Krk praskání: je to bezpečné, nebo bychom se měli starat o to?

Mnozí z nás rád prasknout naše klouby a krku cracking je také jedním z nich. Kde někteří z nás může dělat to cítit uvolněně, jiní mohou dělat to z čiré zvyku. Ať už je důvod, proč je důležité vědět, zda krátké euforii, že se setkáte popraskáním krk za to stojí, nebo existují nějaké související rizika, že byste měli být vědomi. Pokračujte ve čtení tohoto příspěvku, a dozvědět se více o krk praskání a zda tato praxe je pro vás bezpečné, nebo ne?

Co je na krk Cracking a to, co dělá, že praskavý zvuk?

Popping nebo krku praská výsledky zvuk, když uděláte rychlé pohyby v oblasti krku, která uvolňuje vazy a kloub krku. Krk krakování je podobný krakování Prsty, kloubů nebo jiných částí těla. Zde jsou některé důvody, které činí praskání zvuk v krku:

1. Vzhledem k tomu, hnutí

Když se vlákna připojené do svalů a kostí, známých jako vazy a šlachy, lehce pohnout z místa a pak se vrátit do své původní polohy, to má za následek cvaknutí. Zvuk také dochází při pohybu kloubů způsobuje tlak na vazy.

2. Vzhledem k tomu, artritidy

Dojde-li toto kostní onemocnění, má vliv na hladké fungování kloubů. Bezproblémová mobilita chrupavky dostane ohrožena, a kloubní plocha se také stává hrubší, což vede k praskání zvuk.

3. Vzhledem k tomu, že uniká plyn ze spár

Tam je přítomna tekutina v našich kloubů a kostí, která pomáhá jejich plynulý pohyb. Tato tekutina se skládá z kyslíku, oxidu uhličitého a dusíku. Naše krk se skládá z plošek kloubů, které zahrnují kapsle kolem nich. Tyto kapsle jsou naplněny plynem a jakéhokoliv pohybu v těchto párových kloubů následek unikání bublinek plynu, což způsobuje praskání zvuk.

Existují nějaké výhody praskání krku?

No, nejčastější výhoda, že jeden pohání od krku popraskání je určen pro úlevu od bolesti. Zde jsou některé další krk vynikajícím výhody:

  • To pomáhá při snižování bolesti zad
  • Pomáhá při jednání s migrénou
  • To pomáhá při snižování bolesti krční páteře

Pokud se rozhodnete pro krk zapadnutím získat úlevu z některého z výše uvedených onemocnění, je doporučeno získat pomoc od profesionálního chiropraktika.

Je to riskantní Crack krku?

Mnoho chiropraktiků používat manipulace krční páteře, nebo to, co jsme běžně označujeme jako krk praskání techniku, poskytnout úlevu z různých druhů bolesti. Nicméně, tam jsou některé související rizika spojená s krční praskání, že byste měli být vědomi:

1. Mohlo by dojít k srážení krve

Někdy krk popraskání může vést k prasknutí cév v krku. To může způsobit krevní sraženiny v krku. Tato podmínka může být fatální, protože může bránit přívodu kyslíku do mozku.

2. Mohlo by to způsobit Stoke

Zajímá vás, jak krk je praskání a mrtvice jsou spojeny, no, existuje spojitost. K tomu může dojít, když tepny, který nese krev do mozku dostane protrhl. To protrhnutí může způsobit mrtvici. Lidé, kteří jsou více než 60 let jsou náchylnější k ní.

3. Mohlo by dojít k nedostatku pohyblivosti

Kdykoliv jste bezva krku, existuje riziko poškození pojivové tkáně ve vaší páteři. Při pravidelném procvičování hrdla praskání může být snížena pohyblivost v kloubech, a tak to může vést k podmínkám, jako je artritida.

4. Mohlo by dojít k Osteoartritida

Kdykoli je krk krakování praktikuje se zvyšuje tlak v krčních kloubů. Když toto je děláno pro více delší dobu nebo v pravidelných intervalech, může to vést k nestabilitě v krčních svalů a kloubů. To vede k oslabení kostí a svalů a vede k osteoartrózy.

To jsou některé neduhy, které by mohly dostat spustily z důvodu praxe krku trhlin.

Kdy hledat chiropraxe péče?

Lidé, kteří praktikují krk praskání v pravidelných intervalech a necítím žádnou bolest nebo nepohodlí nemusí být nutné navštívit jejich chiropraktika pro jakýkoli krku krakování léčbu. Nicméně, pokud se objeví bolest nebo neklid v dělají totéž, pak musíte zvážit krk je praskání pomocí chiropraktik. Profesionální a vyškolený chiropraktik pomoci sladit vaše klouby a může vám pomoci poskytnout úlevu od bolesti. Zde jsou některé podmínky, které mohou naznačovat hledat chiropraxe péče:

  • Je-li zkušenosti chronické bolesti v krku, která se nezdá ustupovat, nebo jít pryč s časem
  • Pokud je na krku jakýkoliv druh otoku, které může mít za následek v důsledku poranění, infekce nebo nahromadění tekutiny
  • Pokud narazíte na nějaký problém při přechodu na krku kloubů, které mohou být z důvodu stáří nebo zdravotních stavů, jako je osteoartritida

5 Bezpečné Způsobů, jak Crack krku

Věk je jedním z nejdůležitějších faktorů při určování rizika spojená s krční praskání. To znamená, že pokud jste mladí nebo vaše svaly a klouby jsou ve skvělé kondici, je méně pravděpodobné, že pro vás k udržení jakékoliv zranění nebo škodu tím, že dělá krk popraskání cvičení. Nicméně, aby se ujistili, že jste to udělat správně a bez poškození sebe, budeme diskutovat o nějaké efektivní a bezpečnější způsoby, jak rozlousknout krk:

1. Vedoucí Tilting Method

Postavte se rovně nebo sedět vzpřímeně a udržet si krk rovně. Nyní, bez slouching, naklonit hlavu na jednu stranu a zůstat tam po dobu několika sekund. Vrať se do města a jít na druhou stranu. Pokud nechcete slyšet váš krk trhliny v prvním cestách, můžete opakovat naklápěcí hlavu na opačných stranách několik časů. Pokud váš krk ještě nepraská, můžete vyzkoušet tlačí dolů na opačné straně, kde se vaše hlava se opírá o.

2. Pěna Roller technika

Tato technika vyžaduje, aby pěnový váleček. Lehnout si na zem s záda pevně dotýká podlahy a ruce spočívající na bocích. Umístěte pěnový váleček pod krkem. Nyní jemně zvedněte záda a hýždě nad zem a začít válcování krk na pěnu. Pohybovat tam a zpět s válečkem pod krkem. Aby byla zajištěna dostatečná podpora na krku, můžete si položte ruce pod hlavu a pohybuje se na válečku. Můžete převést tento válec dolů do dolní části zad také. V klidu a až uslyšíte praskavý zvuk ve vašem krku udržet kolejových krk na pěnu.

3. Vedoucí Lift

Stát vzpřímeně a zastrčit vaše záda, ale zdrží zastrčil ji příliš tvrdý. Válcováním hlavu, pomalu otočit hlavu směrem doprava, pokud cítíte bolest na levé straně, nebo otočit k levé straně, když se objeví bolest v pravé straně. Udržet rotující hlavu krouživými pohyby, ale nezapomeňte se zaměřit na oblasti, které bolí nejvíc. Uslyšíte praskavý zvuk, jak můžete tak učinit. Kdykoli přitom toto cvičení, pokud budete mít žádnou bolest nebo nepohodlí, měli byste okamžitě zastavit.

4. Pěst A Cup Method

Sedět nebo stát ve vzpřímené poloze. Udržujte svůj krk rovně. Sevřít v pěst levou rukou a umístit ji na levé straně brady. Nyní jemně vyvíjet tlak ze svého pěstí do pravé strany. Udělat to samé s levou rukou. Případně můžete použít svou ruku do pohárového obličeje na jedné straně a pak tím, že vyvíjí tlak na protilehlé straně. Zdržet kladou příliš velký tlak. Můžete slyšet praskavý zvuk, jak dělat takto.

5. Cup a dostat Way

To je jedna z široce používaných metod krku praskání. Nicméně, ujistěte se, že když jste bezva krku využívající tuto techniku, vaše krční svaly jsou natažené a uvolnil. Uvařit z dlani a umístěte na na jedné straně obličeje tak, aby se brada je umístěna v prohlubni a prsty jsou na vašich tvářích. Nyní se na druhou stranu od zadní části krku a urvat hlavu pevně s ním. Nyní pohybovat oběma rukama, vyvíjí tlak z obou stran. Ujistěte se, že umožňují pevné, ale mírný tlak z obou rukou. Pokračujte v tom, dokud neuslyšíte praskavý zvuk. To samé lze udělat, aby se uvolnil tlak z druhé strany.

Některou z výše uvedených metod jsou skvělý způsob, jak zmírnit bolest a tlak na krk. Nicméně, je doporučeno vykonávat úplnou volnost při tom a ujistěte se, nemusíte jít přes palubu, zatímco dělá těchto cvičení.

Krk praskání je skvělý způsob, jak uvolnit tlak ze spár a také aby se cítíte dobře. Je však třeba se ujistit, že budete držet správný způsob, jak to udělat, a také zajistit, že se nebudete řídit tento postup pravidelně. Naučte se správný způsob, jak dělat tuto techniku ​​od svého lékaře nebo chiropraktik, aby se předešlo zbytečným rizikům.