Korzyści zdrowotne po schodach

Wykonując jest istotną częścią naszego życia, a każdy powinien próbować uzyskać co najmniej 25 minut ćwiczeń na codzień pozostać zdrowsze dłużej. Istoty ludzkie nie zostały wykonane przez siedzący tryb życia. Chociaż istnieje wiele siłownie, które mają najlepszy profesjonalny sprzęt i przestrzeni, aby dostać się w dobrej pracy na zewnątrz, można zaoszczędzić trochę czasu i pieniędzy i po prostu pracować w domu. Można użyć coś tak prostego jak po schodach, aby uzyskać dobry trening. Nie tylko jest to bardzo proste, ale ma też wiele zalet.

Jakie są korzyści zdrowotne wynikające z wchodzeniem po schodach?

Oto niektóre korzyści z wchodzeniem po schodach jako ćwiczenie:

1. Weight Loss

Na pewno są kilka korzyści z wchodzeniem po schodach do utraty wagi. Wystarczy przejść w górę iw dół po schodach przez co najmniej pięć minut każdego dnia, aby w dobrym treningu i pomagają organizmowi zrzucić zbędne kilogramy i daje energię.

2. tonizuje ciało

Twoje ciało i kondycja poprawi jak masz w zwyczaju wchodzenie po schodach. Twoje mięśnie zaczną się kontrasty i kształtu ciała staną się bardziej jędrna i poprawiła. Jeśli chodzi o wchodzenie po schodach, 20 minut powinien być cel każdego dnia.

3. biorąc pod uwagę ciśnienie krwi

Wchodzenie po schodach zapewnia lepsze zdrowie serca i ciśnienie krwi, ponieważ pomaga odetkać tętnic. To w końcu poprawić tętno i zwiększyć ogólny stan zdrowia z lepszego ukrwienia.

4. Obniża ryzyko zgonu

Wchodzenie po schodach zapewnia takie dobre ćwiczenie dla ciała, ogólny stan zdrowia ma tendencję do poprawy. Wystarczy ruszania wolno będzie upewnić się, że wkrótce tworzą nawyk wchodzenie po schodach, coraz codziennych ćwiczeń i obniżając współczynnik śmiertelności.

5. Psychologiczne

Nawet umysł zostaje odświeżony, jak twoje ciało pompuje krew i uzyskać adrenaliny z prostego aktu po schodach. Ryzyko wystąpienia problemów ze zdrowiem psychicznym spada dramatycznie. Stres i niepokój nie będą mogły wydawać się tak przytłaczający, gdy Twój organizm jest w lepszej kondycji.

6. Buduje Stamina

Na początku mogą wystąpić skurcze nóg i ból, ale im więcej się go trzymać, tym lepsza kondycja będzie w dłuższej perspektywie. wkrótce znaleźć się pod napięciem i zdolne do o wiele więcej niż się spodziewasz, jeśli chodzi o aktywność fizyczną.

7. Cukrzyca

Wchodzenie po schodach poprawia ciśnienie krwi i poziom cukru we krwi i pomaga utrzymać objawy cukrzycy w zatoce. Wszelkie słabość, że problem niesie ze sobą zostaną zaprzepaszczone, jeśli trzymać się nawyk wchodzenie po schodach.

8. Walki Bóle

Badania wykazały, że po schodach będzie miał doskonałe wyniki, jeśli chodzi o zwalczanie strasznych bólów głowy. To dlatego, że poprawia ogólny przepływ krwi, co sprawia, że ​​trudno węzły tworząc w nerwach przetargowych, które powodują bóle głowy.

9. Brak dodatkowych kosztów

Wybierając się wspinać po schodach, są coraz korzyści z ciała wyszło, że można uzyskać w siłowni – tylko, że nie mają nic płacić. Wchodzenie po schodach jest wygodne i może odbywać się w kompleksie dom lub mieszkanie bez wypalania dziur w kieszeniach.

10. Brak umiejętności wymagane

Niektórzy ludzie uważają, że trudno jest pracować, ponieważ nie są pewni, czy są one zdolne do ruchów potrzebnych. Na schodach, nie ma żadnych takich myśli i lęki. Jest to łatwe i każdy może korzystać z wchodzeniem po schodach codziennie, dopóki nie cierpi na problemy z nogami.

 

Często Zadawane Pytania

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej, oto kilka najczęściej zadawanych pytań dotyczących wchodzenie po schodach jako ćwiczenie.

1. Ile schodów jest dobry trening?

Choć po schodach to doskonały trening, należy dążyć do jak najwięcej jak to tylko możliwe. Nie wystarczy wspiąć się jeden po schodach i oczekiwać, aby istniała różnica. Zacznij od czterech schodów i starają się dążyć do ośmiu lotów dziennie. Zapewni to, że będziesz mieć odpowiednią pracę, gdzie twoje mięśnie będą czuć pracę. Spróbuj wchodzenie po schodach 2 naraz do jeszcze bardziej intensywnej pracy na zewnątrz.

2. Czy chodząc po złe dla kolan?

Zdarza się, wchodzenia po schodach może być odpowiedzią na Twoje problemy z kolanem, ale inne czasy, może to było jeszcze gorzej. Lekarz będzie wiedział, jak wiele można sobie poradzić, więc należy wspomnieć im. Jeśli nie ma żadnych poważnych problemów zdrowotnych z kolanami, nie powinno być żadnych problemów z wchodzeniem po schodach do ćwiczeń.

Jeśli ktoś, kto miał wcześniej lub obecnie ma małe problemy z kolanem, warto skonsultować się z lekarzem, zanim zdecydujesz, że chcesz dołączyć do tego typu działalności do swojej codziennej rutyny ćwiczeń. Nawet jeśli problem wydaje się mały, zbyt duży ciężar na kolanach lub nadmierna aktywność może pogorszyć stan, co gorsze. Jeśli lekarz mówi, że jest w porządku, można rozpocząć wykonywanie przez wchodzenie po schodach.

3. Czy wchodzenie po schodach lepsze niż bieganie?

Oba uruchomione i wchodzenie po schodach są wielkie formy ćwiczeń. Są proste, i dostarczy Ci wiele korzyści. Mimo to, wchodzenia po schodach wydaje się mieć jeszcze kilka zalet w porównaniu z rzędu, ponieważ wykonuje pewne zadania lepiej. Wchodzenie po schodach może pomóc stracić więcej kalorii niż bieganie, a także przyczynić się do wzmocnienia dolnej części ciała.

Wchodzenie po schodach dość dużo siły organizmu do walki z grawitacji i przesunąć w górę, niosąc ciężar ciała z nim. W ten sposób można spalić więcej kalorii niż byś podczas biegu. Innym powodem, wchodzenie po schodach, jest o wiele bardziej korzystna niż bieganie z powodu dostępności obszaru.

To nie jest tak łatwo znaleźć odcinek kraju, gdzie można uruchomić w spokoju bez niebezpieczeństwa uderzenia przez pojazd lub innych problemów. Schody są bardzo dostępne każdemu, ponieważ są one tam w budynkach mieszkalnych, miejsc pracy i jakiegokolwiek budynku, który posiada windę. Idzie tak daleko, aby wybrać się wspinać po schodach zamiast windy biorąc jest to dobry początek do wykonywania wchodzenia po schodach i po schodach do tyłu można dodać do zmiany procedury i uczynić go bardziej trudne.

4. Kto powinien unikać wchodzenie po schodach jako forma ćwiczeń?

Ci, którzy cierpią z powodu problemów stawu biodrowego lub kolanowego i tych, którzy mają ostrych chorób serca powinny powstrzymać się od wspinania się po schodach jako forma ćwiczeń. Jeśli masz drżenie kończyn, należy również unikać tego typu ćwiczeń, ponieważ istnieje zwiększone ryzyko upadku i obrażeń. Każdy, kto cierpi na którykolwiek z tych problemów należy zawsze skonsultować się z lekarzem, aby uzyskać więcej porad na temat tej formy ćwiczeń. Lepiej jest unikać problemów gorzej.

5. Czy to korzystne, aby wspinać się po schodach w czasie ciąży?

Wchodzenie po schodach w czasie ciąży na pewno pochodzi z ryzykiem. Największym jest to, że można potknąć i upaść, co byłoby katastrofalne. Wchodzenie po schodach na dzień na dzień powodów jest rozsądne, ale kiedy próbuje do korzystania ze schodów jako forma ćwiczeń, staje się bardzo ryzykowne, gdy jesteś w ciąży.

Jak zacząć rozrastać, twój środek ciężkości ulegnie zmianie, przez co trudno zachować w górę iw dół tak łatwo, jak mogło kiedyś stanie. Najlepiej jest unikać tego rodzaju ćwiczeń, aby uniknąć ryzyka związanego z upadkiem, który może doprowadzić do poronienia lub problem, który może pokazać się w późniejszym okresie ciąży lub po urodzeniu.

Choć może wydawać się miło pójść na siłownię i poćwiczyć, czasem jest to bardziej praktyczne i korzystne, aby pracować z tym, co masz. Każdy posiada schody w jakiejś formie i można łatwo włączyć do wspinaczki wykonywania schodów nad ich codziennym życiu. Tylko ci, którzy mają rzeczywiste powody medyczne nie powinny go unikać. Wchodzenie po schodach jest jeszcze bardziej korzystna niż bieganie, więc jeśli nie jesteś szczególnie wielkim fanem biegania, można włączyć do tej poręcznej formie ćwiczeń, aby pomóc w utrzymaniu zmieścić, schudnąć i dźwięk ciała.