Niektóre opcje powiększania piersi

Jeśli chcesz naturalnie zwiększyć rozmiar piersi, nie zaglądaj do lodówki. Nie wykazano klinicznie, że żadne pokarmy ani plany żywieniowe powiększają piersi. Przybieranie na wadze może jednak zwiększyć rozmiar piersi i reszty ciała. Jeśli nie jest to wynik, którego szukasz, istnieją inne opcje niż dieta, które mogą sprawić, że Twoje piersi będą wyglądać na większe. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, co powinieneś wiedzieć o piersiach, opcjach powiększania piersi, które działają. Przyjrzymy się również niektórym opcjom, które nie działają na powiększenie piersi.

Co powinieneś wiedzieć o piersiach

Jest kilka ważnych informacji, które powinieneś wiedzieć o piersiach.

Rozmiar piersi to genetyka

Rozmiar twoich piersi w dużej mierze zależy od genetyki. Kiedy kobiety myślą o rozmiarze biustu, często skupiają się na objętości lub pełności biustu. Inne czynniki, takie jak obwód klatki piersiowej, również mają wpływ na to, jak duże są Twoje piersi. Zarówno objętość piersi, jak i struktura kości to cechy fizyczne, które mogą występować w rodzinach.

Rozmiar piersi zmienia się wraz z wagą i wiekiem

Oprócz dziedziczności na wielkość piersi wpływają inne czynniki. Należą do nich waga i wiek:

 • Sposób, w jaki wyglądają Twoje piersi, gdy jesteś nastolatką, z pewnością będzie inny niż ich wygląd w późniejszym życiu. Ich rozmiar może się zwiększać lub zmniejszać, a także może wystąpić pewne zwisanie.
 • Rozmiar miseczki i obwód tułowia mogą się znacznie zmieniać wraz z przyrostem lub utratą masy ciała. Jeśli schudniesz lub przytyjesz 20 funtów lub więcej, rozmiar Twojego biustonosza prawdopodobnie wzrośnie lub zmaleje.

Hormony i cykle reprodukcyjne wpływają na rozmiar piersi

Hormony i cykl reprodukcyjny również wpływają na rozmiar piersi:

 • Tkanka piersi zaczyna wypełniać się tłuszczem w okresie dojrzewania, kiedy jajniki zaczynają wytwarzać estrogen
 • Twoje piersi mogą tymczasowo powiększyć się tuż przed miesiączką, kiedy estrogen i progesteron powiększają przewody piersiowe i gruczoły mleczne.
 • Powiększone piersi to jedna z pierwszych oznak ciąży. Estrogen, progesteron i prolaktyna współpracują ze sobą, stymulując powiększenie piersi i produkcję mleka. Twoje piersi będą się powiększać przez całą ciążę, przygotowując się do laktacji.
 • Podczas menopauzy zmniejszenie estrogenu może spowodować utratę elastyczności i zmniejszenie rozmiaru piersi.

Opcje, które możesz zrobić, aby powiększyć piersi

Ćwiczenia rozwoju klatki piersiowej

Ćwiczenia nie sprawią, że piersi staną się pełniejsze. Jednak właściwe ćwiczenia mogą być bardzo skuteczne w rozwijaniu mięśni piersiowych pod biustem, a także mięśni pleców i ramion. Dzięki temu Twoje piersi będą wydawały się większe, wyższe i jędrniejsze.

Niektóre ćwiczenia do wypróbowania obejmują:

 • Prasy ścienne
 • Pompki
 • Rozszerzenia do wyciskania na klatkę piersiową
 • Pozycja kobry

Pracuj nad swoją postawą

Nie ma żadnych minusów posiadania doskonałej postawy. Chociaż dobra postawa nie powiększy fizycznie twoich piersi, może poprawić ich wygląd, sprawiając, że będą wyglądać na bardziej jędrne. Dobra postawa wspiera również równowagę, siłę i elastyczność. Pomaga również wzmocnić mięśnie brzucha i pleców.

Ćwiczenia, które pomagają poprawić postawę obejmują:

 • Pozycja dziecka
 • Ćwiczenie deski
 • Pozycja kota-krowy

Rozważ nowy biustonosz

Wiele kobiet nosi niewłaściwy rozmiar stanika. W rzeczywistości istnieją badania wskazujące, że 70 procent kobiet nosi zbyt małe biustonosze, a 10 procent nosi zbyt duże. Zbyt ciasny biustonosz może spłaszczyć piersi, przez co wydają się mniejsze. Może również powodować niepochlebne rozlanie po bokach i plecach. Zbyt duży biustonosz nie podtrzymuje piersi, przez co wyglądają na obwisłe.

Szkodliwe jest również noszenie zbyt starego stanika. Biustonosze rozciągają się w praniu, a po wielu praniach mogą już nie pasować do rozmiaru na metce. Twój zwykły stanik może wymagać wymiany na taki, który pasuje prawidłowo. Dobrze dopasowany biustonosz może wyeksponować i uwydatnić Twoje piersi, sprawiając, że będą wyglądać jak najlepiej, bez względu na ich rozmiar. Zastanów się nad profesjonalnym dopasowaniem podczas kolejnych zakupów biustonosza.

Czym są naturalne produkty powiększające biust

Wiele produktów w Internecie obiecuje zwiększyć rozmiar biustu. Należą do nich balsamy, kremy, masaże i suplementy. Należą do nich również urządzenia, takie jak pompy powiększające. Nie ma dowodów klinicznych wskazujących, że którykolwiek z tych produktów lub urządzeń ma jakiekolwiek korzyści dla rozmiaru piersi. W następnym akapicie omówimy każdy z nich

Suplementy na powiększenie piersi

Oprócz tego, że są bezużyteczne w przypadku powiększania piersi, suplementy mogą być również niebezpieczne. Uważaj na suplementy wzmacniające piersi, ponieważ zawierają zioła i składniki, które mogą powodować poważne interakcje z obecnie przyjmowanymi lekami. Nie mają również udowodnionych korzyści zdrowotnych.

Kremy powiększające piersi

Niektóre kremy powiększające piersi mogą być korzystne dla skóry, ale nie zrobią nic, aby zwiększyć rozmiar biustu. Nie ma badań wskazujących, że jakikolwiek krem, balsam lub leczenie miejscowe może powiększyć piersi. Niektóre kremy wskazują na etykiecie, że mają aprobatę departamentu zdrowia. Może to być fałszywa reklama, więc upewnij się, że zbadałeś krem ​​przed jego zakupem.

Masaże powiększające piersi

Masaż piersi doskonale nadaje się do stymulacji przepływu krwi, wspierania komfortu laktacji i wykrywania potencjalnie złośliwych guzków. Jest jednak całkowicie bezużyteczny przy powiększaniu piersi. Nie ma danych naukowych, że powiększenie piersi jest możliwe dzięki samodzielnemu lub profesjonalnemu masażowi.

Pompy powiększające piersi

Urządzenia takie jak laktatory powiększające biust wykorzystują nacisk i ssanie do ściągania piersi. Powoduje to ich rozciąganie i pęcznienie, przez co mogą tymczasowo wydawać się większe. Pompy powiększające biust wahają się od kilku dolarów do kilku tysięcy. Niektóre są nawet klasyfikowane jako wyroby medyczne. Mimo to nie ma badań klinicznych wskazujących, że jakiekolwiek urządzenie, czy to niedrogie, czy bardzo drogie, powiększy piersi.

Konkluzja

Nie udowodniono klinicznie, że żaden plan żywieniowy lub dietetyczny zwiększa rozmiar piersi. Nie ma też suplementów, pompek ani kremów, które mogą powiększyć piersi. Najlepszym naturalnym sposobem na poprawienie wyglądu piersi jest wykonywanie ćwiczeń wzmacniających klatkę piersiową, plecy i okolice ramion. Pomaga również dobra postawa.