Korelacja między grupą krwi a zdrowie

Czy uważasz, że znając typ krwi jest ważna tylko w przypadku transfuzji? Badania wskazują, że grupa krwi jest kluczowym czynnikiem genetycznym, który wpływa na wiele dziedzin zdrowia i dobrego samopoczucia. W całym swoim życiu, prawdopodobnie zauważył, że niektórzy ludzie mają tendencję, aby schudnąć łatwiej, podczas gdy dla innych, ich waga jest nieustanna walka. Czy zastanawialiście się, dlaczego niektórzy ludzie są nękane przez choroby przewlekłej, gdy inni pozostają zdrowe i ważne również w swoich zaawansowanych lat. Bardzo prosto, odpowiedź jest w swojej krwi.

Znając swój typ krwi jest ważnym narzędziem do zrozumienia, jak organizm reaguje na jedzenie, swojej podatności na choroby, swojej naturalnej reakcji na stres, a więc znacznie więcej. Jedna kropla krwi zawiera biochemicznym makijażu jako unikalny wam jako odcisk palca.

Poniżej przedstawiamy pięć faktów o twojej krwi, które mogą zmienić swoje życie:

Twoja grupa krwi może przewidzieć swoją podatność na niektóre choroby

Badania wykazały, że osoby z pewnych grup krwi może być na wyższym ryzykiem niektórych chorób. Badania wykazały, że osoby z grupą krwi O, mają niższe ryzyko chorób serca, ale większe ryzyko zachorowania na wrzody żołądka. Ludzie, którzy mają grupę krwi A mają większe ryzyko infekcji bakteryjnych, ale typ A kobiety doświadczają wyższy wskaźnik płodności. Inne badania wykazały, że ludzie z grupą krwi AB i B mają znacznie większe ryzyko zachorowania na raka trzustki.

Ludzie z różnych grup krwi różnie reagują na stres

Wpisz ludzie naturalnie mają wyższy poziom hormonu stresu kortyzolu w ich ciałach i produkować więcej, w odpowiedzi na sytuacje stresowe. Z drugiej strony, ludzie z Type O krwi, mają reakcję walki na stres, który powoduje nadprodukcję adrenaliny. Zajmuje Type O dłużej, aby odzyskać od stresu, ponieważ trudniej jest im wyczyścić adrenaliny z ich ciał.

Twoje antygeny krwi są nie tylko we krwi

Są wszędzie w organizmie, szczególnie na powierzchniach, które współdziałają z otoczeniem. Należą przewodu pokarmowego, od jamy ustnej do swojego jelita grubego, a także swoje nosa i płuc. Ponieważ te antygeny krwi są wszędzie, w jaki sposób wpływają one na organizm reaguje spożywanych pokarmów przez kilka czynników. Na przykład, w niektórych pokarmów lektyny wiązania do antygenu typu krwi i spowodować, że krew do aglutynacji (sklejają się), co prowadzi do uczucia zmęczenia, bóle głowy, problemy trawienne, problemy skórne i wielu innych problemów zdrowotnych.

Gut bakterie jest związane z grupą krwi

Ludzie z różnych grup krwi mają różne bakterie jelitowe, w rzeczywistości, niektóre bakterie są 50000 częściej pojawiają się u osób z jednej krwi lub innych. Ten pochodzi z naszych przodków, których przewodu pokarmowego opracowane, aby pomieścić jeden rodzaj diety nad drugą. Na przykład, mikrobiomu niektórych ludzi rozwinęła się znacznie bardziej efektywnie (grupa krwi A) rozkładają węglowodany. Osoby pozbawione tej zdolności (grupa krwi O) mają tendencję do przechowywania węglowodanów w postaci tłuszczu.

Jeden rozmiar pasuje wszystkim podejście do żywienia nie działa

Żywność mody przychodzą i odchodzą, ale fakty są oczywiste: nie wszyscy mają te same podstawowe potrzeby żywieniowe. Wszyscy znamy kogoś, kto jest ściśle wegetariańska i rozwija się na tej diecie, podczas gdy inni przysięgają Atkins lub podobnymi planami niskiej zawartości węglowodanów. I odkryli, że potrzeby żywieniowe można określić typu krwi.

Jak dowiedzieliśmy się, twoja grupa krwi wpływa nie tylko rodzaj krwi, czego potrzeba w przypadku transfuzji. Twoja grupa krwi jest czynnikiem genetycznym, który odgrywa wiele ról w organizmie człowieka. Wybór niskiej lektyny, non-aglutynacji pokarmy, które tworzą gościnną środowisko za dobrą florę jelitową i wybierając pokarmy, które zwalczania swoje ryzyko choroby są dwa dobre pierwsze kroki w tworzeniu indywidualny program żywieniowy dla Ciebie.

Jedną z charakterystycznych cech medycyny alternatywnej jest uznanie biochemicznej niepowtarzalność każdego człowieka i potrzebę dostosowania metod leczenia i recept na zgodny indywidualną zmienność. Natomiast osoby kodu genetycznego, ostatecznie, jest podstawą tej indywidualności, opierając zabiegi od czynników genetycznych jest zbyt szerokie podejście i nie zgodne z medycyny alternatywnej.

Według naturopathic lekarz Peter J. D’Adamo, ND, w swojej książce Eat Right 4 Twój typ , brakującym ogniwem może być cztery podstawowe grupy krwi: O, A, B i AB. Musiał być jakiś powód, dlaczego było tak wiele paradoksów w badaniach żywieniowych i choroby przetrwanie, dlaczego niektórzy ludzie tracą na wadze, a inni nie na tej samej diecie albo dlaczego niektórzy ludzie zachowują swoją żywotność w ich wieku, a inni nie, mówi dr . D’Adamo.

Jego badania w antropologii, historii medycznej, genetyka i doprowadziły go do wniosku, że grupa krwi jest kluczem, który otwiera drzwi do tajemnic zdrowia, choroby, długowieczności, witalności fizycznej i siły emocjonalnej. Dr D’Adamo wyjaśnia, że ​​praktyczne zastosowanie krwi jest to, że pozwala na dokonywanie świadomych wyborów o swojej diety, ćwiczenia, uzupełnienie, a nawet plany leczenia. Wraz z grupą krwi mapy drogowej, plany te mogą odpowiadać swoim dokładnym profilu biologicznym i dynamicznych sił przyrody w obrębie własnego ciała.

Type O

Ludzie z taryfy krwi typu O najlepszy intensywnym wysiłku fizycznym i białek zwierzęcych i słabiej na produktach mlecznych i zbóż, dr D’Adamo mówi. Wiodącą przyczyną przybierania na wadze u Type O jest gluten pszenicy stwierdzono w produktach oraz, w mniejszym stopniu, soczewica, kukurydza, fasola i kapusta, dr D’Adamo wyjaśnia. Idealne ćwiczenia dla Type O include aerobik, sporty walki, sporty kontaktowe i działa.

Typ A

Osoby z grup krwi A, jednak bardziej naturalnie nadaje wegetariańskiej diety i środków spożywczych, które są świeże, czysty, i organiczne. Jak typ A’S predyspozycje do chorób serca, nowotworów i cukrzycy, „Nie mogę podkreślić, jak ważna to dietetyczny regulacja może być z wrażliwym układem immunologicznym typu A”, mówi dr D’Adamo. Typ A może czerpać znaczne korzyści z uspokajający, centrowania ćwiczenia, takie jak joga i tai chi.

Typ B

Typ B posiada solidny system odpornościowy i tolerancyjnego układ trawienny i wydają się oprzeć wielu poważnych chorób przewlekłych zwyrodnieniowych lub przynajmniej przetrwać im lepiej niż w innych typach krwi. Typ B najlepiej zrobić z umiarkowanym wysiłkiem fizycznym wymagające równowagi psychicznej, takich jak wędrówki, jazda na rowerze, tenis, pływanie.

Typ AB

grupę krwi AB, najnowsze pod względem zmian, z czterech grup oraz amalgamat typów A i B, jest najbardziej biologicznie złożone. Dla tej grupy, to połączenie ćwiczeń dla typów A i B działa najlepiej, dr D’Adamo mówi.

Grupa krwi, z jego trawiennego i swoistości immunologicznej, to okno na osoby prawdopodobnej wrażliwości lub władzy nad chorobą, według dr D’Adamo. Na przykład, Type O są najbardziej narażone na astmę, katar sienny i inne alergie, natomiast typ B mają wysoki próg alergii i alergicznie reagują tylko wtedy, gdy jedzą źle żywności. Typ B są również szczególnie podatne na choroby autoimmunologiczne, takie jak chroniczne zmęczenie, toczeń i stwardnienie rozsiane. Typ AB wydają się mieć jak najmniej problemów z alergiami, a choroby serca, raka i anemia to ryzyko medyczne dla nich.

Z zapaleniem stawów, Type O’S, znowu, są dominującymi cierpiących z powodu ich systemy immunologiczne są nietolerancyjne dla środowiska, zwłaszcza do żywności, takich jak zboża i ziemniaki, które mogą wytwarzać reakcje zapalne w stawach, dr D’Adamo mówi. Typy A i B są najbardziej podatne na cukrzycę, natomiast typy A i AB mają ogólny wyższy wskaźnik raka i gorsze szanse przeżycia niż inne rodzaje.

Chociaż nie można zmienić typ krwi, można wykorzystać wiedzę o swej natury do wdrożenia planu dietetycznego biologicznie dostosowaną do makijażu, dr D’Adamo mówi, który dostarcza dane na obfite jedzenie plany dla wszystkich czterech typów. „Większość moich pacjentów wystąpić pewne rezultaty w ciągu dwóch tygodni od rozpoczęcia diety planu. Jest ona zwiększona energia, utrata masy ciała, osłabienia dolegliwości trawiennych oraz poprawa przewlekłych, takich jak astma, bóle głowy i zgagę.”