Nasıl evinizden güvenli bir şekilde meme kanseri kontrol etmek

bebeğinin aniden sağ memeden beslenmek neden durduğunu Anne Angelina hiçbir ipucu yoktu. Doktorlar süt gibi birçok olasılık kurutma olabilir veya süt kurdu ve kanserli olduğundan şüphelenilen edildi çıkarıldı apseyi pus.When döndü ettiğini teşhis. Onun tanı çıktı zaman, o sahne dört kanser zaten oldu.

Sayısız kadınlar çok geç olduğunda bu ölümcül hastalık hakkında bulmaya, meme kanseri bir tuzağa düşüyorsun. 37 yaşındaki anne Angelina böyle bir kadındı. Doktorlar süt ben düzenli aralıklarla süt dışarı pompalamak gerektiğini, bir ısıtma yastığı kullanması gerektiğini, kurutma olabilir söyleyip durdu ve benim süt irin döndü ettiğini. irin cebi çıkarmak için ameliyat olmak sorulduğunda, doktor kanserli olmaya yumru şüpheli. Biyopsi raporu çıktığında, onun korkular doğru kanıtlanmıştır. Reddys kanser dört sahneye yayıldı.

Meme Kanseri pahalı bir meseledir

Erny Vivian o 37 yaşındaydı O 2014 yılında göğsüne bir taş gibi yumru hissettim söyledi. Test edilen olduktan sonra, sol memede evre iki kanser teşhisi konuldu. Ameliyat ve kemoterapi 16 seans, radyasyon 31 mermi yapıldı. Tüm bu yumru kaldırmak için. Yine sağlıklı bir yaşam için karşılığında Rs 10 lakhs geçirdi.

Ama Umut var mı?

Dr Reetu Jain, Mumbais Jaslok Hastanesi’nde bir medikal onkolog, göre daha az beş yıl öncesine kadar, sahne dört meme kanseri hastalarının doktorlar tarafından 6-8 aylık bir görünüm verilecek. 8 aydan sonra hayatta kalma şansları düşüktü. Bugün ise, tıbbi buluşlar bu deneme geçiren birçok kadın için umut verdin.

Böyle bir anti-HER2 tedavisi, enjektabl hormon tedavisi vs. gibi Tedaviler ömrünü uzatmak ve şiddetli kanseri olan kadınlar bile sevdikleriyle 4-5 yıl var sağlayabilirsiniz. Erken teşhis, tabii ki, hayatta kalma şansı daha yüksek ve hasta ameliyatla çıkarılamaz bir alma Göğüslerinde kurtulmuş olacağı bir şans verir (mastektomi)

Meme Kanseri Neden Olan Risk Faktörleri Nelerdir?

Aşağıdaki kadınlarda meme kanseri ana nedeni olarak belirtilmiştir.

 • Büyükşehirlerde yaşayan
 • Alkol ve Sigara Tüketimi
 • şişmanlık
 • Kanser Aile Tarihçesi
 • Daha sonra Life Çocuk Having
 • Fiziksel Egzersiz eksikliği
 • Zararlı kimyasallar maruz kalmak (Gıda, Kozmetik, vs.)
 • Doğum kontrol hapı

Kanser istatistikleri ölümcül hastalığın sıklığı meme kanseri riskini artırdığı bilinmektedir özelliklerini şüphelenilen daha sonraki bir aşamada büyükşehir obeziteyi teşvik şehirlerin yaşam tarzı, alkol tüketimi ve sahip çocuklarda daha yüksek olduğunu göstermektedir. Meme kanseri vurulmak için kadınların yaş ortalaması da yıldan yıla daha düşük oluyor. Hintli kadın Hindistan’da west.Women yaş 19 kadar genç meme kanseri alıyorsanız kadınların on yıldan daha erken meme kanseri almak için bulunurlar.

Östrojen Have A Parça Meme Kanserinde Oynamak İçin mı?

30 yaşından önce çocuk sahibi olmak meme kanseri riskini azaltabilir. Evet, fazla östrojen herhangi maruziyet riskini artırır. Bir kadın hamile ve emzikli, o Angelina Reddy durumunda gibi kendi özel durumları elbette onu chances.This etti azaltarak, daha progesteron maruz cancer.When 30 yaşından önce çocuk sahibi olma meme riskini azaltabilir nedeni budur .

iki 33 yaşındaki anne, Shikha Singh, benzer bir kaderi vardı. Hala emzikli, o hemen bir oncologist.In gerçeği sevk edilirken evre üç meme kanseri teşhisi, sol kolunda bir acı ve göğsünde bir yumru, onu bile bebeği tutmak için dayanılmaz, dursun hemşireliği devam yapılmış .

Shikha bile kanser şüphesi olmadı. Bir bebek teslim olan bir anne, o da ağrıları ve topak breastfeeding.In aslında sırasında normal olabilir farz gibi hâlâ emzirme gelen progesteron maruz kalmış olarak, hatta doktoruna şaşırttı. Bu aşırı östrojen kadınları maruz hem de göğüs kanserine neden diğer faktörler geç menopoz ve (adetin başlangıcıdır) erken menarşı vardır.

Meme Kanseri İçin Kontrol

Doktorlar 20 yaşın üzerindeki tüm kadınlar kendini düzenli olarak muayene olabilmek gerektiğini tavsiye ediyoruz. Bu kısa video meme kanseri için kendinizi nasıl muayene gösterir.

Nasıl Meme Kanseri İçin Check için

 • topaklar veya herhangi usulsüzlükleri hissetmek için göğüslerinde sıkıca farklı noktalarda parmağınızla ve basın yastıkları kullanın.
 • meme geri çekilmiş ve herhangi deşarj veya salgı olup olmadığını kontrol ediniz.
 • Yumurtlama döneminde, yedi gün veya adet sonrası bu çeki yapın.

Kendi kendine çek senin yirmili tamam olsa da, bir klinik meme muayenesi 30 işaretini göndermek almak için tavsiye edilir. Sonrası 40, bir ultrason önerilir. 45 yaşından sonra, bir mamografi mutlak bir zorunluluktur. Meme kanseri şansı meme kanseri veya kanser başka formun bir aile geçmişi var kadınlarda yüksek.

Şey Meme Kanseri Önlemek İçin Yapabilirsiniz

Dr Bharat Bhosle, tıbbi onkolog, sigara ve içki tamamen kaçınılması gerektiğini söylüyor. Bu hatta sosyal ve ara sıra içenlere demektir ve sigara içen risk altındadır. biri kesinlikle müsamaha etmek istiyorsa, bir peg tutmak ya da haftada 2. Sen, lif alımını arttırmak kırmızı et azaltmak ve düzenli egzersiz şımartmak gerekir.

biz ölümcül hastalıkların en yüksek zamankinden oluşumunu savaş gibi Önleme, kesinlikle gitmek için bir yoldur. Hepimiz yaşamak için bu kadar çok insan ve anılar var, bu yüzden sadece hayat bizi bekliyor gelmiştir o anlarda müdahale edebilir şeyler için bir göz dışarıda tutmak için mantıklı.

Öz bakım önemlidir, ancak biz anneler kendimize önce herkesi koyarak bir alışkanlığı var. Bayanlar, bir check-up buyurun ve Kendine en kesinlikle değer veriyor ve bu kadar çok insan için ne kadar önemli beslemek için bir sebep, ailenizi veren ve edilecektir.