nedenleri ve uyku sonra boyun ağrısı hafifletmek için ipuçları

Sabah kalk, sen günün geri kalanında elde edebilmek için taze ve enerjik hissetmek istiyorum. Ama boyun ağrısı ile uyanma gerçek dampener olabilir. uyku sonra bir sert ve ağrıyan boynu oldukça yaygındır ve tek seferde çok sayıda tekrarlanabilir. Ama bunu önlemek için basit yollarını deneyin ya da en azından ağrıyı en aza indirebilir.

Sizin Boyun Sleeping sonra Hurts Neden Nedenleri

Uyku her türlü ağrıya neden olabilir inanmak kolay değildir. Bir, gençleşmek duygu bir ağrı emzirmeseniz uyanmak beklenir; Özellikle boyunda. Bunun yaşanmasının birkaç nedeni vardır. İşte uyku sonrası boyun ağrısı nedenleri şunlardır:

1. Boyun

uyku, vücut nedeniyle hareketsizlik uzun saatler sert olma eğilimindedir. rahatsız pozisyonlarda Sleeping sizin bağlar ve tendonlar etkileyebilir. boyun kasları vücut Başka bir deyişle, komik ya da garip uyuma pozisyonunda, boyun ağrısı uyku pozisyonunda sert kalır, özellikle esnek hale gelir.

2. Kötü Uyku Duruş Suçlu olduğu

uyku boyun ağrısı için en yaygın nedeni yanlış uyku pozisyonudur. Eğer mide uyuyan isterseniz, o zaman hemen hendek gerekebilir. Eğer yatakta bakan uyuduğum zaman, boyun aşırı bir açıda açıktır. Bu kalktığında sana kötü acı vermek emin.

3. Yastık Kişisel Pal olmayabilir

İnsanlar doğru yastık almaya çalışırken zaman ve enerji harcamak. Değil küçük bir başarı. İyi bir yastık burnunu, baş ve bir çizgide omurga sürdürdüğü olmasıdır. Yastık çok dolgun ya da çok ince ya ise beceriksizce eğer boyun ve baş viraj. Sağlıklı bir baş ve boyun konumunu korumak yardımcı olan bir yastık seçimi çok önemlidir.

4. Kişisel Yatak Kişisel Misery ekler

Eğer uyku yatak da sıkıntılardan ekleyebilir. Eğer çok yumuşak bir yatak kullanmak, sonra şans uyurken sağlıklı konumunu koruyarak öyle bulunmaktadır. Bu sizin vücut sırayla, huzursuz omurga ve omuz bend olur, yatak, lavabo neden olabilir. Tüm bunları gerçekleştirirken, boyun ceremesini gerekecekti.

5. Hamilelik ve Boyun Woes

Hamile iseniz, o zaman bir ağrıyan vücut sizin için yeni değildir. Sen vücuttaki hormonal değişiklikler nedeniyle boyun ağrıları yaşayabilir. Bu ağrılar biraz yerleşmek olabilir. Ama üçüncü üç aylık dönem açıkçası çok boyun etkiler bel ağrısı payını gelir. Buna eklendi, hamile bir kadın uyku için rahat bir pozisyon bulmak için mücadele eder. O boyun için daha kötü haber.

Eğer artrit ya da diğer kronik servikal ağrılar veya vb kırbaç darbesi gibi boyun yaralanması çeşit vardı varsa Bunların yanında, o zaman tavsiye için doktorunuza sormak en iyisidir.

Uyku moduna Boyun Ağrısı tahliye yolları

mutlaka düşünülmeli uyumaya nasıl bu boyun ağrısı, sizi rahatlatmak için. Bu ve diğer birkaç sağlıklı alışkanlıklar aşağıda belirtilen sayesinde, ağrı ve boğaz boyun veda edebilirsiniz.

Your Back 1. Uyku

tarafına yerleştirilen iki eli herhangi boyun ağrısı kaçınmak için en iyi pozisyondur ile shavasana veya ceset Yoga poz. Bu uyurken sırt ve boyun yatağı üzerinde desteklenen olmasını sağlar.

yatarken, sen rahat bacaklarınızı ve ellerinizi tutmalı. boyun arkasında doğrultusunda olmalı ve her iki tarafa düşecek mustnt.

Your Side 2. Uyuma

Bu, başka bir uygun uyku konumudur. Bu pozisyon boyun ve sırt servikal üzerinde gereksiz gerginlik Başka bir deyişle, boynunda, yok sağlıklı bir konumda ve bu olmasını sağlar.

3. Önlemek alnında Your Hand tutulması

alnında tek elle uyurken, boyun skalen kaslar ve üst yamuk kaslar dengesiz aktif hale gelir. Boyun döndürülmüş olur gibi bu hiza sonuçlanır. Sabah bir boynu kaçınmak istiyorsanız bunu yapmak için değil unutmayın.

4. İşitileni Göğüs pozisyonu kaçınılmalıdır

her iki tarafta kasları eşit aktif hale gelir, ancak bu durumda, üst yamuk ve boyun kasları germek ve uyuşukluk neden eğilimindedir. Size bu pozisyonda uyumak bile, bir boğaz ve ağrıyan boyun uyanmak olasıdır.

5. Uygun yastık seçin

Kullanmak yastık tüm fark yaratabilir. İyi boyun destekleyen bir yastık en iyisidir. Pozisyonda her değişiklik ile dahası başını, yerleştirdiğinizde, yastık çok şekil değiştirmeleri gerektiğini böyle olmalıdır. Ayrıca, çünkü uzun süreli kullanım sarkmalar başlar eğer yastık değiştirmek emin olun.

6. Belirli Yastıklar

kendi taraflarında uyku olanlar için, kafa daha boyun altında yüksek bir yastık kullanılması önerilir. boynunu ve sırtını destekleyecek vb düzlemlerde seyahat ederken iyi bir boyun yastık kullanın.

Mattress 7. Öde Dikkat

sadece tek bir yerde çökmeye başlar kalmaması zaman zaman yatağınızın çevirin. sağlıklı bir pozisyonda bel ve boyun desteklemeye devam böylece Ayrıca, düzenli bir yenisi için eski yatağı alışverişinde.

Sizin Mide 8. Uyku bir yasak

Aniden senin karın üzerinde uyuyan sizin alışkanlığı değiştirmek zor olabilir. Ama eğer boyun uğruna uyku pozisyonunu düzeltmek için çaba gerekecektir.

Hamileler İçin 9.

Eğer sırt üstü uyumak, o zaman dizlerinizin altına yastık ya da iki desteklemek. Eğer yanınızda uyuyan tercih ederseniz, o zaman dizlerinizin arasına yastık yerleştirin.

10. Sabah gerer

Basit uzanıyor ya da yoga gerçekten bir fark yaratabilir. Bu vücudunuzdaki kasları ve eklemleri dinlenmek ve onları daha esnek olmasına yardımcı olacaktır.

ağrı ve şiddeti doğası kişiden kişiye farklılık gösterebilir, ancak bu huzurlu uyku ve mutlu bir sabaha basit yollardır.

Sabah Egzersizleri ense sertliği Kolaylaştırmayı

o kronik ağrı veya başka bir ciddi hastalık olmadığı sürece, egzersiz bakamaz çok az şey vardır. Basit bir boğaz boyun aşağıdaki egzersizleri ile hafifletti edilebilir:

1. Kafa Damlalar

sağa başını damla yavaşça Dik dur ve. Bunu olarak önünüzde aramaya devam et. 10 sayımları bekleyin ve sonra soldaki tekrarlayın. üç kez bütün dizi tekrarlanır. Her tarafı için ters omuz bırakarak daha uzatabilirsiniz.

2. Aşağı-Yukarı Hareket

Düz durmak. Yavaşça başını düşürmek ve göğsüne çene dokunmatik. 10 sayımları bekleyin. Sonra, başını yukarı eğin. 10 sayımları bekleyin. Tekrarlama üç kere. Biraz daha yoğun sürümü sadece başınızı yatağın kenarına olacak şekilde yatağına göğüs aşağı düzenlemektir. üç kez yukarı aşağı hareketi tekrarlayın.

Omuz Aşırı 3.

Dik dur ve ileriye bakma. Yavaşça sağ omuzun üzerinden bakmak için başınızı hareket ettirin. 10 sayımları bekleyin. Soldaki tekrarlayın. üç kez tekrarlayın.

4. Kafa Juts

Sırtınız dik ile düz otur. Başını dışarı itin ve 10 sayıları için tutun. Sonra tüm yol geri itin ve tutun. Vücudunuzu dik tutmayı unutmayın. o 5 kez tekrarlayın.

5. Baş Asansörler

Bir mat üzerinde düz olarak koyun. damak veya diliyle damağınızı dokunun. Şimdi, 10’a kadar say olarak, göğsünüze doğru çene kolaylaştırmak. Daha sonra, çok yavaş mat kafayı kaldırın. kafatasının taban hayal ve baş kulak arasında bükme olduğunu düşünün. Bu ense kasları germek için yardımcı olur. 10 kadar sayın ve gevşeyin. yaklaşık iki dakika boyunca tekrarlayın. Yavaş ol.