Nasıl kolay ve etkili bir depresyon kurtulmak için

onun belirtileri çoğu diğer ruh sağlığı koşullarına göre daha az belirgin olarak Depresyon, en gözden sorunlardan birisidir. Orada depresyon geçiren dünyada yaklaşık 300 milyon kişi vardır ve bunların çoğu, kendileri bunun bilmemektedir. yaygın belirtilerden bazıları kalıcı üzüntü duyguları, konsantrasyon güçlüğü, azalmış enerji düzeylerini ve genel olarak coşku eksikliği sayılabilir. Eğer bu belirtiler ve şüpheli depresyon varsa, buradan bunu zihin durumunu iyileştirir olmadığını görmek için, doğal olarak depresyon tedavisi nasıl olduğunu.

Depresyon Mücadele Doğal Yolları

Orada doğal olarak depresyon belirtileri kurtulmanın çeşitli yolları vardır ve bunların bazıları sen durum için geçiyor olabilir tedavi ile kombine edilebilir.

1. Egzersiz

Egzersiz aynı anda, fiziksel ve zihinsel refahını artırır evde iyi depresyon tedavileri, biridir. denemek ve 20 dakika her gün, haftada 5 gün için egzersiz en iyisidir. Size vb koşu, ağırlık kaldırma, pilates, yoga gibi, zevk egzersiz herhangi bir şekli olabilir

Egzersiz vücudun içine endorfin salarak, bir ruh halini güçlendirici olarak görev yapar. Bunlar ağrı kesici maddeler ruh geliştirmek ve iyi gösterdiği gibi terapi bir araya geldiğinde, depresyon yenmek için olma hissi meydana getirmek araştırma . Bu nedenle, egzersiz depresyon ve daha iyi hissettirecek düzenli egzersiz için doğal bir terapidir.

2. Yeterli Uyku alınıyor

Uyku eksikliği depresyon da dahil olmak üzere pek çok sorun, daha da kötüleştirebilir; genellikle depresyon, uyku sorunları olan birleştirilmiştir olur. Yetişkinler tam dinlenme, rahatlama ve onarımı için uyku yaklaşık 6-9 saat gerekir.

Uyku gün boyunca enerji seviyelerini ve ruh glandüler fonksiyonunu etkiler ve kontrol eden biyolojik saatler, ayarlar. Uyumaya belirli bir zaman ayarlama uyku alışkanlıkları geliştirmek için özellikle önemlidir. Uyku vücut iyi bağışıklığı sürdürmek ve depresyondan kurtulmak için bağışıklık sisteminin temel sitokinler, bir protein üretir nasıl.

3. Johns Wort

St. Johns Wort bunun için ilaç zaten değilse, depresyon için en iyi otlar arasında yer alıyor. Bu endişe, üzüntü, kaygı ve kötü bir uyku için Avrupa ve Afrika’da popüler bir halk çare olmuştur. Hafif depresyonun azaltılması için bazı klinik çalışmalarda gösterilmiştir.

ot antidepresanlara benzer serotonin, bloke ederek iş görür hiperisin ve hiperforin gibi bileşikleri ihtiva eder. Bu, temel olarak beyinde serotonin seviyelerini artırır. Serotonin bizim iyi olmak ve depresyonlu kişilerde düşük olduğunun tespit edilmesi ile ilişkili bir nörotransmitter olduğunu. Bu nedenle, bu bitki, bir doğal depresyon kabartma ilaçtır. Ancak, doğal olsa bile, ilaç her türlü almadan önce bir doktor ile konuşun.

4. Işık Terapi

Böyle sık sık uzun süre güneş mevsimsel duygudurum değişiklikleri ve depresyona neden olabilir görmüyorum yağışlı sezon veya uzun kışlar gibi koyu ay. Bazı insanlarda, bu mevsimsel duygulanım bozukluğu karşı zayıf hale serotonin düzeylerinde bir düşüşe yol açar.

Işık terapisi sabahları güneş ışığı veya 20- 30 dakika her gün için parlak ışık (3000 10.000 lux) yapay kaynağı kullanılarak maruz kalma gerektirir. Işık terapisi beyinde serotonin seviyelerinin düzenlenmesinde yardımcı olur ve normale vücudun uyku / uyanıklık döngüsünü sıfırlama.

5. Sağlıklı Diyet

Uygun bir diyet olması hastalıkların bir dizi tedavi yöntemi. Kötü beslenme hayati besinleri eksik ve bunun yerine, depresyon daha da kötüleştirebilir rafine şeker ve yağ ile dolu. Depresyon için gıdaların bazıları B6 Vitamini, Magnezyum, B-12 ve Folik Asit in-düşük yağ ve zengin olması gerekir. omega-3 yağ asidi ve folik asit yardımı kolaylığı ruh hali açısından zengin gıdalar ve depresyon belirtilerini azaltır. Böyle patlamış mısır, fındık, yulaf ezmesi, fıstık ezmesi ve yumurta akı gibi besinler, serotonin arttırıcı ve depresyon olan insanlar için iyidir.

6. Yapı Sağlıklı ve Güçlü İlişkiler

Sosyal izolasyon ve yalnızlık duyguları depresyona neden olabilir ya da durum çok daha kötü yapabilir. Arkadaşlar olması ve yakın güvenilen ağ yaşamın pozitif tarafına odaklanmak ve iyi olma artırabilir hedefler belirlemek için teşvik yardımcı olabilir. Çalışmalar depresyona katkıda bulunan en önemli faktörlerden biri olarak, ilişkilerin kalitesinin önemini göstermiştir. Daha fazla sosyal suşları ve sosyal destek eksikliği olanlar depresyon riski en yüksektir. İlişki durumları da refahı ve depresyon önemli katkı sağlamaktadır.

7. Bilişsel Davranış Terapisi

Bilişsel Davranışsal Terapi (BDT) sohbet etmesi ve depresyon içinde sıkışıp tutmak kendi düşünce kalıplarını analiz edilmesi işlemidir. Bu sizin düşüncelerinizi, gerçekçi olmayan karamsar ve detaycı, özellikle de sen Sen hayal düşünme ve anlama nasıl değerlendirmek için izin verir. TCMB istenmeyen düşünce kalıplarının zihin temizleyerek yardımcı olur ve size daha iyimser bir bakış açısı geliştirmeye yardımcı olur. terapistin önünde duygu ve düşüncelerini ifade rahatlamış hissediyorum yardımcı olur ve düşünce ve davranışlarında olumlu değişiklikler getiriyor.

8. Meditasyon

Meditasyon ve farkındalığın pratik gün için sesi ayarı uzun bir yol gidebilir. Nefes egzersizleri ve meditasyon küçük oturumu ile güne başlayan pozitif olma yolunda aklını hizaya yardımcı olabilir. Dikkatlilik uygulama, gün boyunca kontrol altında düşüncelerinizi kalmasına yardımcı olur.

Depresif duygular genellikle çabuk kontrolsüz bir şekilde yükselerek ve düşük hissetmek ve mağlup yapımında neden düşünceler şeklinde tetikleyicileri vardır. Meditasyon ve farkındalık yardım andan kalmak yerine istenmeyen düşünceler içinde sürüklenen, eldeki göreve odaklanmak.

9. Yeşil Çay

kahvaltı ile sabahları yeşil çay içmek kolaylığı depresyon yardımcı olduğu bilinmektedir. L-Theanin denilen yeşil çayda maddelerden biri depresyonu azaltabilir güçlü ruh hali arttırıcı etkileri vardır. yeşil çay içmenin, inme sonrası depresyonu azaltır ve oksidatif stresi azaltır.

10. Balık Yağı

Balık yağı, omega-3 yağ asitleri şaşırtıcı bir kaynağıdır. Bunlar beyin için gerekli yağların temel türüdür. Vücudumuz omega-3 yağ asitleri yapma aciz olduğundan, bizim diyet elde edilmesi gerekmektedir. Birçok çalışmada depresyon ile omega-3 yağ asitlerinin düşük alımını bağlamış ve aynı zamanda Japonya gibi balık tüketiminin yüksek seviyelerine sahip olan ülkeler daha düşük depresyon oranlarına sahip olduğunu bulduk.

Omega-3 yağ fizyolojik ve duygusal beyin dengesini belirlemede uzun bir yol gider bizim nörotransmitterlerin işlevi için gereklidir. Bir de çalışma üç kapsamlı çalışmaların sonuçlarını karşılaştırarak, omega-3 yağ asitleri, depresyonun iyileştirilmesinde önemli sonuçlar gösterdiği görüldü.

11. Probiyotikler

Probiyotik takviyeleri tarafından kanıtlanmış araştırma anlamlı çünkü Sindirim sistemi ve beyin arasındaki bağlantının olduğu zihinsel bakış, geliştirmek. Probiyotikler, kan şekeri seviyelerinde ani ve damla önler glisemik kontrol, beslenme ve yardım absorpsiyonunu arttırması. Araştırma ayrıca ruh halleri ve beyin kimyasını etkileyebilecek beyin ve gut arasındaki iletişimin güçlü çizgileri olduğunu göstermektedir.

12. Adaptojen Bitkiler

Adaptojen otlar vücudun kortizol seviyeleri üzerinde etki yaparak stresi azaltmak için sinir sistemini etkileyen tıbbi bitki türüdür. İki tanınmış adaptogens ashwagandha ve Snoudon arasındadır. Ashwagandha anksiyete ve depresyonu azaltarak çalışır ve hormonal dengesizlikler ve stresi ile mücadele eder. Snoudon nörotransmitterler, dopamin ve serotonin nöronların duyarlılığını arttırır.

13. Folik Asit

Folat fasulye, meyve, yeşil yapraklı sebzeler ve güçlendirilmiş tahıllar bulunan temel bir B vitaminidir. Folik asit eksikliği nedeniyle, oral kontraseptifler ve aspirin gibi kötü beslenme ve belirli ilaç kullanımı için, yaygındır. Aynı zamanda folat eksikliği var depresyonlu insanlar antidepresanlara iyi yanıt vermeyen olduğu tespit edilmiştir. Nedenle, folat yönünden zengin besinler tüketmek önemlidir.

Depresyon böyle iyi egzersiz, diyet ve dinlenme alışkanlıkları ve yeni düşünce yolları benimsemek ve yapıyor şeyler olarak yaşam tarzı seçimleri, değişimin tedavisi ile kontrol edilebilir. şiddetli depresyon olanlar onların doktor tarafından yönlendirildiği gibi ilaç devam etmek ve bitkisel tedavileri kullanmadan önce fikirlerini sormak gerekir.