Kuidas teha piimakoguse suurendamiseks käsipumbaga pumpamist

Praktiline pumpamine on rindade massaaži tehnika, mis võib suurendada iga pumpamisseansi ajal pumpatava rinnapiima hulka. Kuna praktiline pumpamine aitab teil rinda iga kord pumpamise ajal täielikult tühjendada, aitab see suurendada teie piimavarustust ja pakkuda rohkem rasvast tagapiima, mis aitab teie lapsel kasvada.

Praktiline pumpamine aitab emadel, kes võivad olla hädas mahuga, toota igal pumpamisseansil rohkem piima. Kui teil on vastsündinute intensiivravil olev laps, teil on enneaegne laps või peate pumpama, on see käte ekspresseerimise ja rindade massaaži kombineerimise tehnika suurendanud piima kogust 48%.

Praktilise pumpamise korral kasutab rinnaga toitev inimene oma käsi piima eemaldamisel pumpamise asemel, selle asemel et tugineda ainult rinnapumbale. Rindade massaaž ja käte väljendamine koos pumpamisega aitavad mitte ainult maksimeerida iga seansi ajal pumbatava piima hulka, vaid suurendavad ka teie piimavarustust.

Hands-on pumpamise kasutamine

Kui kasutate piimavarustuse suurendamiseks käsipumpamist, massaažite mõlemad rinnad enne pumpamist ja pumpamisseansside ajal. Siin on pumpamise rutiin, mida saate kasutada:

  • Alustage sobiva varustusega. Kasutage täiselektrilist, haiglas kasutatavat topeltpumba komplektiga pumpa. Kandke rinnahoidjat, mis hoiab äärikuid paigal, samal ajal kui pumpate, et vabastada käed rindade massaažiks.
  • Enne pumpamist masseerige oma rindu. Masseerige mõlemat rinda, kasutades väikesi ringe spiraalselt (sarnaselt iseenda rinnaeksamiga), pöörates erilist tähelepanu rinna välisservadele. Silita rindu välisservadest nibude suunas. Kasutage kerget puudutust, et aidata teil lõõgastuda ja stimuleerida oma pettumust.
  • Pumbake mõlemat rinda, kuni piim hakkab taanduma, tavaliselt umbes 5–7 minutit. Reguleerige imemine kõige kõrgemale tasemele, mis teile sobib.
  • Korrake massaažiprotsessi. Pumbake iga rinda samal ajal masseerides. Pöörake erilist tähelepanu piirkondadele, kus tunnete tükke (need on täis piimakanalid). Kanalite tühjendamiseks libistage keskmise rõhu abil oma rinda välimisest servast pumba suunas.
  • Jätkake, kuni piimatootmine taandub (tavaliselt umbes 3–5 minutit). Väljendage käsitsi pumba äärikutesse. Viimane piim (hindpiim) on kõige rikkalikum piim, mida toodate.

Piimatoodangu maksimeerimine

Siin on veel mõned viisid, kuidas oma piimatoodangut suurendada ja maksimeerida, kui laps on NICU-s.

  • Jätkake regulaarset pumpamist. Kaheksa korda 24 tunni jooksul ideaalis piimavarustuse säilitamiseks. Pidage meeles, et see on pakkumine ja nõudlus.
  • Kui pumpate täissöötmise asemel, pumbake 15 minutit, isegi kui piim enam ei voola. Pumpamine stimuleerib rindu piimavarustuse säilitamiseks.
  • Kui olete oma lapsest lahus, on oluline alustada piima väljaandmist esimese kuue tunni jooksul pärast sünnitust.
  • Veeta nii palju aega kui võimalik oma beebi lähedal. Lapse nahalt nahale hoidmine ei aita mitte ainult teie ja teie lapse sidet, vaid aitab teie kehal toota prolaktiini ja oksütotsiini, mis aitab suurendada teie piimavarustust.
  • Proovige muusikat kuulata. On näidatud, et muusika suurendab NICU-s väljendatud piima hulka.