur. Sizin için doğru olana bağlı kalın. Herkesin farklı inşa edilmiştir unutmayın, bu yüzden doğru ya da yanlış diyet, sadece size yemek gerektiğini söyleyecektir gibi kendi vücuduna dinlemek yoktur. Her şey denge ve hiç deli obsesyonlarının yenmelidir. Sadece, vücudunuzun dinlemek ve kendi şifa yolculuğa atalım rahatla. Eğer siz ve yiyemezsin ne hakkında çok fazla takıntısı varsa, zihinsel boşaltmış ve hasta haline. Gerçek şu ki diyet sürekli olması gelişen olmalıdır olduğu; Eğer öğrenme ve yeni şeyler her zaman çalışıyor olması gerekir.

olmayan bir obsesif bir şekilde optimum sağlığa giden yolda sizi almak için 10 şey:

Bu yeme edilmemiştir ya da o yeme olmasından dolayı kendini suçlu hissediyorsun dahaki sefere bu hatırlayın: firmalar her zaman yeni sağlık crazes, diyetleri ve takviyeleri satarak, toplumun ihtiyaç ve daha sağlıklı olma arzusu tahsili. Soğuk sert gerçeği vücudunuzun ne istediğini, onu dinleyin ve onu ihtiyaç duyduğu yem öğrenmek bilmesidir.

Sağlık yıkama ürünlerine gelince, açık fikirli ama bakış açınızı asla kaybetmeyeceksiniz. Kendinizi eğitin, inandığınız kendi vücuduna dinlemek ve kendi şifa diyet bulmak yiyin. Ve en önemlisi, vücudunuzun kendi başına bir mucize olduğunu güven, onur ve saygı öğrenirler.