Některé možnosti zvětšení prsou

Pokud chcete přirozeně zvětšit prsa, nedívejte se do lednice. Nebylo klinicky prokázáno, že by žádná jídla ani stravovací plány zvětšovaly prsa. Přibírání na váze však může zvětšit velikost vašich prsou a zbytku těla. Pokud to není výsledek, který hledáte, existují jiné možnosti než dieta, které mohou pomoci vašim prsům vypadat větší. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli více o tom, co byste měli vědět o prsou a možnostech růstu prsou, které fungují. Podíváme se také na některé možnosti, které na zvětšení prsou nefungují.

Co byste měli vědět o prsou

Existuje několik důležitých informací, které byste o prsu měli vědět.

Velikost prsou je genetická

Velikost vašich prsou je do značné míry dána genetikou. Když ženy přemýšlejí o velikosti prsou, často se zaměřují na objem nebo plnost prsou. V tom, jak velká vaše prsa vypadají, hrají roli i další faktory, jako je obvod hrudníku. Objem prsou i kostní struktura jsou fyzické vlastnosti, které se mohou vyskytovat v rodinách.

Velikost prsou se mění s váhou a věkem

Kromě dědičnosti ovlivňují velikost prsou i další faktory. Patří mezi ně hmotnost a věk:

 • To, jak vaše ňadra vypadají, když jste teenager, se musí lišit od toho, jak budou vypadat později v životě. Jejich velikost se může zvětšit nebo zmenšit a pravděpodobně dojde k určitému prověšení.
 • Velikost košíčků a obvod trupu se mohou výrazně měnit s přibíráním nebo hubnutím. Pokud ztratíte nebo přiberete 20 liber nebo více, velikost vaší podprsenky se pravděpodobně zvýší nebo sníží.

Velikost prsou ovlivňují hormony a reprodukční cykly

Hormony a reprodukční cyklus také ovlivňují velikost prsou:

 • Prsní tkáň se začne hromadit tukem během puberty, kdy vaše vaječníky začnou produkovat estrogen
 • Vaše prsa se mohou dočasně zvětšit těsně před menstruací, kdy estrogen a progesteron zvětší prsní vývody a mléčné žlázy.
 • Zvětšená prsa jsou jedním z prvních příznaků těhotenství. Estrogen, progesteron a prolaktin společně stimulují zvětšení prsou a produkci mléka. Vaše prsa se budou během těhotenství i nadále zvětšovat, protože se připravují na laktaci.
 • Během menopauzy může snížení estrogenu způsobit, že vaše prsa ztratí pružnost a zmenšují se.

Možnosti, které můžete udělat pro zvětšení prsou

Cvičení pro rozvoj hrudníku

Cvičením prsa nebudou plnější. Správná cvičení však mohou být velmi účinná pro rozvoj prsních svalů pod prsy, stejně jako svalů zad a ramen. To může pomoci vašim prsům vypadat větší, vyšší a pevnější.

Některá cvičení, která můžete vyzkoušet, zahrnují:

 • Nástěnné lisy
 • Kliky
 • Nástavce na lisování hrudníku
 • Póza kobry

Zapracujte na svém držení těla

Vynikající držení těla nemá žádnou nevýhodu. I když dobré držení těla vaše prsa fyzicky nezvětší, může zlepšit jejich vzhled tím, že budou vypadat energičtěji. Dobré držení těla také podporuje rovnováhu, sílu a flexibilitu. Pomáhá také posilovat břišní a zádové svaly.

Cvičení, která pomáhají zlepšit držení těla, zahrnují:

 • Dětská póza
 • Plank cvičení
 • Póza kočka-kráva

Zvažte novou podprsenku

Mnoho žen nosí špatnou velikost podprsenky. Ve skutečnosti existuje výzkum, který ukazuje, že 70 procent žen nosí příliš malé podprsenky a 10 procent nosí příliš velké podprsenky. Příliš těsná podprsenka může zploštit ňadra, takže budou vypadat menší. Může také způsobit nelichotivé rozlití po stranách a zádech. Příliš velká podprsenka nepodpírá ňadra, takže vypadají povisle.

Také je na škodu nosit příliš starou podprsenku. Podprsenky se při praní natahují a po mnoha vyprání už nemusí sedět podle velikosti na štítku. Vaši obvyklou podprsenku bude možná nutné vyměnit za takovou, která správně sedí. Dobře padnoucí podprsenka může podpořit a zvýraznit vaše ňadra, díky nimž budou vypadat co nejlépe, bez ohledu na jejich velikost. Až příště půjdete nakupovat podprsenku, zvažte, zda se nechat profesionálně vybavit.

Jaké jsou přírodní produkty na zvětšení prsou

Mnoho produktů na internetu slibuje zvětšení prsou. Patří mezi ně pleťové vody, krémy, masáže a doplňky stravy. Zahrnují také zařízení, jako jsou zvětšovací pumpy. Neexistují žádné klinické důkazy, které by naznačovaly, že některý z těchto produktů nebo zařízení má nějaký přínos pro velikost prsou. V dalším odstavci se budeme zabývat každým z nich

Doplňky pro zvětšení prsou

Kromě toho, že doplňky stravy jsou pro zvětšení prsou zbytečné, mohou být také nebezpečné. Dejte si pozor na doplňky pro zvětšení prsou, protože obsahují bylinky a přísady, které mohou způsobit vážné interakce s léky, které v současné době užíváte. Nemají také žádné prokázané zdravotní přínosy.

Krémy na zvětšení prsou

Některé krémy na zvětšení prsou mohou být pro pokožku prospěšné, ale se zvětšením prsou nic neudělají. Neexistují žádné studie, které by naznačovaly, že jakýkoli krém, pleťová voda nebo lokální léčba může zvětšit prsa. Některé krémy mají na etiketě uvedeno, že mají schválení od ministerstva zdravotnictví. Může se jednat o klamavou reklamu, proto si před nákupem krém prostudujte.

Masáže na zvětšení prsou

Masáž prsou je skvělá pro stimulaci průtoku krve, podporu laktace a detekci potenciálně zhoubných bouliček. Pro získání větších prsou je však zcela k ničemu. Neexistují žádné vědecké údaje o tom, že by zvětšení prsou bylo možné vlastní nebo profesionální masáží.

Pumpičky na zvětšení prsou

Zařízení, jako jsou pumpy na zvětšení prsou, používají tlak a sání k tahu za prsa. To způsobí, že se roztáhnou a nabobtnají, což je může dočasně zvětšit. Pumpičky na zvětšení prsou se pohybují od pouhých několika dolarů až po několik tisíc. Některé jsou dokonce klasifikovány jako zdravotnické prostředky. Navzdory tomu neexistují žádné klinické studie, které by naznačovaly, že jakékoli zařízení, ať už levné nebo velmi drahé, zvětší prsa.

Závěr

Žádné jídlo nebo dietní plán nebylo klinicky prokázáno, že by zvětšilo velikost prsou. Neexistují také žádné doplňky, pumpy nebo krémy, které by mohly prsa zvětšit. Nejlepší přirozený způsob, jak vylepšit vzhled svých prsou, je dělat cvičení, která posilují oblast hrudníku, zad a ramen. Dobré držení těla také pomáhá.