Neden Kolesterol Daima Kötü Değildir – Eğer Kolesterol hakkında bilmeniz gerekenler

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’nde Ulusal Sağlık İstatistikleri Merkezi, dünyayı bugün karşı karşıya olduğu en yaygın sağlık sorunları bazılarına göre kalp hastalığı, kanser, inme, AİDS, şeker hastalığı, pnömoni / grip, kronik akciğer hastalıkları (astım vardır, bronşit) ve bebek ölümü. otizm spektrumu, ADD ve ADHD, çift kutuplu sendromu ve şizofreni gibi nörolojik hastalıklar, sadece insanların (ve bunların hayvan), tarım ve gıda işleme teknikleri modernizasyonu itibaren karşı karşıya olan potansiyel olarak yaşamı tehdit eden hastalıkların uzun vadede en son olarak 20. yüzyılda da bize ilerledi.

Çoğu modern hastalıklar, kronik enflamasyon, değil yaralandı ve yaralanma görme şişmeye başladığında oluşur tür değil ama her gün çoğu insan bedeninde hücresel düzeyde tahribata neden olan türden yaklaşık getirilir. beslenme desteği eksikliği vücut korumak ve kendini iyileştirmeye izin vermez nedeniyle Düşük bağışıklık tepkisi.

Kolesterol nedir?

Kolesterol gerçekleştiren veya bu tür yapı hücre zarları, sinir kılıfların ve beyninizin kadar vücut fonksiyonlarının binlerce asist karaciğer tarafından üretilen yağlı bir maddedir. Bu hormon üretiminin için hayatidir ve diğer şeylerin yanı sıra A vitamini, D, E ve K gibi tüm yağda çözünen vitaminler, metabolize. O olmadan, ölecekti.

 • LDL, düşük yoğunluklu lipoprotein, kötü kolesterol olarak bilinir. LDL kolesterolü karaciğerden alıp hücrelere teslim.
 • HDL, yüksek yoğunluklu lipoprotein, iyi kolesterol olarak bilinir. HDL ‘ler kandaki aşırı kolesterolü uzaklaştırmak ve karaciğer götürün.
 • Vücudunuz kendi kolesterol yapar ama kanda çok fazla kolesterol sezirse aşağı regüle yeteneğine sahiptir. Eğer tüketimini azaltmak veya kolesterolü düşürmek için ilaç almak, vücudun üretimini yukarı-regüle eder. Bu eksik olan şeyi telafi etmek için daha yapmaya çalışır.
 • Diyet kolesterol (gıda kolesterol) tek hayvan ürünlerinden elde edilebilir.

Önceki tıbbi ve ilaç uzlaşma rağmen, yeni çalışmalar diyet kolesterol aslında olabileceğini gösteriyor durdurmak , iltihap kan pıhtılarının oluşmasını önlemek, bağışıklık sistemini desteklemek ve hücrelerde hastalığa neden olan mutasyonların önler.

 • yüksek ortalama kolesterol olan ülkeler daha az kalp hastalığı
 • Popüler statin ilaçlar düşük değil kolesterol yapmak, bunlar düşürmek iltihabı (tipik kan şekeri ani nedeniyle)
 • 2004 Ulusal Kolesterol Eğitim Programı kurallar kalp hastalığı olmayan insanlar için statin almalı tavsiye şekilde genişletilmiştir önlemek (ilaç sanayi bağları 9 paneli uzmanların 8) kalp hastalığı.
 • Olan kişiler düşük yaşlandıkça kolesterol altındadır yüksek bilişsel bozuklukları, demans ve beyin dejenerasyonu, kalp hastalığı ve ölüm riski.

Yüksek HDL ve düşük trigliserid için Amaç

Trigliserid onlar kan damarlarının içinde dolaşan bir kez biz yağ asitlerinin verdiği addır. Yüksek seviyede kötü bir şey vardır ve tahıl ve baklagiller gelen kronik yüksek karbonhidrat alımının esas olarak kaynaklanır.

 • HDL’nin yüksek seviyeye ulaşmak için, ağırlıklı olarak endüstriyel olarak işlenmiş sebze tohum yağlarından omega-6 yağ Kaynaklarınızı azaltmak için emin değil, aynı zamanda fındık fazlalığı uzakta olmak.
 • iyi kalitede balık yağı, günlük alınması omega-3 yağ asitleri artırmak için iyi bir yoldur.
 • Doymuş yağlar da iyi HDL yükseltecektir. Hindistan cevizi yağı, domuz yağı, tereyağı ve sığır don yağı düşünün.
 • şekerler, tahıl, ve rafine karbonhidratlar kesin ve yağ, et ve yumurta sarısı yemek.

Kolesterol ve Kalp

kalp hastalığı, modern hastalıkların listenin en başında olmak, kalp-diyet teorisi kolesterol ve kalp hastalığı arasındaki bağlantı bakarak başlamak için iyi bir yerdir. Kalp hastalığı hakkında Modern hipotez doymuş yağ ve kolesterol açısından zengin bir diyet kalp hastalığı büyük ölçüde katkıda bulunduğunu varsayar. İstatistikler kaynağa göre değişir ve yaş, ırk, cinsiyet etkilenen, ancak kalp ve diyet hakkında var olan önerilerin kalp hastalığına neden olan tıkalı damar için nedensellik olarak kolesterol varsayalım.

Koroner kalp hastalığı (CHD) kalp, enflamasyon ve kalp kasının işletiminde bir dökümünü, ve yüksek kan basıncı sağlayan damarların duvarları içinde plak yerleşmesini de dahil olmak üzere çeşitli koşullar kapsayan bir terimdir. 20. yüzyılın başlarında, çoğu kalp hastalıkları enfeksiyon ve bağışıklık sistemi uzlaşma neden oldu. Kalp hastalıkları nadir ve tüm ölümlerin sadece% 8 katkıda bulunmuştur. Antibiyotiklerin keşfiyle birlikte, kalp hastalığının bu nedeni neredeyse ortadan kaldırılmıştır.

 • Günümüzde kalp hastalığı bütün ölümlerin fazla% 45’ini
 • kalp krizi kişilerin% 75’i normal kolesterol düzeyine sahip

Kolesterol ve Beyin

Kolesterol son 50-60 yılda kötü bir üne aldı. kolesterol üzerinde yapılan çalışmalar bile onları gerçekleştirilen bilim adamlarına, yanıltıcı olabilir mi? son çalışmalar ve beynin esnekliği ve sağlıkta öncü uzmanların bazı kolesterol kötü değil bize göstermek; aslında insan beyninin gereken bir şeydir.

vücudumuzda kolesterol% 25 beyinde bulunur. Bu membran fonksiyonunu kolaylaştırmak için çalışıyor ve biz antioksidan düşündüğümüzde progesteron, östrojen, kortizol, testosteron ve D vitamini yapımı için hammadde, biz renkli çilek ve yeşil yapraklı sebzeler düşünüyorum, ama kolesterol ayrıca bir antioksidan olarak işlev görür.

 • (1) bir çalışma hafıza fonksiyonu, özellikle yüksek toplam kolesterol seviyeleri ve LDL-kolesterol ile deneklerde en iyi olduğunu göstermiştir.
 • Bazı çalışmalarda demans ve kolesterol düşük seviyelerde arasında bir korelasyon bulunmuştur.

Enflamasyon sorunun köküdür

kolesterol yüksek serum düzeyleri iltihabıdır vücudunuzdaki yatan bir sorunun belirtisi değil, sorunun nedeni vardır. Kolesterol iltihabı iyileşmek için artere gönderilir. Eğer başarılı olursa, her şey normale döner. inflamasyona çökmek etmezse, daha kolesterol gönderilen ve bir bant yardımı olarak arter etrafında birikmeye başlar. plak oluşturmak üzere böyle başlar budur.

inflamasyon gerçek nedeni yüksek insülin düzeyleri, kan şekeri sivri oluşturur aşırı karbonhidrat / rafine şeker tüketimine bir tepkidir. Trans-katı ve sıvı sınai bitkisel tohum yağları da iltihap neden olur. serbest radikaller tarafından okside olur biz sadece gerçekten LDL herhangi bir olumsuz etkilerini görüyoruz. karbonhidrat antioksidanlar (sebze ve meyve) yüksek ve düşük bir diyet vücutta oksidasyon faktörleri azaltacaktır.

Doğal Sağlık: anlama Gıda

Bazı bilim gıda, etkiler de dahil olmak üzere, bir inanç doğru olduğunu yaşam tarzı, trend ve genel durumun bir kuyruklu% 95’ini kontrol edilir. Weston A. Price Vakfına göre aşağıdaki anda politik olarak doğru beslenme kurallarına moda şunlardır:

 • Doymuş yağ kaçının
 • Gıdalarda Sınır kolesterol
 • daha çoklu doymamış yağlar kullanın
 • Yumurta geri kesin ya da sadece yumurta akı yemek
 • yağsız et yiyin ve kırmızı et sınırlamak
 • Gerekli kalsiyum almak için az yağlı süt ve daha bir sürü İçki
 • kalorinin% 30 yağ tüketimini sınırlayın
 • Günde tanelerinin 6-11 porsiyon yiyin
 • tuz sınırla
 • Günde en az 5 porsiyon meyve ve sebze yiyin
 • hayvansal proteinler üzerinde daha fazla protein açısından zengin soya gıdaları tercih

Bu çağdaş kurallar tehlikesi önerilen sınırlamalar, hazır ambalajlı hileli ve modifiye, yapay kimyasallar içeren ve gıdaların kurdu¤umuz çıkarılmış olmasıdır yüksek fruktozlu mısır şurubu ve iltihaba neden olabilir hepsi yapay tatlandırıcılar. İşte bu varsayımı yol açtı tip endüstriyel işleme verilen hiçbir düşünce ile, sorunlara neden yiyecek.

farklı bir perspektiften bu aynı gıdalar bakmak sağlar.

 • Doymuş yağlar : Hücre zarı bütünlüğünü sağlamak ve esansiyel yağ asitleri kullanma vücut yeteneğini geliştirmek. Onlar karaciğeri korur ve kalp ve beyin için tercih yiyecektir. Bunlar kalp hastalığı neden olmaz. Aksi gösteren çalışmalar dikkate çalışma denekler tarafından işlenen karbonhidratlar almadı.
 • Diyet kolesterol : bağırsak duvarının gücüne katkıda bulunur ve bebekler ve çocuklar sağlıklı bir beyin ve sinir sisteminin gelişmesine yardımcı olur. Kolesterol içeren gıdalar aynı zamanda diğer besinleri içerir. Sadece oksitlenmiş kolesterol kalp hastalığına neden olur. Toz haline getirilmiş süt ve toz haline getirilmiş yumurta kolesterol oksidize içeren süt, süt tozu olan ilave % 1 ve% 2 süte.
 • Çokludoymamış : modernleşme ve makineleşme nedeniyle insan diyet yenidir. Bunlar başka şeylerin yanı sıra öğrenme engelli, bağırsak problemleri, kalp hastalığı, kanser ve otoimmün hastalıklar, katkıda bulunur.
 • Kırmızı et grassfed : is kalp ve sinir sistemi korumak vitaminler B12, B6, çinko, fosfor, karnitin ve koenzim Q10 içeren besinlerin, zengin bir kaynak.
 • Yumurta : beyin ve sinir sistemi sağlığına katkıda mükemmel protein ve bir çok önemli yağ asitleri sağlar. Yumurta yerine deney hayvanlarında ani ölüme neden olduğu gösterilmiştir.
 • Lowfat ve yağsız süt : sütün kendi içinde protein ve mineralleri özümsemek için gereken yağda çözünen vitaminler yoksundur. (Yağ oranı doğal olarak düşüktür, değil gıdalar kaldırıldı yağ oldu gıdalar) az yağlı gıdaların tüketimi vitamin A ve D tükenmesine yol açabilir
 • Yağ olarak kalorinin% 30 : çoğu insan için çok düşük ve düşük kan şekeri ve yorgunluk yol açabilir. Geleneksel beslenme çok hayvan kökenli, yağ kalori% 80% 40 ihtiva eder. Fark hayvan steroid hormonlar, antibiyotikler ile pompalandı ve pestisit yüklü besleme işlenmez olmasıydı. Toksinler (insanlar da dahil olmak üzere), hayvanların yağ dokusunda depolanır, böylece, temiz bir hayvan temiz yağ içerecektir.
 • En çok tahıl ürünleri : besin yoksun bırakarak, işlenmiş ve rafine edilmiş, beyazlatılmış ve soyulmuş buğday unundan imal edilmiştir. Modern buğday hemen Çölyak hastalığı dahil enflamatuar tepkileri, besin eksiklikleri ve bağırsak problemlerine yol inanılmaktadır yeni proteinleri içeren bir melez.
 • Tuz ya da sodyum : sindirim ve özümleme için çok önemlidir. Hücreler uygun bir denge ve fonksiyonunu muhafaza etmek için dış iç ve sodyum hem potasyum gerekir. Bazı gıdalar doğal sodyum içeren meydana gelen ve kaçınılması gerekir. Kaya veya mineral tuzu (sofra tuzu) potasyum, sodyum, daha yüksek bir yüzdesini ihtiva etmektedir. Sofra tuzu, sodyum ve potasyum dışında çıkarıldı tüm mineralleri aldı. Deniz tuzu potasyum-sodyum, daha yüksek bir yüzdesini ihtiva etmektedir.
 • Meyve ve sebzeler (bitki) : büyüyen ve depolama ömrü boyunca pestisitlerin 10 uygulamaları ortalama alma. Yıkama iyice üretmek veya organik olarak yetiştirilen yemek yemek.
 • Modern soya ürünleri (bir başka hibrid) : blok mineral emme, protein sindirimini inhibe tiroid fonksiyon basılması ve kuvvetli kanserojen içerir.

Peki bize sunulan gıdaların mantıklı mı? en doğal haliyle yemek yiyin ve sağlıklı hayvanlardan elde kolesterol ve yağ içeren her parçası zevk. uzakta işlenmiş, paketlenmiş, hazırlanan malzeme uzak durun. olabildiğince ve kalori sayma dert yoksa beslenen organik ve çim gidin. yaşamak için ye!