Näpunäited hammaste harjamiseks, mida peaksite tegema

Hammaste pesemine on asi, mida olete tõenäoliselt õppinud tegema juba väiksena ja seetõttu pole tõenäoline, et olete oma hambaid hindama jäänud. Nüüdseks on teie kasutatavad tehnikad väga teist laadi. Kahjuks ei pese paljud inimesed hambaid nii hästi kui peaks.

Kuna suu tervis on otseselt seotud üldise tervisega, on hammaste eest hoolitsemine äärmiselt oluline. Kogemuste ja tulemuste parandamiseks proovige lisada need kaheksa näpunäidet suuhügieeni rutiini.

Näpunäited hammaste pesemiseks

Hoidke hambahari puhtana

Hambaharja seadmine vannitoa lettile või valamu servale kasutamise vahel on suurepärane võimalus bakterite korjamiseks. Selle asemel hoidke hambaharja püsti, kasutades hambaharjahoidjat või tassi.

Lisaks hambaharja põhjalikule loputamisele pärast igat kasutamist võite ka hambaharja leotada vesinikperoksiidi ja vee segus või antibakteriaalses suuvees. Mõned inimesed puhastavad hambaharja isegi üks või kaks korda kuus nõudepesumasinas.

Kasutage õiget hambaharja

Hambaharja valimine peaks olema Goldilocksi hetk. Te ei soovi liiga pikka või lühikest käepidet; te ei taha liiga suurt ega väikest pead; ja te ei soovi liiga kõva ega liiga pehmet harjast. Tahad hambaharja, mis oleks just õige. Kui vajate abi selle jaoks, milline hambahari teile sobib, rääkige oma hambaarstiga.

Ole hambaharjaga õrn

Jõuline harjamine võib teie hammastele ja igemetele karm olla, seega olge õrn.

Vahetage oma hambaharja regulaarselt

Aja jooksul kasvavad teie hambaharjal bakterid, mitte ainult harjased, vaid ka käepide. Samuti muutuvad harjased kahjustatuks, mis muudab need vähem efektiivseks. Parimate tulemuste saavutamiseks vahetage hambahari iga kolme kuni nelja kuu tagant.

Ärge unustage harjata sisekülgi, närimispindu ja molaare

Paljud inimesed keskenduvad hammaste esiosale ja pööravad minimaalset tähelepanu sisekülgedele, närimispindadele ja molaaridele. Isegi kui need hammaste osad ei pruugi olla nähtavad, on neile harjamisel kindlasti vaja pöörata sama palju tähelepanu kui esihammastele, kui mitte rohkem.

Ärge alustage harjamist samas kohas

Hambaid pestes proovige iga kord alustada oma suu erinevast piirkonnast. Esmalt harjatav ala kipub saama rohkem tähelepanu, kui ala, mille lõpetate, nii et juhusliku lähtepunkti valimine aitab tagada, et kõik teie hambad saavad võrdset tähelepanu.

Ärge peske hambaid kohe pärast söömist

Nii ahvatlev kui hambaid kohe pärast söömist võib olla, soovitavad paljud hambaarstid oodata vähemalt kolmkümmend minutit, enne kui pärast söömist või joomist hambaid pesete. Pidage meeles, et suuhügieeni rutiini pole kunagi hilja parandada.

Niit enne või pärast harjamist

Hambaharja harjased ei ulatu hammaste vahele, kus sageli leidub toitu, baktereid ja hambakivi. Pole tähtis, kas te kasutate hambaniiti enne või pärast hambaid nii kaua, kuni te igapäevaselt hambaniiti kasutate. Pärast hambaniidi kasutamist loputage kõik, mis hambaniiti eemaldas, vee või suuvee abil.