nasıl Hamilelikte karın sıkılaştırma tedavisi için bir neden ve

Hamilelik bir kadının hayatındaki heyecan verici bir zamandır ama emin kendisiyle garip semptomların bir sürü getiriyor. Hamile iseniz, bazı günlerde, midenizde bir sıkma hissi hissedebilirsiniz. midenizde bir gerginlik hissini zahmetli olabilir, ancak sık görülür. Sen gebeliğin kendisinin ilk üç aylık onu yaşayabilir.

Genellikle erken haftalarda düşük yapma, erken doğum, veya normal kasılma bir işaretidir. Bu gerginlik hissini gebeliğin son birkaç ay doğru devam edebilir. Ne olduğunu değinelim ve neden İşte size hamilelik sırasında karın sıkılaştırma yaşayabilirsiniz.

Hamilelikte Karın Sıkma Nedir?

Karın sıkılaştırma gebelik sırasında kesinlikle normaldir. Hamileliğiniz ilerledikçe gibi, karın sert hissedebilirsiniz. gün geçtikçe mide bir kaya gibi sert hale geldikçe, rahatsızlık iletebilir. ikinci üç aylık dönemde sıkı mide ile, karın yuvarlak bağ ağrısı veya keskin ağrı görülebilir. 3. trimester olarak, karın sıkılaştırma emeğin bir işareti olabilir.

Erken Gebelik Karın Sıkma (Birinci Trimester Gebelik)

Erken gebelik sırasında ya da ilk üç aylık dönemde Karın sıkılaştırma çünkü aşağıda açıklanmıştır çeşitli nedenlerden olabilir.

1. Esneme

gebeliğin ilk üç ayında, bir kadının rahim büyüyen cenin için yer açmak için hızla uzanır. Bu keskin ağrı ya da karın krampları neden olabilir. İlk üç aylık olarak, ayrıca nedeniyle germe ve kasların uzamasına karın yanlarındaki sivri çekim ağrı görülebilir.

2. Çocuk Düşürme

Gebeliğin ilk üç aylık dönemde, midenizde bir sıkılaştırma hissi hissedilebilir ve o zaman bir düşük belirtisi olabilir, çok ağrıları olur. midede gerginlik hissini, aslında, bir düşüğün bir belirtisi, bu ağrı gibi diğer semptomlar eşlik edecek ve lekelenme veya kanama ve vajinadan doku veya sıvı geçişi, alt sırt kramp durumunda. Hamile 20’den az hafta, özellikle bu işaretler için dikkat edin. Ancak, 12. haftasından önce en yaygın olanıdır.

3. Kabızlık / Gaz

Kabızlık ve gaz hamilelikte sık görülen bir sorundur ve çoğu kadın bu deneyimi. Eğer karın bölgesinde bir sıkılaştırma hissi varsa hamilelik sırasında bunun nedeni gaz veya kabızlık olabilir. Çok üzücü olabilir karın ağrısı olabilir.

Hamilelikte İkinci Trimester Karın Sıkma

Vücudunuzun ikinci üç aylık dönemde artmaya devam ettikçe, rahim kenarları boyunca bıçaklama ağrı da bu denir yuvarlak bağ ağrısı devam edecektir. senin rahim genişledikçe, çok rahim streç kenarı boyunca yer alan yuvarlak bağlar, ağrıya neden olabilir. Eğildiğinizde veya uzun süre oturduktan sonra durmaya çalışın denerseniz daha da yaşayabilirsiniz.

hamileliğin ikinci üç aylık dönemde, şans mideniz nedeniyle Braxton-Hicks kasılmaları için sıkı ve rahatsız olabilir vardır. Braxton-Hicks kasılmaları veya uygulama kasılmaları gibi erken gebelik dördüncü ayın olarak başlayabilir. Bu kasılmalar gerçek emek kadar acı değil, ancak emek ve teslimat için hazır olması rahim hazırlamak yok. Braxton-Hicks kasılmaları çok yaygındır ve rahatsızlık ve ağrıya neden olur. egzersiz yaparken seks ya onlar sıklıkla olur.

Geç Gebelikte Karın Sıkma (Üçüncü Trimester Gebelik)

büyüyen cenin ve hareketleri geç hamilelik sırasında karın sıkılaştırma sorumludur. Karın uzay fetüs ve iç organlarda, karın şişkinlik ve menziller tarafından paylaşılır beri. cildi altına yağ da daha da uzanır. son üç ayı boyunca mide sorunu da midenin sıkılaştırılması ardındaki nedeni budur. sıkma normalden daha uzun devam ederse Ancak, emeğin bir işareti olabilir.

Hamilelikte Mide sıkılığı Ortak Nedenleri

Bir kadın gebelik sırasında fiziksel rahatsızlık yaşar. Çünkü sonsuz nedenlerden olabilir. Eğer midede bir sıkılaştırma hissi varsa, aşağıdaki nedenlerden dolayı olabilir.

1. Müstakil Plasenta

Plasenta büyüyen cenin için yaşam desteğidir. Bu bebeğin gıda ve besin alır plasenta geçer. Ancak, bazı durumlarda, hatta doğumdan önce plasenta rahim duvarından ayırmak edilebilir. Bu gibi zamanlarda, rahim normalden daha sıkı almak başlar. Bu göbek sıkılması ile sonuçlanır.

Karın 2. Basınç

rahimde bebek büyük büyüyen başladığında, rahim karın üzerinde baskı koyar. Bu göbek o sert hale genişlettiği daha sonra. Bebek da otomatik olarak amniyotik sıvı büyüdükçe 2. üç aylık dönemde, karın genişletir artırır.

3. Gaz ve Şişkinlik

Dengeli ve sağlıklı beslenme hamilelik sırasında bir zorunluluktur. Gıda yanlış türde yeme daha huzursuz ve rahatsız hissettiren mideniz kabartmak olabilir gaza neden olabilir.

4. Babys Hareketler

Bebeğinizin tekmeler ve hareketleri Gıdıklanıyor ve giggly yapabiliriz. İyi ve bebeğiniz gayet iyi durumdadır ama her hareketi onunkiyle, göbek dışarıdan sıkı alabilirsiniz bilerek üzerine rahatlamış hissedebilirsiniz.

5. Braxton-Hicks Kasılmalar

Braxton-Hicks kasılmaları aynı emek kasılmaları benzer ama DEĞİLDİR. Bu kasılmalar mideniz çok sıkı ve sert hale getirebilir. Bazı kadınlar için, Braxton-Hicks Kasılmaları gibi erken ikinci üç aylık dönemde olduğu gibi başlayabilir, ve diğerleri hemen teslim etrafında karşılaşabilirsiniz.

6. Gebelik ile İlgili Sorunlar

göbek sertliği nedeniyle düşük veya dış gebelik gibi gebelikle ilgili komplikasyonlara neden olabilir (bir durum olan fallop tüpü içinde döllenmiş yumurta implantları kendisi yerine rahim).

7. Nearing Teslim Süresi

Tahmini teslim tarihi boyunca kasılmalar ve karnında sertlik zor olabilir. Sen emek girmeden edildiğini hissedecektir ama çok yanlış alarm olabilir. Sen Braxton-Hicks kasılmaları ve gerçek emek ayırt etmeyi öğrenmelidir. 1 dakika 30 saniye boyunca çoğunlukla son Braxton-Hicks kasılmaları – Bunun için sizin kasılmalar zaman aşımına. Dahası, bir saat tüm gün boyunca bir veya iki kez sadece gelir. pozisyon değişikliği ile göbek sertliği de kaybolur. Ancak, bu doğum sırasında böyle değildir. Doğum sırasında iki ardışık kasılmalar arasında zaman boşluğu çok değil ve onlar daha uzun bir süre devam eder.

8. Aşırı yeme

Birçok kadın hamilelik sırasında, bunlar iki kişilik yediğini eski kavramını izleyin gerektiğini düşünüyorum. Ama bu doğru değildir. Eğer gebelik sırasında iki yerseniz, overeating kadar sona erecektir. Bu da, göbek sıkı ve sert hale getirebileceğini.

9. Kabızlık

Kabızlık hamilelik sırasında çok yaygındır. Bu çok sağlıksız bir diyete bağlı değildir. Çünkü bağırsak basarak uterusun olduğunu. Dahası, vücuttaki progesteron ilave bırakma gastrointestinal yolu yavaşlatır ve böylece hamile bir kadın kabız hissedebilirsiniz. Kabızlık mideniz sert ve sert yapabilirsiniz.

Karın Gebelikte Sıkma tedavisi

Miden hamilelik sırasında sıkı ve sert hissediyor, burada yapabileceğiniz şeydir.

  • karın sıkılaştırma hafif durumda, sulu kendinizi tutmak için bol bol su ve taze meyve suları içmek.
  • Bazen, oturmak veya ayakta durmak nasıl Braxton-Hicks kasılmaları oluşumunu karar verirler. otururken veya ayakta iken yaşarsanız, konumunu değiştirmek için deneyin. yukarı bacaklarınızı koyarak ya da yatarken deneyin.
  • Çok hızlı bir sandalye veya yataktan kalkmak yok. Bunu yapmak için zaman ayırın.
  • Doktorunuza danışın ve kendinizi iyi masaj olsun.
  • Sıcak bir duş veya banyo yap. Ayrıca su torbaları veya ısıtma pedleri sıcak kullanabilirsiniz.

Bunlar ev iyileştirici tedbirler Karnında sertliği rahatlatacak. Eğer pelvis kanama, artmış basınç veya vajinadan devamlı sıvı kaçağı gibi erken doğum daha az 37 haftalık hamile ve ihbar belirtileri varsa, derhal doktorunuza başvurun. Bir saat içinde 4-6 kasılmalar vardı varsa dışında bu semptomların dışında, ayrıca doktorunuzla konuşmalısınız.

Ne zaman bir doktor çağırın mıdır?

Hamilelik sırasında sert göbek nedeniyle çok sayıda nedeni olabilir. Ancak, doktor eğer aramalısınız:

  • Hamilelik sırasında karnında gerginlik daha yoğun ve ağrılı hale gelir.
  • Hamilelik sırasında sert bir karın var ve nefes zorluklar yaşamaya.
  • sıkılık bir saatten fazla dört kez oluşursa.