Korelace mezi Krevní skupina a vaše zdraví

Myslíte si, že znát vaše krevní skupina je důležité pouze v případě transfúze? Výzkum ukazuje, že vaše krevní skupina je klíčovým genetický faktor, který ovlivňuje mnoho oblastí zdraví a pohody. Po celý svůj život, pravděpodobně jste poznamenal, že někteří lidé mají tendenci zhubnout snadněji, zatímco pro ostatní, jejich hmotnost je neustálý boj. Nebo se divil, proč jsou někteří lidé sužována chronickým onemocněním, zatímco jiní zůstat zdravý a vitální dobře do jejich pokročilý věk. Velmi jednoduše, odpověď je ve vaší krevní skupinu.

Znát vaše krevní skupina je důležitým nástrojem pro pochopení toho, jak vaše tělo reaguje na jídlo, vaše náchylnost k nemocem, své přirozené reakce na stres, a ještě mnohem více. Jediná kapka krve obsahuje biochemické make-up jako jedinečné pro vás jako váš otisk prstu.

Níže jsou uvedeny pět fakta o vaší krevní skupinou, která by mohla změnit svůj život:

Vaše krevní skupina může předpovědět svou náchylnost k některým chorobám

Výzkum zjistil, že jedinci z určitých typů krevních mohou být vystaveni vyššímu riziku některých chorob. Studie prokázaly, že lidé s krevní skupinou O mají nižší riziko srdečních chorob, ale i vyšší riziko vzniku žaludečních vředů. Lidé, kteří mají krevní skupinu A mají vyšší riziko mikrobiální infekcí, ale typ A ženy mají vyšší míru plodnosti. Jiný výzkum ukázal, že lidé s typem AB a B krve mají mnohem vyšší riziko vzniku rakoviny slinivky břišní.

Lidé z různých typů krevních reagují odlišně na stres

Typ A lidé mají přirozeně vyšší hladinu stresového hormonu kortizolu v jejich tělech a produkovat více v reakci na stresové situace. Na druhou stranu, lidé s typem O krev, mají boj reakce na stres, který vede k nadprodukci adrenalinu. Trvá Type O déle zotavit se ze stresu, protože je pro ně obtížné vyčistit adrenalin z jejich těl.

Vaše antigeny krevní skupinu nejsou jen ve vaší krvi

Jsou všude v těle, zejména na plochách, které jsou v interakci s prostředím. Patří mezi ně váš trávicí trakt, z úst do vašeho tlustého střeva, stejně jako vaše nosní dírky a plíce. Protože tyto antigeny krevních skupin jsou všude, ale ovlivnit to, jak vaše tělo reaguje na potraviny, které jíte po několika faktorech. Například lektiny v některých potravinách vážou k vaší krevní antigen a způsobit krev aglutinovat (slepovat), což vede k pocitu únavy, bolesti hlavy, zažívací otázek, kožní problémy a řadu dalších zdravotních problémů.

Střevní bakterie souvisí s krevní

Lidé z různých typů krevních mají různé střevní bakterie ve skutečnosti, některé bakterie jsou 50.000 s větší pravděpodobností objeví u lidí s jedním typem krve nebo jiný. To pochází z našich předků, jejichž trávicí trakt vyvinuty přizpůsobit jeden typ stravy přes jiného. Například microbiome některých lidí vyvinuli mnohem efektivněji (krevní skupina A) rozkládají sacharidy. Lidé postrádají tuto schopnost (krevní skupina O) mají tendenci k ukládání sacharidů jako tuk.

One-size-fits-all přístup k výživě nefunguje

Potraviny výstřelky přicházejí a odcházejí, ale fakta jsou jasná: každý nemá stejné základní nutriční potřeby. My všichni znáte někoho, kdo je přísný vegetarián a daří na této dietě, zatímco jiní přísahají na Atkins nebo podobnými low-carb plány. Zjistil jsem, že vaše nutriční potřeby může být na základě vaší krevní skupinou.

Jak jste se naučili, vaše krevní skupina ovlivňuje více než jen typ krve byste služeb v případě transfúze. Vaše krevní skupina je genetický faktor, který hraje mnoho rolí v lidském těle. Výběrem low-lektin, non-aglutinační potraviny, které vytvářejí pohostinné prostředí pro vaše dobré střevní flóru a výběrem potravin, které v boji proti své riziko onemocnění jsou dva dobré první kroky při vytváření individuální nutriční program, právě pro vás.

Jedním z charakteristických znaků alternativní medicíny je uznání biochemické jedinečnosti každého jednotlivce a potřebu připravovat programy ošetření a předpisy tak, aby odpovídala variabilitu. Zatímco genetického kódu člověka, nakonec, je základem této individuality, založit léčbu na genetických faktorů je příliš široký přístup a není v souladu s alternativní medicíny.

Podle přírodně lékař Peter J. D’Adamo, ND, ve své knize Jezte Right 4 váš typ , chybějící článek by mohl být čtyři základní krevní skupiny: O, A, B a AB. Tam musel být nějaký důvod, proč tam bylo tolik paradoxy dietních studií a přežití bez známek onemocnění, proč někteří lidé zhubnout a jiní ne na stejné dietě nebo proč někteří lidé držet jejich vitalitu, jak stárnou, a jiní ne, říká Dr. . D’Adamo.

Jeho výzkum antropologie, anamnézu a genetika ho vedla k závěru, že krevní skupina je klíčem, který odemyká dveře k tajemství zdraví, nemoci, dlouhověkosti, fyzické vitality a emocionální sílu. Dr. D’Adamo vysvětluje, že praktická aplikace typu krve je to, že vám umožní činit informovaná rozhodnutí o své dietní, cvičení, doplnění, a dokonce i plány lékařské ošetření. S krevní skupinou plánu, tyto plány mohou nyní odpovídají přesně biologického profilu a dynamickými přírodními silami ve svém vlastním těle.

Typ O

Lidé s typem O krev jízdného nejlepším intenzívním tělovýchovu a živočišných bílkovin a méně i na mléčné výrobky a obilí, říká Dr. D’Adamo. Vedoucí důvod pro zvýšení tělesné hmotnosti mezi Type O to je nalezené v pšeničných produktech a v menší míře, čočka, kukuřice, fazole a zelí gluten, Dr. D’Adamo vysvětluje. Ideální cvičení pro Type O to patří aerobik, bojová umění, kontaktní sporty a běh.

Typ A

Ti s krevní skupinou A, jsou však více přirozeně vhodné pro vegetariánskou stravu a potraviny, které jsou čerstvé, čisté a ekologické. Jako typ A to jsou náchylní ke vzniku srdečních onemocnění, rakoviny a cukrovky, „nemohu zdůraznit, jak důležitá tato dietní úprava může být citlivý imunitní systém typu A,“ říká Dr. D’Adamo. Typu A může znamenat značný přínos z uklidňující, centrování cvičení, jako je jóga a tai chi.

Typ B

Typ B je mít silný imunitní systém a tolerantní trávicí systém a mají tendenci odolávat mnoha vážných chronických degenerativních nemocí, nebo alespoň přežít je lepší než ostatní typy krve. Typ B se umí nejlépe s mírným tělesným cvičením vyžadující duševní rovnováhy, jako je pěší turistika, jízda na kole, tenis a plavání.

typ AB

Krevní AB, poslední, z hlediska evoluce, ze čtyř skupin a amalgámu typů A a B, je biologicky komplexní. Pro tuto skupinu je kombinace cvičení pro typy A a B funguje nejlépe, říká Dr. D’Adamo.

krevní skupina s jeho zažívacího traktu a imunitního specifičnosti, je okno na pravděpodobnou citlivost člověka k či moc nad nemocí, podle Dr. D’Adamo. Například Type O to je nejvíce pravděpodobné, že trpí astmatem, sennou rýmou a jiné alergie, zatímco typ B mají práh vysoký alergie, a bude reagovat alergicky pouze v případě, že jíst špatné potraviny. Typu B jsou také zvláště citlivé na autoimunitních chorob, jako je chronická únava, lupus, a roztroušená skleróza. Typ AB je mívají nejméně problémů s alergiemi, zatímco srdeční choroby, rakovina a anémie jsou zdravotní rizika pro ně.

S artritidou, Type O to, opět, jsou převládající trpí, protože jejich imunitní systém k životnímu prostředí netolerantní, zejména potravin, jako jsou obilí a brambor, které produkují zánětlivé reakce ve svých kloubů, říká Dr. D’Adamo. Typy A a B jsou nejvíce náchylné k diabetes, zatímco typy A a AB mají celkově vyšší rychlosti rakoviny a horší šance na přežití než ostatní typy.

I když nemůžete změnit krevní skupinu, můžete použít znalosti o jeho povaze zavést dietní plán biologicky vhodný pro make-up, říká Dr. D’Adamo, který dodává hojné podrobnosti o jídle plány pro všechny čtyři typy. „Většina mých pacientů se vyskytly nějaké výsledky do dvou týdnů po zahájení dietní plán. To je zvýšená energie, hubnutí, zmenšování zažívací potíže, a zlepšení chronických onemocnění, jako je astma, bolesti hlavy a pálení žáhy.“