Naturalne Rozwiązania na stres wakacje

Większość z nas wie z własnego doświadczenia, że ​​święta mogą być tak samo stresujące czas jako jeden z komfortu i radości. Większość Amerykanów podkreślić nad przynajmniej niektórych aspektów sezonu. Prezentów, imprezy, podróże, rodzina i czy może brak tych rzeczy, które sprawiają, że wakacje w przeważającej stresujące lub smutny.

Konsekwencje zdrowotne stresu

Przewlekły stres lub nadmierne ma znaczące szkodliwe skutki dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Powoduje to nieprzystosowaniem układu reakcji naprężenia głównego korpusu – podwzgórze-przysadka-nadnercza – która następnie zakłóca metabolizmu; immunologiczny, układ nerwowy i funkcje hormonalnego; i więcej. Przewlekły stres może również powodować lub nasilać depresję i lęk, emocjonalne jedzenie, przyrost masy ciała i zachowań uzależniających.

wyeliminować stresorów

Dwa podstawowe zasady radzenia sobie ze stresem to, aby zmniejszyć narażenie na czynniki stresogenne, gdy to możliwe, aby podjąć aktywne działania, aby pomóc sobie poradzić nieunikniony stres nie można kontrolować. Poniżej lista punktów wspólnych przyczyn stresu wakacje.

Top 13 stresory wakacji

 1. Brak czasu
 2. Brak pieniędzy / wsiada do długu
 3. Komercjalizm lub szum
 4. Ciśnienie dawania prezentów / lub uzyskanie zakupy prezent
 5. Tłumy i długie linie
 6. Tycia / odżywianie wywołane stresem i spożycie alkoholu
 7. Podróżny
 8. spotkanie rodzinne / widząc pewne krewnych
 9. Goście Domu
 10. stres / Balans praca-rodzina / czas wysiąść pracować
 11. Planowanie i realizacja imprez lub posiłków i zakupy na jedzenie, gotowanie, sprzątanie
 12. Niezdolność do być z rodziną i przyjaciółmi
 13. Samotność

Więc który stresory wakacji wpływa na Ciebie, a które można wyeliminować? Oto kilka przykładów:

 • Zbyt dużo do zrobienia? Wybierz mądrze, plan, priorytety i delegować, ale przede wszystkim należy pamiętać, że to jest w porządku, że nie.
 • nie może sobie na to pozwolić? Ustalić budżet, zasoby basen kupić prezenty grupowe, rysować nazwy z kapelusza, lub dawać prezenty ręcznie lub dar czasu.
 • Bądź realistą. Będziesz tylko rozczarowany, jeśli nie trzymaj swoje oczekiwania realistyczne i skupić się na tym, co jest naprawdę ważne dla Ciebie.
 • Samotny? Jeśli nie masz rodzinę lub przyjaciół, aby być w pobliżu, uczestniczyć lokalne koncerty wakacyjne lub Wspólnoty wydarzenia, sprawdzić, czy jakieś współpracownicy są bez planów na wakacje i mieć Potluck lub spędzić czas dając komuś w potrzebie poprzez wolontariat. Jeśli jesteś daleko od rodziny, spróbuj twórczych sposobów łączenia jak filmy czy Skype.
 • Nienawidzę tłumów? Zakupy w Internecie i to z dostawą do domu.
 • Trudne rodzina? Niech argumenty odejść, odejść, odpocząć, i praktykować akceptację i zakaz krytyki. Oczywiście, jeśli rodzina jest naprawdę obraźliwych lub niezdrowe dla ciebie spadać spędzać czas z nimi.

Trening relaksacyjny

Do czynników stresogennych, że nie można uniknąć, spróbuj cofając się i relaks. Istnieją setki technik relaksacyjnych i dziesiątki zmniejszających stres praktyk stylu życia, które można wybierać. Kilka przykładów:

 • Pobierz bezpłatne, krótkie, przewodnikiem medytacji, progresywna relaksacja, głęboki oddech, lub z przewodnikiem ćwiczeń obrazowania.
 • Staraj się utrzymać regularny harmonogram ćwiczeń.
 • Zaplanować jakąś nadwozia lub energii pracę.
 • Weź krótki, energiczny spacer lub zrobić kilka jogi.
 • Wspierać nadnercza drodze B-kompleks witamin i witaminę C.
 • Carry zdrowe przekąski, które zawierają białko, takie jak orzechy, aby utrzymać stabilny poziom cukru we krwi i pomagają zapobiegać pragnienia.
 • Praktyka uważności, uprzejmość, czy humor.
 • Zauważ, zabytków i dźwięki wokół ciebie, zadzwoń do starego przyjaciela, lub wziąć głęboki oddech.

Wziąć pigułkę Natural Chill

Jeśli wszystko inne zawiedzie i trzeba trochę natychmiastową ulgę stres, zawsze można wziąć pigułkę chłód naturalny, ziołowy ekstrakt lub naturalny suplement z szybkich efektów działających anty-lękowe. Trzy z naszych faworytów do szybkiego odprężenia bez sedacji są:

 • L-teaniny (200 mg),
 • Ekstrakt kava kava główny (znormalizowane do 30% kavalactones; 250 mg),
 • GABA (250 mg),

Poprzez identyfikację stresory wakacji, które są konkretne, osobiste wyzwalacze dla Ciebie, i za pomocą kilku praktycznych strategii i technik naturalnego uzdrawiania, może nawet znaleźć pokój i radość w tegorocznym okresie świątecznym.