kurtulmak ve yağlı cilt önlemek için nasıl

Yağlı cilt derileri yüzeyi altında bulunan yağ bezlerinin, gelen aşırı sebum üretimi sonucudur. Sebum cildinizi korumaya yardımcı olur ve nemlenmiş ama bunu çok fazla ileri tıkanmış gözenekler, akne, siyah nokta ve yol açabilir yağlı cilde yol açabilir tutar.

Eğer yağlı bir cilde sahipseniz, bu fikri mücadele çok sayıda ürün denedik gerekir ama yağlı cilt kurtulmak kolay olmadığını biliyorum. Yağlı cilt görünümü, kalın pürüzlü ve yağlı olduğunu ve gerçek şu ki yönetilmesi zor olmasıdır. Ama biz Eğer yağlı bir cilde mücadele için deneyebileceğiniz bazı ilaçlar var.

Yağlı Ciltler için ev Çareleri

Yağlı cilt kurtulmak için aşağıda belirtilen ev ilaçları deneyin.

1. Bal

Yüzünde ham bal uygulamak yağlı cilde sahip yardımcı olabilir. Bal yağlı ve akneye yatkın cildin yararlanabilir antibakteriyel ve antiseptik özelliklere sahiptir. bal, nemlendiricidir Dahası, bu Cildinizi nemli tutmaya ama alışkanlık o yağlı yapabilirsiniz. Yüzünde ham bal ince bir tabaka sürün ve yaklaşık 10 dakika kurumaya bırakın. Daha sonra ılık su ile durulayın.

2. Yulaf

Yüzünde zemin yulaf ezmesi kullanarak aşırı yağı emer yardımcı olabilir ve iltihaplı cilt yatıştırır. Sen yoğurt, bal, ya da bu tür muz, elma veya papaya olarak püresi meyve ile yulaf ezmesi karıştırabilirsiniz. Hatta yağlı cilt kurtulmak için yüzünüzde zemin yulaf ezmesi ve suyun bir hamur kullanabilirsiniz. bir macun oluşturmak için sıcak su ile zemin yulaf ezmesi 1 çorba kaşığı karıştırın. İsterseniz buna bal ekleyebilirsiniz. Yüzünüzde karışımı sürün ve 10-15 dakika boyunca bekletin. Daha sonra ılık su ve pat kuru ile durulayın.

3. Yumurta akı ve Limon

Yumurta beyazı ve limon cilt gözenekleri sıkın yardımcı olabilir. Limon bile yüzünüzde petrol absorbe yardımcı olabilir. Bir kapta bir yumurta beyaz ve taze sıkılmış limon suyu bir çay kaşığı karıştırın ve yüzünüze uygulayın. kuruyana sonra çıkarın. Sonra ılık su ve pat kuru ile yüzünüzü yıkayın.

4. Badem

Öğütülmüş badem cildinizin pul pul ve fazla yağı emebilir. Sen bal 2 çorba kaşığı iyice öğütülmüş ham badem 3 çay kaşığı karıştırılarak bir badem yüz maskesi yapabilirsiniz. dairesel hareketlerle yüzünüze bu karışımı sürün ve 10-15 dakika boyunca maskeyi bekletin. Sıcak su ve pat kuru ile durulayın.

5. Aloe Vera

Aloe vera yağı yamalar neden olduğu pul pul cildi tedavi yardımcı olabilir. Eğer hassas bir cildiniz varsa Ancak, aloe vera alerjik bir reaksiyona neden olabilir. Daha önce aloe vera hiç kullanılmamış varsa, kolunuzun üzerinde test edin. Eğer bir veya iki gün içinde herhangi bir alerjik reaksiyon fark yoksa, sen aloe vera kullanabilirsiniz. Sadece yatmadan önce yüzünüze ince bir tabaka uygulayın ve ertesi sabah yüzünüzü yıkayın.

6. Domates

Domates fazla yağı absorbe yardımcı ve gözenekleri unclog olabilir salisilik asit içerir. Bir domates maskesi tek domates hamuru ile şeker bir çay kaşığı karıştırın yapmak için. dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayın ve 5 dakika boyunca maskeyi bırakın. Sıcak su ve pat kuru ile durulayın.

7. Salatalık

Salatalık% 90 su içerir. Bu nemlendirmek ve yağlı yapmadan cildi nemlendirir edebilirsiniz. Aynı zamanda kir ve ölü deri kaldırılması yardımcı doğal sıkılaştırıcı özelliklere sahiptir. Sen yatmadan önce yüzünüze salatalık birkaç dilim ovmak olabilir. Ertesi sabah, ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

8. Elma sirkesi

Elma sirkesi de yağlı cilde sahip yardımcı olabilir. Organik elma sirkesi cilt için faydalı olan enzimler ve temel bakteriler içerir. Ancak, her zaman saç ve cilt için sulandırılmış elma sirkesi kullanmalıdır. Bir bardak su içinde elma sirkesi, bir çorba kaşığı karıştırın ve yatmadan önce her gün içilir.

Diğer Bazı İpuçları Yağlı Cilt Bakım almak

Eğer yağlı bir cilde sahipseniz, yüzünüzü ürünlerini seçerken ekstra dikkatli olmak gerekir. Cildiniz için doğru ürünleri seçmek için aşağıda verilen ipuçlarını okuyun. Ayrıca, sizin yağlı cilt bakabilirim öğrenmek.

Nasıl Yağlı Ciltler Önleme

Hormonal değişiklikler, kötü cilt bakımı, sağlıksız yaşam tarzı, stres ve iklim değişiklikleri yağlı cilt neden olabilir. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz Ayrıca genleri suçlayabilir. Yukarıda belirtilen ev ilaçları size yağlı cilt kurtulmak yardımcı olabilir. Ama ilk etapta engelleyen daha iyi bir seçenek olacaktır.

Yağ üretimini kontrol etmek için, örneğin kızarmış yiyecek olarak sağlıksız gıdalar yememek, şeker ve işlenmiş gıdalarda yüksek gıdalar. Ayrıca, uygun bir cilt bakımı rutin izleyin. Yağlı ciltler için su bazlı ürünler ve makyaj kullanın. ürünlerin malzemeyi kontrol edin ve bu ürünlerin gözenekleri tıkar daha az olasıdır olarak nonkomedojenik olanlar tercih edin. o sivilce yol açabilir Yüzüne üzerine kirleri aktarabilirsiniz olarak yüzünüze dokunmaktan kaçının. Suyun içme bol vücudunuzdaki toksinleri ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir gibi Ayrıca, her gün su en az 3 litre içilir.

Burada sözü ev ilaçları ve makyaj ve güzellik ipuçlarını takip ederek, yağlı cilt kurtulabilirsiniz. senin yağlı ciltler için nedenleri anlamak ve bunları önlemek için burada verilen önerileri uygulayın.