Korelácia medzi Krvná skupina a vaše zdravie

Myslíte si, že poznať vaše krvná skupina je dôležité iba v prípade transfúzie? Výskum ukazuje, že vaša krvná skupina je kľúčovým genetický faktor, ktorý ovplyvňuje mnoho oblastí zdravia a pohody. Po celý svoj život, pravdepodobne ste poznamenal, že niektorí ľudia majú tendenciu schudnúť ľahšie, zatiaľ čo pre ostatné, ich hmotnosť je neustály boj. Alebo sa divil, prečo sú niektorí ľudia sužovaná chronickým ochorením, zatiaľ čo iní zostať zdravý a vitálny dobre do ich pokročilý vek. Veľmi jednoducho, odpoveď je vo vašej krvnú skupinu.

Poznať vaše krvná skupina je dôležitým nástrojom pre pochopenie toho, ako vaše telo reaguje na jedlo, vaša náchylnosť k chorobám, svoje prirodzené reakcie na stres, a ešte oveľa viac. Jediná kvapka krvi obsahuje biochemické make-up ako jedinečné pre vás ako váš odtlačok prsta.

Nižšie sú uvedené päť fakty o vašej krvnou skupinou, ktorá by mohla zmeniť svoj život:

Vaša krvná skupina môže predpovedať svoju náchylnosť k niektorým chorobám

Výskum zistil, že jedinci z určitých typov krvných môžu byť vystavení vyššiemu riziku niektorých chorôb. Štúdie preukázali, že ľudia s krvnou skupinou O majú nižšie riziko srdcových chorôb, ale aj vyššie riziko vzniku žalúdočných vredov. Ľudia, ktorí majú krvnú skupinu A majú vyššie riziko mikrobiálnej infekcií, ale typ A ženy majú vyššiu mieru plodnosti. Iný výskum ukázal, že ľudia s typom AB a B krvi majú oveľa vyššie riziko vzniku rakoviny pankreasu.

Ľudia z rôznych typov krvných reagujú odlišne na stres

Typ A ľudia majú prirodzene vyššiu hladinu stresového hormónu kortizolu v ich telách a produkovať viac v reakcii na stresové situácie. Na druhú stranu, ľudia s typom O krv, majú boj reakcia na stres, ktorý vedie k nadprodukcii adrenalínu. Trvá Type O dlhšie zotaviť sa zo stresu, pretože je pre nich ťažké vyčistiť adrenalín z ich tiel.

Vaša antigény krvnú skupinu nie sú len vo vašej krvi

Sú všade v tele, najmä na plochách, ktoré sú v interakcii s prostredím. Patrí medzi ne váš tráviaci trakt, z úst do vášho hrubého čreva, rovnako ako vaše nosovej dierky a pľúca. Pretože tieto antigény krvných skupín sú všade, ale ovplyvniť to, ako vaše telo reaguje na potraviny, ktoré jete po niekoľkých faktoroch. Napríklad lektíny v niektorých potravinách viažu k vašej krvnej antigén a spôsobiť krv zhlukuje (zlepovať), čo vedie k pocitu únavy, bolesti hlavy, tráviace otázok, kožné problémy a rad ďalších zdravotných problémov.

Črevné baktérie súvisí s krvnou

Ľudia z rôznych typov krvných majú rôzne črevné baktérie v skutočnosti, niektoré baktérie sú 50.000 s väčšou pravdepodobnosťou objaví u ľudí s jedným typom krvi alebo iný. To pochádza z našich predkov, ktorých tráviaci trakt vyvinuté prispôsobiť jeden typ stravy cez iného. Napríklad microbiome niektorých ľudí vyvinuli oveľa efektívnejšie (krvná skupina A) rozkladajú sacharidy. Ľudia postrádajú túto schopnosť (krvná skupina O) majú tendenciu k ukladaniu sacharidov ako tuk.

One-size-fits-all prístup k výžive nefunguje

Potraviny výstrelky prichádzajú a odchádzajú, ale fakty sú jasné: každý nemá rovnaké základné nutričné ​​potreby. My všetci poznáte niekoho, kto je prísny vegetarián a darí na tejto diéte, zatiaľ čo iní prisahajú na Atkins alebo podobnými low-carb plány. Zistil som, že vaše nutričné ​​potreby môže byť na základe vašej krvnou skupinou.

Ako ste sa naučili, vaša krvná skupina ovplyvňuje viac než len typ krvi by ste služieb v prípade transfúzie. Vaša krvná skupina je genetický faktor, ktorý hrá veľa rolí v ľudskom tele. Výberom low-lektín, non-aglutinačné potraviny, ktoré vytvárajú pohostinné prostredie pre vaše dobré črevnú flóru a výberom potravín, ktoré v boji proti svoje riziko ochorenia sú dva dobré prvé kroky pri vytváraní individuálny nutričný program, práve pre vás.

Jedným z charakteristických znakov alternatívnej medicíny je uznanie biochemické jedinečnosti každého jednotlivca a potrebu pripravovať programy ošetrenie a predpisy tak, aby zodpovedala variabilitu. Kým genetického kódu človeka, nakoniec, je základom tejto individuality, založiť liečbu na genetických faktorov je príliš široký prístup a nie je v súlade s alternatívnej medicíny.

Podľa prírodne lekár Peter J. D’Adamo, ND, vo svojej knihe Jedzte Right 4 váš typ , chýbajúci článok by mohol byť štyri základné krvné skupiny: O, A, B a AB. Tam musel byť nejaký dôvod, prečo tam bolo toľko paradoxy diétnych štúdií a prežitie bez známok ochorenia, prečo niektorí ľudia schudnúť a iní nie na rovnakej diéte alebo prečo niektorí ľudia držať ich vitalitu, ako starnú, a iní nie, hovorí Dr. . D’Adamo.

Jeho výskum antropológie, anamnézu a genetika ho viedla k záveru, že krvná skupina je kľúčom, ktorý odomyká dvere k tajomstvu zdravia, choroby, dlhovekosti, fyzické vitality a emocionálne silu. Dr D’Adamo vysvetľuje, že praktická aplikácia typu krvi je to, že vám umožní prijímať informované rozhodnutia o svojej diétne, cvičenie, doplnenie, a dokonca aj plány lekárske ošetrenie. S krvnou skupinou plánu, tieto plány môžu teraz zodpovedajú presne biologického profilu a dynamickými prírodnými silami vo svojom vlastnom tele.

typ O

Ľudia s typom O krv cestovného najlepším intenzívnom telovýchovu a živočíšnych bielkovín a menej aj na mliečne výrobky a obilie, hovorí Dr. D’Adamo. Vedúci dôvod pre zvýšenie telesnej hmotnosti medzi Type O to je nájdené v pšeničných produktoch a v menšej miere, šošovica, kukurica, fazuľa a kapusta glutén, Dr D’Adamo vysvetľuje. Ideálne cvičenie pre Type O to patrí aerobik, bojové umenia, kontaktné športy a beh.

typ A

Tí s krvnou skupinou A, sú však viac prirodzene vhodné pre vegetariánsku stravu a potraviny, ktoré sú čerstvé, čisté a ekologické. Ako typ A to sú náchylní k vzniku srdcových ochorení, rakoviny a cukrovky, “nemôžem zdôrazniť, aká dôležitá táto diétne úprava môže byť citlivý imunitný systém typu A,” hovorí Dr. D’Adamo. Typu A môže znamenať značný prínos z upokojujúce, centrovanie cvičenia, ako je joga a tai chi.

Typ B

Typ B je mať silný imunitný systém a tolerantní tráviaci systém a majú tendenciu odolávať mnohých vážnych chronických degeneratívnych chorôb, alebo aspoň prežiť je lepší ako ostatné typy krvi. Typ B sa vie najlepšie s miernym telesným cvičením vyžadujúce duševnej rovnováhy, ako je pešia turistika, jazda na bicykli, tenis a plávanie.

typ AB

Krvné AB, posledný, z hľadiska evolúcie, zo štyroch skupín a amalgámu typov A a B, je biologicky komplexná. Pre túto skupinu je kombinácia cvičenia pre typy A a B funguje najlepšie, hovorí Dr. D’Adamo.

krvná skupina s jeho zažívacieho traktu a imunitného špecifickosti, je okno na pravdepodobnú citlivosť človeka k či moc nad chorobou, podľa Dr D’Adamo. Napríklad Type O to je najviac pravdepodobné, že trpí astmou, sennou nádchou a iné alergie, zatiaľ čo typ B majú prah vysoký alergie, a bude reagovať alergicky iba v prípade, že jesť zlé potraviny. Typu B sú tiež obzvlášť citlivé na autoimunitných chorôb, ako je chronická únava, lupus, a roztrúsená skleróza. Typ AB je mávajú najmenej problémov s alergiami, zatiaľ čo srdcové choroby, rakovina a anémia sú zdravotné riziká pre nich.

S artritídou, Type O to, opäť, sú prevládajúce trpia, pretože ich imunitný systém k životnému prostrediu netolerantný, najmä potravín, ako sú obilie a zemiakov, ktoré produkujú zápalové reakcie vo svojich kĺbov, hovorí Dr. D’Adamo. Typy A a B sú najviac náchylné k diabetes, zatiaľ čo typy A a AB majú celkovo vyššej rýchlosti rakoviny a horšie šance na prežitie než ostatné typy.

Aj keď nemôžete zmeniť krvnú skupinu, môžete použiť vedomosti o jeho povahe zaviesť diétny plán biologicky vhodný pre make-up, hovorí Dr. D’Adamo, ktorý dodáva hojnej podrobnosti o jedle plány pre všetky štyri typy. “Väčšina mojich pacientov sa vyskytli nejaké výsledky do dvoch týždňov od začiatku diétny plán. To je zvýšená energia, chudnutie, zmenšovanie zažívacie ťažkosti, a zlepšenie chronických ochorení, ako je astma, bolesti hlavy a pálenie záhy.”