Nasıl öfke kontrol etmek ve kendinizi sakinleştirmeye yapmak

Orada öfke tetikleyebilir pek çok şey vardır ve hepimiz üzgün ve farklı şeyler üzerinde kızgın alabilirsiniz. Öfke normal bir duygudur ve arada bir bunu ifade etmek iyidir. Eğer hiçbir sebep önemsiz konular üzerinde veya kızgın aldıklarını gözlemledim Ama eğer yardıma ihtiyacın var. O bazı tıbbi durumun içine tezahür önce zamanında bu duyguyu kontrol etmek önemlidir.

Neden Öfkenizi kontrol etmelidir

Bazı insanlar öfke diğerleri son derece vahşi hale gelebilir sergilemek ve yoğun duygular göstermeyebilir yere. Ancak, ne olursa olsun nasıl tepki, bunun nedeni aşağıdakilerden bu duygunun kurtulmak için önemlidir:

  • Düzenli olarak kızgın alma sağlığınız üzerinde geçiş ücreti alabilir ve hatta sağlık problemlerine yol açabilir. Sen sindirim sorunu, uykusuzluk, baş ağrısı, depresyon, ve diğer bu tür sorunlar yaşayabilirsiniz.
  • o yok etmek veya ilişkilerinizi zorlayabilir olarak öfke üstesinden gelmek önemlidir. Öfke, mantıksız şeyler yaralayıcı söz söylemek veya başka kişiyle ilişkinizi etkileyen diğer böyle şeyler yapabilir. insanlar kızgın olduklarında, onları üzebilir birine bazı şeyleri diyebilirsiniz ve ilişkilerini etkileyebilir. Dolayısıyla, öfkesini kontrol ve üzgün ya da kızgın olduğunda konuşmadan önce iki kere düşünmek önemlidir.
  • Öfke olumsuz işinizi etkileyebilir odak kaybetmek yapabilirsiniz.
  • Doğal bir süreç olduğunu Yaşlanma ama yüzüne gelen yıllar götürmek ve size yaşından büyük görünmesini sağlayabilirsiniz çoğu zaman öfkeli olma. Mutlu ve neşeli bir görünüm bir kişinin daha genç görünmesini sağlar ve yüzünde bir kaşlarını size yaştan daha görünmesini sağlar.
  • Öfke çok resminizin üzerinde geçiş ücreti alabilir. Eğer alışkanlık gitmesine izin yoksa, iş arkadaşlarınız, hatta arkadaş veya aile üyeleri tarafından kızgın kuş olarak etiketlenmiş olabilir.

Öfke size, fizyolojik, duygusal, sosyal ve fiziksel etkileri olabilir. Nedenle, doğru zamanda sinirlerine evcilleştirmek önemlidir. Aşağıdaki bölümde, mümkün olan en iyi şekilde bu duygunun üstesinden için bazı etkili ipuçları tartışırken edilecektir.

Öfkenizi kontrol etmek İpuçları

Aşağıda Verilen size önemsiz konularda kızgın deneyebileceğiniz bazı etkili öfke yönetimi ipucu.

1. Öfke göster

deli yapıyor şey varsa duygularınızı kadar şişeleme sağlığınıza zarar verebilir, çünkü bunu ifade etmelidir. Üzgün ​​ya olumlu yönde bu duygulari channelize ne daha önemlidir ama bir şey yüzünden öfkeli olmak çok normaldir. Bu duygularınızı başkalarıyla suçlayarak daha iyi hissettiğini ve size yardımcı olabilir.

2. it Out Sweat

Öfkenizi kontrol etmenin en iyi yollarından biri çalışma dışarı gereğidir. Bazı fiziksel aktivite düşkünlük sisteminizden olumsuz duyguları dışarı delik için en etkili yollardan biridir. Bir şey üzerine sinirlenip zaman, bazı germe egzersizleri, yoga pratiği veya çalışma deneyin.

Before You Speak 3. düşünün

Yaralayıcı sözler fiziksel zarar her türlü daha bir kişiye çok zarar getirebilir. Bu nedenle, ne kadar deli ya da kızgın mısın, emin düşüncelerinizi toplamak yapmak ve kötü mutlak bir şey senden önce düşünüyorum. Bu öfkenizi kontrol etmek ve birisi bunu kaybetmek yok yardımcı olabilir.

10 kadar 4. Sayısı

şey ya da birisi sizi üzen ise, hiç şüphesiz, kızgın olacak. Bu öfke bu patlama genellikle sadece iki saniye kadar sürer. öfkenizi göstermek istemiyorsanız, 10 kadar Aslında kenara öfkenizi koyabilir ve sanely düşünmek ve rasyonel şeyler yardımcı olabilir sayılır. Bu anın şeyler yapıyor değil bir yoldur. Onları öfkelerini kontrol altına alabilmek için de çocuklarınız için bu alışkanlığı öğretebilir.

5. nefes

Eğer kalp atışı artar kızgın olduğunda. Eğer nefes kontrolü veya normal seviyelere olsun Ancak, iyi öfkeni yönetmek mümkün olacak. Derin nefes alma egzersizleri onlar normal seviyelere geri Solunumunuzu yardımcı olabilir çünkü sakinleşme için çok uygundur. nefes odaklanarak da sırayla rahatlamanıza yardımcı olabilir enerjiyi, channelising yardımcı olur.

6. Yalnız biraz zaman harcamak

Bazen hayat bizim hayal kırıklığı öfke dönüşür, böylece stresli olur. Kendi olmak biraz sessiz anları çıkarmak veya dinlenmek için Ancak, sizin öfke sorunları ve stresi yönetmede size bir hayli yardımcı olabilir. Yapmanız buna göre planlamak için gerekenleri düşünmek biraz zaman çıkar. İşte bir mola durumun biraz zaman alabilir ve bu konuda neler yapabileceğini düşünmek demektir. uzaklıkta senaryo ve düşünceden Walking veya sizin bakış açısı kazanması ve daha önce size ertelemek olabilir şeyle başa yardımcı olabilir evirip.

Çözüm Bulmak 7.

Zaman öfke çoğu muhtemel çözümün bir eksiklik ile sonuçlanabilir. Bu nedenle, en iyi yolu ilk etapta öfke kadar kırpma olabilir sorunların olası çözümleri kurarak bu duyguyu kapalı gitmesine izin vermek. dağınık oda çıldırmaya neden olan ne varsa, odanı temizle veya sizin için bunu yapmak için birine sormak.

Grudge Yol Açın 8.

Birisi size acıyor ya da size yanlış yapmıştır olduğunda, hiç şüphesiz kızgın olacak. Muhtemelen alışkanlık bile o kişiye konuşmak vardır. Eğer sanely düşünmek Ama eğer seni mutlu etmek için olabilir o kişi konuşmuyor fark edecektir. Sen üzer. Yani bu duygular Bunun yerine sizi etkileyen kızgın kişiye zarar yapıyoruz çünkü kin veya herhangi kötü duyguları kapalı gidelim. Bu nedenle, yapılacak en iyi şey affet ve unut olduğunu.

9. diğerlerini suçlama

Hemen hemen hepimiz eleştirmek ya da kendi hatalarına için diğerlerini suçlama ve onlara karşı öfkemizi yönlendirmek eğilimindedir. onu sinirlendiren ziyade Ancak bu, sorunu çözmüyor. Yani, sakıncaları veya hataları kabul öğrenirler. öfkeli olma veya kendi hatalarının diğerlerinden bağırmayı kes. Bir süre kendi başınıza olun ve çözüm arayın.

10. deneyin Gevşeme Yöntemleri

Herkes sakin veya rahat yapıyor belirli etkinlikleri hissediyor. Seni mutlu eden ve öfke sizi çarptığında, denemek ve zaman favori faaliyeti yaptığını yatırım öğrenin.

Kişisel Anger Hakkında 11. Konuşma

Kızgın olsun eğer tamamdır. Bu konuda suçlu hissetmek gerek yok. Bazen kontrolden alabilirsiniz normal bir insan duygudur. Bu duyguyu kontrol edebilmek için, öncelikle bunu kabul etmek önemlidir. Öfkenizi kabul edin ve yerine birisi bağırıyor, bir an için sessiz ve sevdiklerinizle duygularınızı paylaşın.

12. Uyku

mümkünse gündüz gece kalanında bol uyu. Bazen uyku ve dinlenme eksikliği duygularınız da öfke sorunları yol açabilir, sapıtmak yapabilirsiniz. Yeterli uyku alma hamilelikte öfke ile başa ideal yollarından biridir.