Niektoré možnosti na zväčšenie pŕs

Ak chcete prirodzene zväčšiť prsia, nepozerajte sa do chladničky. Žiadne potraviny ani stravovacie plány klinicky nepreukázali zväčšenie pŕs. Priberanie však môže zväčšiť veľkosť vašich pŕs a zvyšku tela. Ak to nie je výsledok, ktorý hľadáte, existujú iné možnosti ako diéta, ktoré môžu pomôcť vašim prsiam zväčšiť. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli viac o tom, čo by ste mali vedieť o prsiach, možnostiach rastu pŕs, ktoré fungujú. Pozrieme sa aj na niektoré možnosti, ktoré na zväčšenie pŕs nefungujú.

Čo by ste mali vedieť o prsiach

Existuje niekoľko dôležitých informácií, ktoré by ste mali vedieť o prsiach.

Veľkosť pŕs je genetická

Veľkosť vašich pŕs je do značnej miery určená genetikou. Keď ženy premýšľajú o veľkosti pŕs, často sa zameriavajú na objem alebo plnosť pŕs. Iné faktory, ako napríklad obvod hrudníka, tiež zohrávajú úlohu v tom, aké veľké sú vaše prsia. Objem prsníka aj štruktúra kostí sú fyzikálne vlastnosti, ktoré sa môžu vyskytovať v rodinách.

Veľkosť pŕs sa mení s hmotnosťou a vekom

Okrem dedičnosti ovplyvňujú veľkosť pŕs aj iné faktory. Patrí medzi ne hmotnosť a vek:

 • To, ako vyzerajú vaše prsia v tínedžerskom veku, sa určite bude líšiť od toho, ako budú vyzerať neskôr v živote. Ich veľkosť sa môže zväčšiť alebo zmenšiť a pravdepodobne dôjde k určitému previsnutiu.
 • Veľkosť košíčkov a obvod trupu sa môže výrazne meniť priberaním alebo chudnutím. Ak schudnete alebo priberiete 20 kíl alebo viac, veľkosť vašej podprsenky sa pravdepodobne zvýši alebo zníži.

Hormóny a reprodukčné cykly ovplyvňujú veľkosť pŕs

Hormóny a reprodukčný cyklus tiež ovplyvňujú veľkosť prsníka:

 • Prsné tkanivo sa začne napĺňať tukom počas puberty, keď vaše vaječníky začnú produkovať estrogén
 • Vaše prsia sa môžu dočasne zväčšiť tesne pred menštruáciou, keď estrogén a progesterón zväčšia prsné kanáliky a mliečne žľazy.
 • Zväčšené prsia sú jedným z prvých príznakov tehotenstva. Estrogén, progesterón a prolaktín spolupracujú pri stimulácii zväčšenia prsníkov a produkcie mlieka. Vaše prsia sa budú počas tehotenstva naďalej zväčšovať, pretože sa pripravujú na laktáciu.
 • Počas menopauzy môže zníženie estrogénu spôsobiť, že vaše prsia stratia elasticitu a zmenšia sa.

Možnosti, ktoré môžete urobiť na zväčšenie pŕs

Cvičenia na rozvoj hrudníka

Cvičením prsia nebudú plnšie. Správne cvičenia však môžu byť veľmi účinné na rozvoj prsných svalov pod prsiami, ako aj svalov chrbta a ramien. To môže pomôcť vašim prsiam vyzerať väčšie, vyššie a pevnejšie.

Niektoré cvičenia, ktoré môžete vyskúšať, zahŕňajú:

 • Nástenné lisy
 • Kliky
 • Nástavce na lisovanie hrudníka
 • Kobra póza

Pracujte na svojom držaní tela

Vynikajúce držanie tela nemá žiadnu nevýhodu. Aj keď dobré držanie tela fyzicky nezväčší vaše prsia, môže zlepšiť ich vzhľad tým, že budú vyzerať energickejšie. Dobré držanie tela tiež podporuje rovnováhu, silu a flexibilitu. Pomáha tiež posilňovať svaly žalúdka a chrbta.

Cvičenia, ktoré pomáhajú zlepšiť držanie tela, zahŕňajú:

 • Detská póza
 • Plank cvičenie
 • Póza mačka-krava

Zvážte novú podprsenku

Mnoho žien nosí nesprávnu veľkosť podprsenky. V skutočnosti existuje výskum, ktorý naznačuje, že 70 percent žien nosí príliš malé podprsenky a 10 percent nosí príliš veľké podprsenky. Príliš tesná podprsenka môže sploštiť prsia, takže vyzerajú menšie. Môže tiež spôsobiť nelichotivé rozliatie po bokoch a chrbte. Príliš veľká podprsenka nepodporí prsia, takže budú vyzerať ovisnuté.

Rovnako je na škodu nosiť príliš starú podprsenku. Podprsenky sa pri praní naťahujú a po mnohých praniach už nemusia sedieť podľa veľkosti na štítku. Možno bude potrebné vymeniť vašu zvyčajnú podprsenku za takú, ktorá správne sedí. Dobre padnúca podprsenka môže podporiť a zvýrazniť vaše prsia, vďaka čomu budú vyzerať čo najlepšie, bez ohľadu na ich veľkosť. Zvážte profesionálne vybavenie, keď pôjdete nabudúce nakupovať podprsenku.

Aké sú prírodné produkty na zväčšenie prsníkov

Mnoho produktov na internete sľubuje zvýšenie veľkosti pŕs. Patria sem pleťové vody, krémy, masáže a doplnky. Zahŕňajú aj zariadenia, ako sú napríklad pumpy na zväčšenie. Neexistujú žiadne klinické dôkazy, ktoré by naznačovali, že niektorý z týchto produktov alebo zariadení má nejaký prínos pre veľkosť pŕs. V nasledujúcom odseku sa budeme zaoberať každým z nich

Doplnky na zväčšenie prsníkov

Okrem toho, že doplnky sú na zväčšenie pŕs zbytočné, môžu byť aj nebezpečné. Dávajte si pozor na doplnky na zväčšenie prsníkov, pretože obsahujú bylinky a zložky, ktoré môžu spôsobiť vážne interakcie s liekmi, ktoré práve užívate. Nemajú tiež preukázané zdravotné benefity.

Krémy na zväčšenie prsníkov

Niektoré krémy na zväčšenie pŕs môžu byť prospešné pre pokožku, ale so zväčšením pŕs nič neurobia. Neexistujú žiadne štúdie, ktoré by naznačovali, že akýkoľvek krém, pleťová voda alebo lokálna liečba môže zväčšiť prsia. Niektoré krémy majú na etikete uvedené, že majú schválenie od ministerstva zdravotníctva. Môže ísť o klamlivú reklamu, preto si pred kúpou krému dôkladne preštudujte.

Masáže na zväčšenie prsníkov

Masáž prsníkov je skvelá na stimuláciu prietoku krvi, podporu laktácie a detekciu potenciálne malígnych hrčiek. Na zväčšenie pŕs je však úplne zbytočný. Neexistujú žiadne vedecké údaje o tom, že zväčšenie pŕs je možné pomocou vlastnej alebo profesionálnej masáže.

Pumpičky na zväčšenie prsníkov

Zariadenia, ako sú pumpy na zväčšenie prsníkov, využívajú tlak a odsávanie na ťahanie za prsia. To spôsobí, že sa natiahnu a napučia, čo ich môže dočasne zväčšiť. Pumpičky na zväčšenie pŕs sa pohybujú od niekoľkých dolárov až po niekoľko tisíc. Niektoré sú dokonca klasifikované ako zdravotnícke pomôcky. Napriek tomu neexistujú žiadne klinické štúdie, ktoré by naznačovali, že akékoľvek zariadenie, či už lacné alebo veľmi drahé, zväčší prsia.

Záver

Žiadne jedlo alebo diétny plán nebolo klinicky preukázané, že by zväčšovalo veľkosť pŕs. Neexistujú ani žiadne doplnky výživy, pumpy alebo krémy, ktoré by mohli zväčšiť prsia. Najlepším prirodzeným spôsobom, ako vylepšiť vzhľad svojich pŕs, je cvičenie, ktoré posilní oblasť hrudníka, chrbta a ramien. Dobré držanie tela tiež pomáha.