Mõned võimalused rindade suurendamiseks

Kui soovite rindade suurust loomulikult suurendada, ärge vaadake oma külmkapi poole. Kliiniliselt ei ole näidatud, et ükski toit või toitumiskava suurendaks rinda. Kaalutõus võib aga suurendada teie rindade ja ülejäänud keha suurust. Kui see ei ole soovitud tulemus, on lisaks dieedile ka muid võimalusi, mis võivad aidata teie rindadel suuremana näha. Jätkake lugemist, et saada lisateavet selle kohta, mida peaksite teadma toimivate rindade ja rindade kasvatamise võimaluste kohta. Vaatame ka mõningaid võimalusi, mis rindade suurendamiseks ei tööta.

Mida peaksite teadma rindade kohta

On mõned olulised andmed, mida peaksite rindade kohta teadma.

Rindade suurus on geneetika

Teie rindade suuruse määrab suuresti geneetika. Kui naised mõtlevad rindade suurusele, keskenduvad nad sageli rindade mahule või täidlusele. Teised tegurid, nagu rindkere ümbermõõt, mängivad samuti rolli teie rindade suuruses. Nii rindade maht kui ka luu struktuur on füüsilised omadused, mis võivad perekondades esineda.

Rindade suurus muutub vastavalt kehakaalule ja vanusele

Lisaks pärilikkusele mõjutavad rindade suurust ka muud tegurid. Nende hulka kuuluvad kaal ja vanus:

 • See, kuidas teie rinnad teismelisena välja näevad, erinevad kindlasti sellest, kuidas nad hilisemas elus välja näevad. Nende suurus võib suureneda või väheneda ning tõenäoliselt võib tekkida mõni longus.
 • Tassi suurus ja torso ümbermõõt võivad kaalutõusu või kaalulanguse korral oluliselt muutuda. Kui kaotate või võtate juurde 20 naela või rohkem, suureneb või väheneb teie rinnahoidja suurus tõenäoliselt.

Hormoonid ja paljunemistsüklid mõjutavad rindade suurust

Hormoonid ja reproduktiivtsükkel mõjutavad ka rindade suurust:

 • Rinnakude hakkab täis puberteedieas rasva, kui munasarjad hakkavad tootma östrogeeni
 • Teie rinnad võivad ajutiselt suureneda vahetult enne menstruatsiooni, kui östrogeen ja progesteroon suurendavad rinnajuhasid ja piimanäärmeid.
 • Suurenenud rinnad on üks esimesi raseduse tunnuseid. Östrogeen, progesteroon ja prolaktiin töötavad koos, et stimuleerida rindade suurenemist ja piima tootmist. Teie rinnad suurenevad kogu raseduse ajal, kui nad valmistuvad imetamiseks.
 • Menopausi ajal võib östrogeeni taseme langus põhjustada rindade elastsuse ja suuruse vähenemist.

Valikud, mida saate teha rindade suurendamiseks

Rindkere arendamise harjutused

Treening ei muuda rindu täidlasemaks. Õiged harjutused võivad aga olla väga tõhusad rindade all olevate rinnalihaste, aga ka selja- ja õlalihaste arendamiseks. See võib aidata teie rindadel tunduda suuremad, kõrgemad ja tugevamad.

Mõned proovitavad harjutused hõlmavad järgmist:

 • Seinapressid
 • Kätekõverdused
 • Rinnapressi pikendused
 • Kobra poos

Töötage oma kehahoiaku kallal

Suurepärasel kehahoiakul pole negatiivset külge. Kuigi hea rüht ei muuda teie rindu füüsiliselt suuremaks, võib see parandada nende välimust, muutes need teravamaks. Hea rüht toetab ka tasakaalu, jõudu ja painduvust. Samuti aitab see tugevdada kõhu- ja seljalihaseid.

Harjutused, mis aitavad kehahoiakut parandada, on järgmised:

 • Lapse poos
 • Planki harjutus
 • Kassi-lehma poos

Kaaluge uut rinnahoidjat

Paljud naised kannavad vale suurusega rinnahoidjat. Tegelikult on uuringud näidanud, et 70 protsenti naistest kannab liiga väikeseid rinnahoidjaid ja 10 protsenti liiga suuri rinnahoidjaid. Liiga pingul rinnahoidja võib rindu lamendada, muutes need väiksemaks. See võib põhjustada ka ebameeldivat lekkimist külgedele ja seljale. Liiga suur rinnahoidja ei toeta rindu, muutes need lõtvunud.

Kahjulik on ka liiga vana rinnahoidja kandmine. Rinnahoidjad venivad pesus ja peale paljusid pesusid ei pruugi need sildil oleva suuruse järgi enam ära mahtuda. Teie tavaline rinnahoidja tuleb võib-olla asendada sobiva rinnahoidjaga. Hästi istuv rinnahoidja võib teie rindu edendada ja rõhutada, muutes need parimaks, olenemata nende suurusest. Järgmisel korral, kui lähete rinnahoidjat ostma, kaaluge end professionaalselt vormitud.

Mis on looduslikud rindade suurendamise tooted

Paljud Internetis leiduvad tooted lubavad rindade suurust suurendada. Nende hulka kuuluvad vedelikud, kreemid, massaažid ja toidulisandid. Nende hulka kuuluvad ka seadmed, näiteks laienduspumbad. Puuduvad kliinilised tõendid selle kohta, et ühelgi neist toodetest või seadmetest oleks rindade suurusele kasu. Järgmises lõigus käsitleme neid kõiki

Rindade suurendamise toidulisandid

Lisaks sellele, et toidulisandid on rindade suurendamiseks kasutud, võivad need olla ka ohtlikud. Olge rinda suurendavate toidulisanditega ettevaatlik, kuna need sisaldavad ravimtaimi ja koostisosi, mis võivad põhjustada tõsiseid koostoimeid praegu kasutatavate ravimitega. Samuti ei ole neil tõestatud kasu tervisele.

Rindade suurendamise kreemid

Mõned rindade suurendamise kreemid võivad olla nahale kasulikud, kuid need ei suurenda rindade suurust. Puuduvad uuringud, mis näitavad, et mis tahes kreem, losjoon või paikselt manustatav ravim võib rindu suurendada. Mõned kreemid märgivad oma etiketil, et neil on tervishoiuosakonna luba. See võib olla vale reklaam, seega uurige kreemi kohta kindlasti enne selle ostmist.

Rindade suurendamise massaažid

Rindade massaaž on suurepärane verevoolu stimuleerimiseks, imetamise mugavuse toetamiseks ja potentsiaalselt pahaloomuliste tükkide tuvastamiseks. Suuremate rindade saamiseks on see aga täiesti kasutu. Puuduvad teaduslikud andmed selle kohta, et rindade suurendamine on võimalik iseseisva või professionaalse massaaži abil.

Rindade suurendamise pumbad

Sellised seadmed nagu rindade suurendamise pumbad kasutavad rindade tõmbamiseks survet ja imemist. See põhjustab nende venitamist ja paisumist, mis võib muuta need ajutiselt suuremaks. Rindade suurendamise pumbad ulatuvad vaid mõnest dollarist mitme tuhandeni. Mõned liigitatakse isegi meditsiiniseadmeteks. Sellele vaatamata puuduvad kliinilised uuringud, mis näitavad, et mis tahes seade, olgu see odav või väga kallis, suurendaks rindu.

Järeldus

Kliiniliselt ei ole tõestatud, et ükski toidu- või toitumiskava suurendaks rindade suurust. Samuti pole olemas toidulisandeid, pumpasid ega kreeme, mis võivad rindu suuremaks muuta. Parim loomulik viis rindade väljanägemise parandamiseks on teha harjutusi, mis tugevdavad rindkere, selja ja õlgade piirkonda. Hea rüht aitab ka.