Ne zaman bebekler içme suyu başlayabilir ve ne kadar biz vermek gerekir?

Sık sık içme suyu ve genel sağlığı ve biz izleyin hidrasyon için belli miktarda toplantı kuralları, bebekler için geçerli değildir. hangi ayda gelen yenidoğan su içebilirsiniz gibi bu, birkaç soru götürür? ve bebeklerde dehidratasyon bulguları nelerdir? 1 aylık bile su içmek eğer Hatta merak edebilir? .So bize bebeklere su vermek hakkında tüm ilgili ve doğru detaylar bir göz atalım.

Ne zaman Bebekler Başlat İçme Suyu miyim?

Birçok yeni anne onların babys diyette su tanıtmak gerekirken emin değiliz. su günlük önemli miktarlarda tüketmek gerekir yetişkinler aksine, dava bebekler için farklıdır. Onların su gereksinimi yaşa göre ve olumsuz etkileri olabilir için onların sistemleri hazır önce çok fazla su vererek değişir.

4 Ay Doğum

Anne sütü bir bebek tüm diyet ve sıvı gereksinimleri karşılayan bir süper gıda olarak kabul edilir olduğu için, emzirilen bebekler, herhangi bir ek suya ihtiyacı yoktur. Anne sütü bebeğiniz sulu kalmak gerekiyor sıvıların gerekli miktar sağlar olmasıdır. Kısacası, hatta istendiğinde sizin sürece yeni doğan bebek için hemşire ekstra su sağlama konusunda endişe olmamalı.

Bir formül ile beslenen bebeğin ayrıca çok fazla ilave su gerektirmez. En bebek formülleri yeterli seyreltme için eklenen su miktarı için özel talimatlar içerir. Bu talimatları takip edin ve bebeğin yaşına formül kıvamı ayarlamak zaman o zaman beslemeleri zaman, yeterince onu sulu tutar.

5-8 ay

Bebeklerin bu aylarda su içmek gerekir mi? Cevap bu konuda hiçbir sert ve hızlı kural yoktur olmasıdır. onlar 6 aylık olana kadar, bebeğiniz anne sütü ya da formül dışında bir şey içmeye gerek yoktur. onlar yeni doğan aşamasını geçtik ve yavaş yavaş anne sütü yanında gıdalara geçiş kez su genellikle bebeklere tanıtıldı.

Bebekler genellikle yaş 5 ve 8 ay arasında katı gıda ile başlar. Şu anda, bir günde birkaç kez üzerinde yudum bebeğiniz için bir sippy bardak su sağlayabilir. Bu hala emziriyorsanız veya formül katı sağlamanın yanında, bebeğinizi besleme varsayarak çok sık neednt.

9-12 Aylar

onlar bir yaşında açmak veya öyleyse, emzirmeye devam edebilir, ancak öğünlerde bir bardak su veya seyreltilmiş meyve suyu sunuyoruz kez. Ancak, yapay tatlandırıcılar ile gazlı içecekler veya içki vererek kaçının. Yeni anne olarak, bebeğinizin su ihtiyaçları konusunda kafası karışık olabilir. onlar susuzluk ifade etmek çok az olduğundan su ile sütü takviye olursa, bebeğiniz düzgün sulu olmadığından endişe olabilir ve. Ama, o susuzluk ifade eden gibi, küçük bir de İSKARA gibi bazı sinyaller aracılığıyla susuzluk ifade etmek mümkün olacak.

Nasıl Bebeklerde İçin Su tanıtılması miyim?

Su onlar katı gıdaya başlama sonra bebeklere verilmelidir. onlar bir yaşında olan Till onların böbrekler yeterince çok fazla su metabolize olgunlaşmış sığınak. Sonuç olarak, onların su ihtiyaçlarını çok az. Ancak, bir anda bebeğinizin küçük yudumlar sağlayarak suyun tadına çocuğunuzu tanıtmak mümkündür. Su ile bebeğinizin şişe veya sippy fincanı dolduracak ve o susuzluk ifade zaman, ondan ona birkaç yudum verebilir. o çok daha eskidir kadar Ayrıca, açık bir bardaktan bebeğiniz suyu vermeyin.

Ne Kadar Su Bebekleri Give?

Eğer 6 aylık bebek için fazla su esastır merak ediyorsanız, bunun çocuk ve onun yiyecek alışkanlıklarına bağlı olduğunu bilmelidir. Hala anne sütü ise birkaç yudum onu ​​doyurmak için yeterli olandan daha fazladır. Bebeklerin anne sütü veya formül beslemesinden onların gerekli sıvıları alınca Bebek dehidratasyon nadirdir. Yani, bu should not bir endişe. yaş daha genç 4 ay olan bebekler ayrı ayrı kendilerine sağlanacak suya ihtiyacı yoktur. Vücutları yayınlarına sıvılarından hidratlanır.

Bebeklerde Su Zehirlenme

Çok fazla su sağlıklı yetişkinlerde herhangi onarılmaz hasarlara neden olmasa da, genç bebekler oldukça tehlikeli olabilir. 6 aydan küçük olan Giving çocuklar, çok fazla su anne sütü veya formül beslemesinden besinleri absorbe vücudun doğal yeteneğini bozabilir. çok kısa zaman açıklıklar içinde aşırı miktarda içme vücutlarında Sodyum seviyesi düşmesi neden olabilir. Onların böbrekler bir anda, büyük miktarlarda suyun kaldıracak kadar olgun değiller ve bu su zehirlenmesi olarak adlandırılan tehlikeli bir duruma yol açabilir. su tüketimi aşağıdaki bulanık görme, sinirlilik veya bitkinlik gibi bebekte su zehirlenmesinin belirtileri varsa, bu acil tıbbi müdahale gerektirir. Çok fazla su bebekler nöbetlere neden olabilir. Bu aynı zamanda genç bebeklere yüzme dersleri yönetmek için akıllıca değil neden aynı nedenidir. suyun büyük miktarda havuzda iken Zerrin olasılığına, suyun zehirleyebilir ve acil bir tıbbi yol açar.

Bebekler Herzaman İçme Suyu gerekiyor mu?

Yeni doğmuş bir bebek su içmek gerekmez rağmen onlar büyüdükçe, vücutları ihtiyacınız olacak. Bebeğiniz büyüdükçe Yani, güvenli bir şekilde onun diyet içine su tanıtabilirsiniz. Bebekler onlar 4-6 aylık olduklarında zaman kadar su yaklaşık 30 ml içecek, ancak suyun artık miktarını kısıtlayabilir. Çocuğunuz 1 yaşa kadar 9 ay olduğunda yavaşça su alımını artırabilir. Çocuğunuz bir yaşına sonra, bedeni sistem suyun büyük miktarlarda tolere kadar olgun olduğunu. Ancak, onun ilk doğum günü ulaştığı sonra bile yönetmelik altında su alımını tutun.

Sıkça Çocuğunuz İçin Su Verme üzerine Sorulan Sorular

Bize genç bebeklere su verilmesi konusunda en yaygın kuşkular bazılarını ele alalım ve daha fazla karışıklığa temizleyin.

o 6 Ay Eski ya Genç Bebek İçin Su ver Güvenli mi?

Cevap her zaman 4 ila 6 aylıkken arasındaki çocuklara su birkaç yudum verebilir olmasıdır. Bununla birlikte, daha büyük 30-60 mi olan miktarları tek bir gün içinde güvenli değildir.

Biz Su ile Formula seyreltin miyim?

Hazır kullanımlı formülü kullanıyorsanız, bunun için herhangi bir su ekleyin gerekmeyebilir. Eğer toz formülü kullanıyorsanız Ancak, karıştırmak için su eklemeniz gerekir. Bir nöbet gibi komplikasyonlara yol açabileceğinden, tavsiye edilir daha fazla su karıştırmak için dikkatli olun.

Ne zaman Bebekler Başlat İçme Suyu miyim?

Birçok ebeveyn Sen bebek su verebilir hangi yaşta merak ediyorlar. Daha önce de belirtildiği gibi, anne sütü alan bebeklerde ve formül beslenen ilave suya ihtiyacı yoktur. Aslında o 4-6 aylık olduğu sonra bir Bebeğin diyet girmiş olması suyun önerilir.

Bir Bebek Susuz ne ol olur?

münhasıran istediğinde emzirilen olan bir bebek dehidratasyon çok düşük şansı vardır. Hatta mama bebekler gıda ile gerekli miktarda su alma

Biz Emzirme Bebek İçin Su ver?

Bir emzirme bebeğe su vermeye önerilmemektedir. Bebeğin sıvı gereksinimleri anne sütü kendisi tarafından karşılanmaktadır.

Bebekler İçin Çok Fazla Su nöbetlerin İşaretler Neden Olabilir?

Evet, çok fazla su tüketimi, küçük bebekler için bir koşul olarak adlandırılan su zehirlenmesi neden olur. Bu dramatik nöbetlere yol açabilir çok tehlikeli bir durumdur. sodyum düzeyleri çok fazla su girişi ile düşme eğiliminde olacaktır Belge bununla birlikte babys vücut üzerinde önemli bir etkisi vardır.

Sonuç: Su yaşayan organizmaların yaşaması için kaçınılmaz bir zorunluluktur. Yetişkinler olarak, her gün bol su içmek ve optimum sağlık için günlük tavsiye ihtiyacını karşılamak için tavsiye ama bebeklerin aynı değildir edilmektedir. Eğer o sağlıklı kalmasını sağlamak için bebeğinize su verilmesi üzerinde Doktorlarınızı önerileri uygulayın emin olun etmeyin.