Krk praskanie: je to bezpečné, alebo by sme sa mali starať o to?

Mnohí z nás rád prasknúť naše kĺby a krku cracking je tiež jedným z nich. Kde niektorí z nás môže robiť to cítiť uvoľnene, iní môžu robiť to z čírej zvyku. Nech už je dôvod, prečo je dôležité vedieť, či krátke eufóriu, že sa stretnete popraskaním krk za to stojí, alebo existujú nejaké súvisiace riziká, že by ste mali byť vedomí. Pokračujte v čítaní tohto príspevku, a dozvedieť sa viac o krk praskanie a či táto prax je pre vás bezpečné, alebo nie?

Čo je na krk Cracking a to, čo robí, že praskavý zvuk?

Popping alebo krku praská výsledky zvuk, keď urobíte rýchle pohyby v oblasti krku, ktorá uvoľňuje väzy a kĺb krku. Krk krakovania je podobný krakovanie Prsty, kĺbov alebo iných častí tela. Tu sú niektoré dôvody, ktoré robia praskanie zvuk v krku:

1. Vzhľadom na to, hnutie

Keď sa vlákna pripojené do svalov a kostí, známych ako väzy a šľachy, ľahko pohnúť z miesta a potom sa vrátiť do svojej pôvodnej polohy, to má za následok cvaknutie. Zvuk tiež dochádza pri pohybe kĺbov spôsobuje tlak na väzy.

2. Vzhľadom na to, artritídy

Ak dôjde toto ochorenie kostí, má vplyv na hladké fungovanie kĺbov. Bezproblémová mobilita chrupavky dostane ohrozená, a kĺbovej plocha sa tiež stáva hrubšou, čo vedie k praskaniu zvuk.

3. Vzhľadom na to, že uniká plyn zo škár

Tam je prítomná tekutina v našich kĺbov a kostí, ktorá pomáha ich plynulý pohyb. Táto tekutina sa skladá z kyslíka, oxidu uhličitého a dusíka. Naša krk sa skladá z plôšok kĺbov, ktoré zahŕňajú kapsule okolo nich. Tieto kapsle sú naplnené plynom a akéhokoľvek pohybu v týchto párových kĺbov následok unikanie bubliniek plynu, čo spôsobuje praskanie zvuk.

Existujú nejaké výhody praskanie krku?

No, najčastejšie výhoda, že jeden poháňa od krku popraskanie je určený pre úľavu od bolesti. Tu sú niektoré ďalšie krk vynikajúcim výhody:

  • To pomáha pri znižovaní bolesti chrbta
  • Pomáha pri rokovaní s migrénou
  • To pomáha pri znižovaní bolesti krčnej chrbtice

Ak sa rozhodnete pre krk zapadnutím získať úľavu z niektorého z vyššie uvedených ochorení, je odporúčané získať pomoc od profesionálneho chiropraktika.

Je to riskantné Crack krku?

Mnoho chiropraktikov používať manipulácia krčnej chrbtice, alebo to, čo sme bežne označujeme ako krk praskanie techniku, poskytnúť úľavu z rôznych druhov bolesti. Avšak, tam sú niektoré súvisiace riziká spojené s krčnej praskanie, že by ste mali byť vedomí:

1. Mohlo by dôjsť k zrážaniu krvi

Niekedy krk popraskanie môže viesť k prasknutiu ciev v krku. To môže spôsobiť krvné zrazeniny v krku. Táto podmienka môže byť fatálne, pretože môže brániť prívodu kyslíka do mozgu.

2. Mohlo by to spôsobiť Stoke

Zaujíma vás, ako krk je praskanie a mŕtvice sú spojené, no, existuje spojitosť. K tomu môže dôjsť, keď tepny, ktorý nesie krv do mozgu dostane pretrhol. To pretrhnutiu môže spôsobiť mŕtvicu. Ľudia, ktorí sú viac ako 60 rokov sú náchylnejšie k nej.

3. Mohlo by dôjsť k nedostatočnej pohyblivosti

Kedykoľvek ste bezva krku, existuje riziko poškodenia spojivového tkaniva vo vašej chrbtici. Pri pravidelnom precvičovaní hrdla praskanie môže byť znížená pohyblivosť v kĺboch, a tak to môže viesť k podmienkam, ako je artritída.

4. Mohlo by dôjsť k Osteoartóza

Kedykoľvek je krk krakovanie praktikuje sa zvyšuje tlak v krčných kĺbov. Keď toto je robené pre viac dlhšiu dobu alebo v pravidelných intervaloch, môže to viesť k nestabilite v krčných svalov a kĺbov. To vedie k oslabeniu kostí a svalov a vedie k osteoartrózy.

To sú niektoré neduhy, ktoré by mohli dostať spustili z dôvodu praxe krku trhlín.

Kedy hľadať chiropraxe starostlivosti?

Ľudia, ktorí praktizujú krk praskanie v pravidelných intervaloch a necítim žiadnu bolesť alebo nepohodlie nemusí byť nutné navštíviť ich chiropraktika pre akýkoľvek krku krakovania liečbu. Avšak, ak sa objaví bolesť alebo nepokoj v robia to isté, potom musíte zvážiť krk je praskanie pomocou chiropraktik. Profesionálne a vyškolený chiropraktik pomôcť zladiť vaše kĺby a môže vám pomôcť poskytnúť úľavu od bolesti. Tu sú niektoré podmienky, ktoré môžu naznačovať hľadať chiropraxe starostlivosti:

  • Ak je skúsenosti chronickej bolesti v krku, ktorá sa nezdá ustupovať, alebo ísť preč s časom
  • Ak je na krku akýkoľvek druh opuchu, ktoré môže mať za následok v dôsledku poranenia, infekcie alebo nahromadenie tekutiny
  • Ak narazíte na nejaký problém pri prechode na krku kĺbov, ktoré môžu byť z dôvodu veku alebo zdravotných stavov, ako je osteoartritída

5 Bezpečné Spôsobov, ako Crack krku

Vek je jedným z najdôležitejších faktorov pri určovaní riziká spojené s krčnej praskanie. To znamená, že ak ste mladí alebo vaše svaly a kĺby sú v skvelej kondícii, je menej pravdepodobné, že pre vás na udržanie akékoľvek zranenie alebo škodu tým, že robí krk popraskanie cvičenia. Avšak, aby sa uistili, že ste to urobiť správne a bez poškodenia seba, budeme diskutovať o nejaké efektívne a bezpečnejšie spôsoby, ako rozlúsknuť krk:

1. Vedúci Tilting Method

Postavte sa rovno alebo sedieť vzpriamene a udržať si krk rovno. Teraz, bez slouching, nakloniť hlavu na jednu stranu a zostať tam po dobu niekoľkých sekúnd. Vráť sa do mesta a ísť na druhú stranu. Ak nechcete počuť váš krk trhliny v prvom cestách, môžete opakovať naklápacie hlavu na opačných stranách niekoľko časov. Ak váš krk ešte nepraská, môžete vyskúšať tlačí nadol na opačnej strane, kde sa vaša hlava sa opiera o.

2. Pena Roller technika

Táto technika vyžaduje, aby penový valček. Ľahnúť si na zem s chrbát pevne dotýka podlahy a ruky spočívajúcu na bokoch. Umiestnite penový valček pod krkom. Teraz jemne zdvihnite chrbát a zadok nad zem a začať valcovanie krk na penu. Pohybovať tam a späť s valčekom pod krkom. Aby bola zaistená dostatočná pomoc na krku, môžete si položte ruky pod hlavu a pohybuje sa na valčeku. Môžete previesť tento valec dole do dolnej časti chrbta tiež. V pokoji a až začujete praskavý zvuk vo vašom krku udržať koľajových krk na penu.

3. Vedúci Lift

Stáť vzpriamene a zastrčiť váš chrbát, ale zdrží zastrčil ju príliš tvrdý. Valcovaním hlavu, pomaly otočiť hlavu smerom doprava, ak cítite bolesť na ľavej strane, alebo otočiť k ľavej strane, keď sa objaví bolesť v pravej strane. Udržať rotujúce hlavu krúživými pohybmi, ale nezabudnite sa zamerať na oblasti, ktoré bolí najviac. Počujete praskavý zvuk, ako môžete tak urobiť. Kedykoľvek pritom toto cvičenie, ak budete mať žiadnu bolesť alebo nepohodlie, mali by ste okamžite zastaviť.

4. Päsť A Cup Method

Sedieť alebo stáť vo vzpriamenej polohe. Udržujte svoj krk rovno. Zovrieť v päsť ľavou rukou a umiestniť ju na ľavej strane brady. Teraz jemne vyvíjať tlak zo svojho päsťou do pravej strany. Urobiť to isté s ľavou rukou. Prípadne môžete použiť svoju ruku do pohárového tváre na jednej strane a potom tým, že vyvíja tlak na protiľahlej strane. Zdržať kladú príliš veľký tlak. Môžete počuť praskavý zvuk, ako robiť takto.

5. Cup a dostať Way

To je jedna z široko používaných metód krku praskanie. Avšak, uistite sa, že keď ste bezva krku využívajúce túto techniku, vaše krčné svaly sú natiahnuté a uvoľnil. Uvariť z dlani a umiestnite na na jednej strane tváre tak, aby sa brada je umiestnená v priehlbine a prsty sú na vašich tvárach. Teraz sa na druhú stranu od zadnej časti krku a urvat hlavu pevne s ním. Teraz pohybovať oboma rukami, vyvíja tlak z oboch strán. Uistite sa, že umožňujú pevné, ale mierny tlak z oboch rúk. Pokračujte v tom, kým nebudete počuť praskavý zvuk. To isté možno urobiť, aby sa uvoľnil tlak z druhej strany.

Niektorú z vyššie uvedených metód sú skvelý spôsob, ako zmierniť bolesť a tlak na krk. Avšak, je odporúčané vykonávať úplnú voľnosť pri tom a uistite sa, nemusíte ísť cez palubu, zatiaľ čo robí týchto cvičení.

Krk praskanie je skvelý spôsob, ako uvoľniť tlak zo škár a tiež aby sa cítite dobre. Je však potrebné sa uistiť, že budete držať správny spôsob, ako to urobiť, a tiež zabezpečiť, že sa nebudete riadiť tento postup pravidelne. Naučte sa správny spôsob, ako robiť túto techniku ​​od svojho lekára alebo chiropraktik, aby sa predišlo zbytočným rizikám.