Nasıl düzgün ve kolay dilini temizlemek için

ağzınızın diğer bölgelerine kıyasla dil bakterilerin çoğu miktarda vardır. Ancak, çoğu insan dilini temizlemek için zaman yapmayız. dilini temizleme, diş çürüklerinin, ağız kokusu ve çok daha fazlası önlemeye yardımcı olacaktır.

Neden o Düzenli Your Tongue temizleyin Önemli midir?

Zamanla, ölü hücreler, bakteri ve enkaz dil üzerinde birikerek kötü kokuya neden olabilir. temiz dilini tutmak o kadar önemlidir:

1. Dil’in Görünüm geliştirir

Fazla enkaz birikintisi oluşmuş olduğunda, dilini beyaz bir görünüm sahip başlayabilir. uygulamayı her gün temizlemek, bu kaplama çıkarılabilir.

2. Taste geliştirir

dilini temizlenmesi tat alma duyunuzu artırabilir. Dilin daha iyi farklı hisler ayırt edebilecektir.

3. Bakteriler kaldırır

Dilini temizlenmesi her gün azaltır mutans streptokok ve laktobasil diş çürümesini ve kötü nefes neden tanınırlar bakterileri.

4. Kötü Breath azaltır

Etkili dil kazıma kokuya neden olan bakteriler kaldırabilir.

5. Genel Sağlık geliştirir

Çıkarma bakteriler diş eti hastalığı, boşluklar ve ağzın diğer koşulları önlemeye yardımcı olabilir.

Ne Your Tongue Temizlik Gerekir?

dilini temizlemek için seçim araçları birçok farklı türleri vardır. kullanıcıların kullandığı en yaygın aracı dil kazıyıcılar olduğunu. bunlar nispeten yeni olmasına rağmen birçoğu da dil fırçaları kullanın. Dil temizleyiciler küçük çıkıntıları ve dil karşısında çekmek için bu yardımı sahip araçlardır. Kazıyıcı fırçalar kombinasyonları da kullanılabilir. Eğer fırçalarken bu aracı kullanarak, kazıyın. Dil fırçalama ve kazıma plak şansını önlemek için eşit derecede etkilidir. temizlik sonra, gargara ile ağzınızı çalkalayın başladı.

Sizce Dil Doğru temizleyin miyim?

bunu doğru şekilde yaptığınızda dil temizliği çok kolaydır.

Bir Fırça Kullanımı 1. Temizleme Dil

 • Düzgün fırçalama sonra, dilin dikkatinizi çevirin. Sadece dilini temizlemek için diş fırçasının kılları kullanabilirsiniz.
 • Ayrıca alt yüzeyinde dil temizleyiciler olması diş fırçaları kullanabilir.
 • bakteri- ve kokusuz inşa up diş fırçası dabbing ve dikkatle üst dil fırçalama tarafından kaldırılabilir.
 • Dilini arkasını temizlemek başlayın ve ağız başına doğru ileri çalışırlar.
 • Yumuşak basınç tamamen dilin üst alana surun ve gargara ya da su ile yıkama işlemi bitirmek.

2. Bir Kazıyıcı Kullanma Tongue Temizlenmesi

 • fırçalama sonra, dilini çıkar. yavaşça dilin arkasında kazıyıcı yuvarlak ucunu yerleştirin.
 • Eğer bir sorun olmaya GAGGING bulmak, o zaman dilin ortasında başlayabilir.
 • Bu alışkanlık alışması yavaş yavaş olarak arkasından başlayın.
 • dil üzerinde yavaşça kazıyıcı yerleştirin ve yavaş yavaş dilinin ucu yönünde çekin. Daima ucuna kadar arkasından gidip çevresinde başka bir yol yapmazlar.
 • kazıma sonra kazıyıcı üzerinde toplanan birikintileri temizlemek için doku veya bez kullanın.
 • Tüm dil yüzeyi kazınmış kadar bu işlemi tekrarlayın. Genellikle bir alanda bir veya iki kez kazıma yeterlidir.
 • Bazı su ve sabunla, kuru ile temizleyici yıkayın ve temiz bir yerde saklayın.

Doğal Çözümler temizleyin ve Your Tongue Dezenfekte etmek

Burada doğal olarak dilini temizlemek nasıl olduğunu. dilini temizlemek için bu ev ilaçları çok basit:

1. Sarımsak

Biz sarımsak kötü ağız kokusunun sebebi olduğunu biliyoruz ve onlar ağız için temiz olmadığını düşünüyorum. Çiğ iken olursa olsun bu önceki inançların, sarımsak, böylece temiz tutmak, dil üzerinde bakteri mücadele ve yok edebilir.

2. Tuz

dilini temizlemek için başka iyi bir yolu tuzu kullanmaktır. tuz Aşındırıcı parçacıklar dil üzerinde mevcut olan ölü hücreleri ve kötü bakteri kalıptan ayrılmasına yardımcı olur. Tek yapmanız gereken tüm dil üzerinde biraz tuz koyup hafifçe bir iki dakika için diş fırçası yardımıyla Etrafını fırça edilir.

3. zerdeçal

Zerdeçal bir baharat olarak kullanmak sadece bir şey değil, ama aynı zamanda ağzınızın için kullanabilirsiniz antiseptik ilaçlar için inanılmaz bir yedeği yapabilirsiniz. tutarlılık çok hamurumsu kadar biraz limon suyu ve zerdeçal birleştirin. Bazı ılık su ile düzgün ağzınızı çalkalayın sonra yaklaşık 2 dakika boyunca dil üzerinde bu zerdeçal hamur koyun ve.

4. Aloe Vera

Aloe vera, anti-enflamatuar ve iyileştirici özellikler için iyi bilinmektedir. Sen dil veya diş etlerinde bakteri ve mikropları öldürmek için ağzına bu suyu 1 çorba kaşığı koyabilirsiniz. Birkaç dakika suyunu Swish ve ağzını yıka. ılık su kullanarak, ağzınızı çalkalayın.

5. Bitkiler

nane, papatya ve adaçayı gibi bazı otlar kendilerine özgü tıbbi özellikleri ile bilinir. 1 yemek kaşığı papatya, adaçayı 1 tatlı kaşığı, nane ve 1 çay kaşığı alın. otlar bu karışıma meşe kabuğu küçük bir miktar ekleyin ve çok sıcak su yaklaşık 4 bardak ile doldurun. kenara bu suyu tutun ve serin ve daha sonra su gerginlik bekleyin. Sonra bu suyun içine tuz çorba kaşığı koyun. Şimdi yapmanız gereken iki kez fırçalama yapılır hemen sonra günde ağzınızda bu su homoseksüel olduğunu.

Bu metodlar haricinde, hidrojen peroksit ve kabartma tozu ile dilin temizlenmesi de yapılabilir.

sık sorulan Sorular

İşte bilmeniz gereken dil-temizlik konusunda bazı şeyler var.

1. Kaç Kez My Tongue temizleyin mıdır?

Eğer sürekli olarak ağız sağlığını korumak, böylece dilini temizlenmesi, her gün yapılmalıdır. Bakteriler yakında fırçalama sonra ağzınızda kurar, bu nedenle düzenli fırçalama ve diş ipi kullanımı ağız sağlığı sorunları defetmek için çok önemli bir adımdır.

2. Dil Kazıma Güvenli mi?

En büyük endişelerden biri dilini kazıma zaman gagging olduğunu. Bunu önlemek için, dilin ortasından kazımak başladı. Ayrıca yanlışlıkla kazıyıcı ile dilini kesebilirim. yaralanmayı önlemek için, kazıyıcı herhangi kenarları düz ve kazıyıcı kullanım için güvenli olduğundan emin yapmaz emin olun.

3. fırça veya Tongue kazıyın Better mı?

fırçalar Öğürmeyi yol açılmasını daha muhtemel olduğu için bir kazıyıcı kullanarak bir fırça daha iyidir. Sıyırıcılar ayrıca ağız duyarlı çatı dokunmadan dilin arkasından temizlik başlamasını sağlamak.

Ben Hurt Get Eğer dilimin temizlenmesi sırasında 4. ne yapmalı?

Eğer herhangi bir rahatsızlık veya kendinize zarar, o zaman bir veya iki gün için kazıma kapalı tutun ve daha sonra nazik bir yaklaşım deneyin.

Dil temizlik çok basit bir işlemdir. Eğer ağız hijyenine dikkat ettiğinizde, ağızda mevcut bakteri sayısı azaltılır. Dilini ve dişlerini her gün temizlemek önemlidir. Ayrıca düzenli temizlik ve kontrolleri için bir dişçiye gerekir.