Ne O kahveyi karar vermeden önce düşünmelisiniz iyi veya kötü

İyi mi? Kötü bir şey mi? Ben burada bazı gerçek duyguları içine ediyor, çünkü bu kahve tartışmayı koymak zamanıdır, yani. Güzel bir sıcak cuppa ile sabahları yapamaz olanlar için, doğru, biz anlatabildim mi? gidecekseniz gıdalar kudretli hamburger ve sosis, mükemmel pizzalar ve kek ve her parti için önkoşul bir kategori beslenme uzmanları tarafından tepeden baktım da, bu akıllı millet yaymak için doğmuş ikinci kategoriyi gidecekseniz.

Bu salata, meyve suları, yeşil yapraklı sebzeler içeren, süt, yağsız et yağsız. hep açıkta bıraktı ve üzerinde tartışılan Orada bir başka kategori. Bu fakir kahve kategorisidir. Yıllardır pek çok eğitimli insan için veya java cılız kupa karşı tartışıyor. Bununla birlikte, bir sonuca verecek şekilde sonsuz çürütmelerle bekleyen masum ruhlar vardır. Sizin için Is kahve iyi ya da kötü aramayın söz verelim? arama motorlarında artık. Bize doğru cevabı aramak ve burada başlar sağlar edelim.

1. Denetleme Şart

Her şeyin Aşırı kötü. Eğer, çok sık, kafein gibi bir şey şımartmak zaman sen hem fiziksel hem de zihinsel enerji anında püskürtme fark bağlanmıştır. Ama aşırıya sadece o zaman yavaş yavaş etkisi kayboluyor gibi enerji dışarı tahliye duygu, ilk başta hiperaktif olma sonuçlanacaktır. Ama, bir dakika bekleyin. Eğer bir cuppa Joe aşağı çuf her zaman etkilemiştir olsun böbreküstü bezleri adı verilen bu küçük bezleri vardır.

Karnın savaş veya kaç tepkisi size bir fincan kahve içmek her zaman devreye alır. Bu yerine adrenalin bırakmadan, böbreküstü bezleri sen tüketiyor kahve yanıt olarak bir hormon salan başlar anlamına gelir. Zamanla, böbreküstü bezleri aşırı dışarı yanmaya başlar. Temelde, kahve önlemek veya minimum düzeyde tüketimini tutun.

2. Kupa-Boyut Önemlidir

Tek seferde akılda alımı miktarını tutulması Kahvenizi tüketmek ne sıklıkta bir sekme tutmak kadar önemlidir. Sen ayrı huzursuz hissetme ve hemen her şey üzerinde geveleyip gelen normalden daha fazla terleme veya artırılmış kalp atışı var başlayabilir.

3. Her Vücut Farklı mı

Hepimiz domuz gibi yiyor, en az bir kişinin adı ve hala yetersiz beslenmiş görünüyor olabilir. Metabolizma burada kendi rolünü oynar. Belirli bir gıda maddesi doğru tepki vücudun eğilimi başka bir bireyden bir hayli değişebilir olduğundan, kahve verilen bir miktar olan birisi için breakouts ağırlaştırıcı ederken, bir yüzüne bir parlaklık vermek için sadece doğru miktarda olabilir cilt akne eğilimli. kahve (iyi öyle varsayalım) senin için bu kadar önemliyse, ne kadar da olur ya da hiç iyi olup olmadığını ölçmek için bir beslenme olsun.

4. Şimdilik ihtiyaçlarınızı tartın

Kahve incelemek için uyanık bütün gece kalmak için büyük çaba birisi için bir nimettir. Öte yandan, akşam geç bir fincan kahve alarak erken ertesi sabah uyanmak için bir ses uyku ihtiyacı olan bir kişiye, sadece ona uykusuzluk için kafein suçlarlar yapacaktır. Eğer nispeten normal rutin varsa, kahve 2 bardak gün boyunca vardı ama yatmadan önce 3 saat ile sınırlı Tamam.

5. Hava Have It Or Not To

Bir pencere tarafından oturan bölmesinde aşağı yağmur damlaları yarışı izliyor ve favori bir fincan kahve yudumlarken mükemmel bir kombinasyon gibi geliyor; yüzden dışarıda kar yağar ise, bir elinde bir bardak kahve ile güzel kitap okuma yapar. Ama, birisi 40 derece dışında olduğunda aynı şeyi hayal et.

Tabii ki, soğutulmuş kahve iyi bir miktar kavurucu sıcaktan mühlet aramaya iyi olurdu, ama, kahvenin doğal eğilim vücudunuzu ısıtmak için olduğundan, soğutucu seçenekleri dikkate almak daha iyi olurdu. Bu argüman tamamen rahatsızlık / konfor dayalı çok iyi Bariz seçim seçelim edilir.

6. Vücudunuz buna çok ihtiyacı var

Eğer bir sunum ya da o menstrüel kramplar dışarı hafifletilmesi için iş yerinde telaşlı günden itibaren yorgunluğunu savuşturmak için mükemmel bir yol var zaman sabah büyük bir başlangıç ​​konumundan, sarsıntı bu kupa birçok günlerde kurtarıcı olabilir. Sadece vücut kötü bir zaman bunu alamadım günlerde çalışmak için kendinizi sürükleyerek sahip olduğunu, buna o kadar alışmış izin vermeyin.

Ama, kahve bağımlılığı, çocuklar gerçek şeydir. kafein molekülü suda çözünür ve yağ çözünür. Bu, kan-beyin bariyeri içinden geçtiğini ve doğrudan beyin değiştirebilir anlamına gelir. Ayrıca Bizim damarlarımızda kursları ve kan ve hücresel membranlar etkiler. bağımlılığı burada başlıyor.

7. Nasıl efendim Kişisel Coffee Beğendiniz mi?

İyi ve kahve kötü tartışırken, nasıl olup şeker miktarını veya Latte gider ekstra yağ krem ​​düşünebiliriz? Eğer göbek çevresinde yağ kalın battaniye için kötü kahve suçlayamam cesaret. Sen o santim kazanıyor hakkında çok endişe duyuyorsanız, siyah kahve tercih edin. Evet, siyah kahve bol miktarda da sizin için kötü ama güvenli Günde bir fincan içebilirsiniz.

o şimdi, Im eğitimli olacak ve yine benim kahve içme devam edebilir mi. ya Dostum, Im bu alışkanlığı tekme olacak? kahve kaybı, uzun ömür ve daha az depresyon ağırlık ile bağlantılı olduğunu ederken, kolayca bağımlılık ve aşırı tehlikeli olabilir gibi görünüyor. Aşırı nedir? kadar kafein 400 mg Günde tam yetişkin bir yetişkin için güvenlidir. Bu miktar kahve kabaca 4 bardak olduğunu. Tamam olduğunu göz önüne. Her şey sonsuza kahve kaybetmekten daha iyidir.