Niektoré dôvody, prečo by sme mali jesť tmavej čokolády

Tmavá čokoláda lahodný je forma čokolády, ktorá má vyšší obsah kakaového masla, rovnako ako oveľa menej mlieka, než ostatné typy lahodnej čokolády. Federálnej vlády a tiež kritériá na trhu, čo položky mohli byť identifikované tmavej lahodnej čokolády sa líši od národa, rovnako ako trh.

Čo sú antioxidanty?

Antioxidanty sú chemické látky, ktoré zabraňujú oxidácii rôznych ďalších zlúčenín. Pre zjednodušenie tohto predpokladajme z vodného potrubia, ktorý začína stanoviť hrdzu na vnútri. Postupne sa táto hrdza iste pokračovať vyvíjať sa v zostave až malú alebo žiadnu vodu mohla prúdi. Potom zahrnúť odstraňovač korózii vodovodného potrubia, rovnako ako to začne odstrániť nahromadenie, teda zvýšenie krvného obehu. Zvážiť svoje tepny ako vodnou hladinou, a tiež antioxidanty ako čistič korózii.

Polyfenoly sú hlavné klasifikácie antioxidantov rastlinného pôvodu. Existuje niekoľko podtried polyfenolov, ktorá zahŕňa flavonoidy, ktoré má navyše podtriedy. Medzi nimi sú flavanoly ktoré sa skladajú z mocného katechín a tiež epicatechin. Epicatechin (zamyslel za najužitočnejšieho antioxidant) je značne premočený až po využitie flavonoidy bohatej lahodnej čokolády.

Sú všetky tmavej čokolády vyrába rovnako?

Nie všetky tmavej čokolády sú rovnaké. Vzhľadom k tomu, kakaový prášok sa skladá zo všetkých antioxidantov, tým vyšší je stupeň čokoládových telies (kombinácia kakaa a tiež kakaového masla), tým vyšší je stupeň polyfenolových antioxidantov všeobecne. Táto výnimka z tohto pravidla je tmavá čokoláda chutné, ktorý je na skládku. To naznačuje, že to je rafinovaný alkálií napomáhať odstránenie horkosti. To však zbaví väčšiny zdravých a vyvážených antioxidantov. To je všeobecne za to, že tmavá čokoláda lahodný obsahuje stupeň viac ako 70% kakaovej sušiny bude dodávať najlepšie wellness výhody.

9 dôvodov, prečo by sme mali konzumovať viac ako 70% kakaových súčastí horká čokoláda:

  1. Cacao má najvyššiu zameranie flavonoid antioxidantov akéhokoľvek druhu potravín rastlinného odvodený pestovaných na našej krajine. To je overená v databáze USDA pre webový obsah flavonoidov vybraných potravín, ktorý sa začal v roku 2007, navyše na najvyššiu možnú hodnotu ORAC. Oxygen Radical Absorbancia schopnosť (ORAC) je väčšia u kakaa v porovnaní s ničím iným. Toto je celkový kyslíkových radikálov, ktoré sa subjekt sa od určitej potraviny.
  2. Znižuje zlého cholesterolu (LDL). Polyfenoly, primárna skupina silných antioxidantov nachádzajúcich sa v potravinách rastlinného pôvodu, ako sú Merlot, ako aj čajov, pomáha zastaviť oxidáciu LDL, čím sa zníži jeho hladiny v krvnom obehu.
  3. Posilňuje krvný obeh v celom cievneho systému. Flavonoidy prispievajú k vazodilatácii, rozšírenie vnútorného priemeru krvných ciev a tiež tepny. Štúdie ukazujú, že uvoľnenie svalových buniek susediacich tepny pomáhajú zvýšiť prietok krvi. Zvýšený prietok krvi je životne dôležitá pre mnoho výhod, pochádzal z kakaových flavanols.
  4. Môže zlepšiť pamäť z posilnenom prietoku krvi v mozgu. Výskumná štúdia ukázala sľubné výsledky vo zvýšenej úrovni dočasnej pamäte u zdravých a vyvážených dospelých 2 hodiny po jedle s vysokým čokoláda Čierna lahodnú čokoládu. To viedlo vedcov skúmať vplyv na Alzheimerova choroba alebo jednotlivci s nádejou, že by to mohlo byť praktické pamäti, spolu s znížiť riziko ochorenia u zdravých dospelí, rovnako ako tie odhaľujúce ukazovateľov jej blíži.
  5. Pomáha spravovať citlivosť na inzulín. Rýchlo po jedle s vysokým obsahom polyfenolov tmavé lahodnú čokoládu, dochádza k výraznému zvýšeniu citlivosti na inzulín. Znížená neje inzulín a zameranie glukózy okrem cukru, ako aj inzulín reakcia na ústnu prekážky glukózy, mal priamy vplyv modifikácií dodatočne inzulínovej rezistencie, ako aj citlivosť (HOMA-IR a tiež quick – ISI).
  6. Znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení a tiež mŕtvice. Použitie posilnenej prietok krvi, krvné doštičky nahromadenie sa prudko znižuje, v dôsledku inhibície ich schopnosť vytvárať embólia. Pozitívne výsledky sú dôležité u starších ľudí sa domnieva, že väčšina úmrtí podľa veku nad 70 rokov sa vzťahujú na cievny systém, hlavne srdcovej zástave a tiež mŕtvice
  7. Hydrogenovaný tuk z kakaového masla. Nie je to tak zlé, a možno aj veľké. Jedna tretina tuku v kakaové maslo pochádza z kyseliny stearovej, ktorý nezvyšuje hladinu LDL cholesterolu ako väčšina rôznych iných nasýtených tukov. Ďalším 3. pochádza z kyseliny olejovej, srdce zdravé nenasýteného tuku. Kyselina stearová sa transformuje v pečeni na kyselinu olejovú.
  8. Znižuje akciu doštičiek a tiež hromadenie zubného plaku v tepnách. Dôkaz ukazuje, že úroveň epikatechín (účinný antioxidant v čokoláde) sa zvyšuje po požití flavanoly bohatej lahodnú čokoládu. Epikatechín zvyšuje dostupnosť oxidu dusnatého v cievnom systéme, spomaľuje hromadenie plaku. Navyše toto napomáha v posilnenom prietok krvi, ktoré tiež bránia zhlukovaniu krvných doštičiek, ktoré potom zadajú embóliu v tepnách.
  9. Lahodnej čokolády afrodiziakum? Aj keď to bola diskutovaná, vieme, že čokoláda uvoľňuje prirodzene prebieha rovnako ako náladu zlepšiť fenyletylamín a tiež serotonínu z mysle priamo do ľudského organizmu. Všeobecne platí, že tieto dve zlúčeniny sa stalo prirodzene vyskytuje v mysli a sú tiež začala priamo do nervového systému, kedy sme viac ako radi, alebo keď sme sa stretli s týmito pocitmi lásky a nadšenie.

Čokolády dôveryhodnosť ako afrodiziakum pochádza z mayských a aztéckych tiež spoločnostiach sa datuje takmer 2000 rokmi. Aztécky vládca Montezuma používa na konzumovať 50 hrnčeky čokolády denne. To bolo veril povzbudiť ľudí, a tiež ženy oveľa menej brzdená. Oveľa viac v poslednej dobe, v 1700, Casanova (vziať do úvahy najväčší fanúšik všetkých čias) favorizoval lahodnú čokoládu sektu ako afrodiziakum. Špecifické testovanie tejto teórie by mohla byť celkom chutné a tiež zábavnejšie.

Aký druh potravín, ktoré majú najviac antioxidantov?

Možno čučoriedky, špargľa, ekologický čaj alebo maliny? Len čo horká čokoláda. To je správne! Antioxidant stupeň vo vysoko cacao silnej tmavej lahodnej čokolády je podstatne väčšia v porovnaní s akýmkoľvek typom rôznych iných potravín rastlinného pôvodu.