Naukowo udowodnione korzyści spanie bez poduszki

Poduszki stały się integralną częścią naszego wyposażenia snu. I nie jest to zaskakujące, ponieważ są one wprowadzane do nas już od najmłodszych lat. Jeżeli osoba przyzwyczaja się do spania z głową na poduszce, to trudno im zasnąć bez poduszki. Ale pytanie brzmi, czy poduszki naprawdę korzystne? Czy oni pomóc nam lepiej spać lub poprawy naszego zdrowia czy byłoby lepiej, aby się ich pozbyć?

15 niesamowite korzyści spania Bez poduszkę

Spanie bez poduszki może być bardzo korzystne dla zdrowia. Wiemy, że jeśli jesteś przyzwyczajony do spania z głową na poduszce, trudno będzie Ci go oddać, (może nie spać dźwięku na kilka dni) – ale kiedy już wiemy, że korzyści, warto przemyśleć , Oto kilka sposobów, w którym śpi bez poduszki może być korzystne dla Ciebie:

1. Zapobiega Back Pain

Zła postawa jest głównym powodem, dlaczego tak wielu ludzi cierpi z powodu bólu pleców, a jedną z głównych przyczyn złej postawy jest źle poduszka wybór. Niektórzy ludzie wybierają poduszki, które działają przeciwko naturalnej krzywizny kręgosłupa ich, co skutkuje bardziej krzywizny kręgosłupa. Spanie bez poduszki jest o wiele lepiej dla ciebie z powrotem niż spanie z niewłaściwej poduszce.

2. Zapobiega Ból szyi

Kiedy śpimy, nasza szyja powinna być w równoległej linii z materaca. Ale kiedy śpimy z naszą głowę na poduszce, nasza głowa jest albo popycha szyi w górę lub w dół jest wygięta, co jest jedną z przyczyn frustrujące ból szyi. Zła poduszka może pogorszyć swoją postawę spania, dlatego należy starać się spać bez poduszki. Bez poduszki, głowa spocznie w naturalnej pozycji i będzie to również zapobiec uszkodzeniu nerwów. Ponadto, będzie to również rozluźnić napięte mięśnie szyi.

3. Zapobiega trądzik i zmarszczki

Kiedy śpi z poduszką, wiele osób ma zwyczaj spania na boku, twarzami spoczywała na poduszce. Poszewka jest pożywką dla bakterii, a jeśli spać z jednej strony twarzy, może się przenieść do twarzy. Może to prowadzić do wyprysków i trądziku. Można również dostać się zmarszczki, ponieważ są one spowodowane przez ciśnienie głowie spoczywała na poduszce przez całą noc.

4. Poprawa wyrównywania Bone

Dzień po dniu harówki dotyka różnych ludzi na różne sposoby, a także zależy od ich postawy. Spanie bez poduszki pomogą zmniejszyć skutki tego i przynieść swoją postawę z powrotem do normalności.

5. zapobiega stresowi

Spanie z niewłaściwej poduszce może zakłócać sen, ponieważ może ciągle się zmienia swoją pozycję. I jeśli nie dostać dobry sen, może wydają się być bardziej drażliwy i zestresowany w ciągu dnia. Ale bez poduszki, będziesz lepiej spać. Z poprawą jakości snu, poziom stresu będzie naturalnie spadać.

6. Zapobiega Bezsenność

Spanie bez poduszki może poprawić jakość snu. Jeśli budzisz się w środku nocy lub są bezsenność, spróbuj spanie bez poduszki, Będziesz odpłynąć do dość szybko zasnąć.

7. To może poprawić swój poziom energii

Wiemy, że myśli, w jaki sposób można spanie bez poduszki poprawić poziom energii? Cóż, nie ma bezpośredniego połączenia, ale to możliwe. Po zrezygnować poduszki, nie będzie już odczuwać ból w plecach i szyi. Twoje ciało będzie uzyskać wymaganą resztę potrzebuje i będzie Ci lepiej spać. A ze względu na jakość snu i odpoczynku duży, obudzisz się następnego dnia dobrze wypoczęty i pełen energii. Dobry sen może mieć cudowny wpływ na organizm.

8. wpływa na kreatywność i pamięć

Jakość snu może poprawić jedynek kreatywność i pamięć. Nasz umysł wykorzystuje czas, że jesteśmy snem uporządkować wszystkie informacje, które przechowywane są w ciągu dnia. Im lepiej śpisz, tym lepiej jest to zrobić, a tym lepsza pamięć. Kiedy śpi bez poduszki, lepiej spać, a organizm dostaje wystarczająco dużo odpoczynku. I dobry sen może czynić cuda dla zdrowia psychicznego i fizycznego.

9. Zmniejsza alergii

Wiele osób ma alergię na kurz i spanie na poszewki na poduszki i poduszki, które nie są regularnie zmieniane mogą pogorszyć alergii. Bakterie, kurz, brud i inne rzeczy wydają się osiedlić na i pod poduszką w miarę upływu czasu, a gdy zetknie się z twarzy i oddychać tak blisko, to może pogorszyć alergii. Brak poduszki będzie oznaczać mniejsze szanse na alergie działających w górę.

10. Poprawia swoją postawę

Kiedy śpisz na poduszki, które są zbyt grube, szyi zostaje wepchnięta do krzywej, która staje się trwały w czasie. Wpływa to na swoją postawę. Spanie bez poduszki może poprawić swoją postawę.

11. Zapobiega głowicy Syndrome Flat

Kiedy szef babys staje się płaski z jednej strony z powodu nienaturalnej pozycji spania na poduszce, to się nazywa głowicy Syndrome płaski. Nie dając poduszkę dla dziecka, będzie spać w naturalnej pozycji i uchronić swoje dziecko przed rozwojem płaski zespół głowicy.

12. Zapobiega Depresja

Spanie bez poduszki daje lepszy sen, więc jeśli unikać stosowania poduszką, można zmniejszyć szanse na uzyskanie w depresji. Nie wystarczającej ilości snu może zniszczyć nastrój raczej szybko w ciągu dnia, co może prowadzić do depresji w dłuższej perspektywie. Poprzez rezygnację poduszki, swoją jakość snu z poprawy nastroju i będzie lepiej, a będzie mniej szanse otrzymujesz depresji.

13. Pomaga naprawy uszkodzonych komórek

Kiedy śpimy w nocy, nasze ciało goi i naprawia uszkodzone komórki. Z przerwanego snu, proces gojenia i naprawy zostanie naruszona. Przez spanie bez poduszki, poprawia jakość snu, a organizm dostaje szansę gojenia się.

14. Zapobiega uduszenie u niemowląt

Czasami, gdy dziecko ma zbyt wiele poduszek lub poduszki, które są źle dla niego, wypadki mogą się zdarzyć. Dziecko może dusić pod poduszką lub może boli kark jeśli zostanie rozstrzygnięty w dziwnym położeniu. Twoje dziecko będzie lepiej spać bez poduszki.

15. Zmniejsza ryzyko chorób

Pierwsze dobry ilość snu sprawia, że ​​produkcja melatoniny i kortyzolu w organizmie pozostaje stały. Kortyzol może pomóc w walce organizmu przed komórek nowotworowych, czy są one w dobrym dostaw oraz w dobrej kondycji. To dlatego coraz dobry sen bez poduszki mogą pomóc w zapobieganiu wielu chorób i dolegliwości.