Kolayca diş çürüğü nasıl önlenir?

Çoğu insan diş sıkıntılar tüm yaş grupları arasında oldukça yaygın olmasının nedeni ise hafife ağız sağlığını almak eğilimindedir. Ama sakız hastalık ve diş çürümesi aynı zamanda en kolay önlenebilir hastalıklardan biridir biliyor muydunuz? diş minesinin aşınmış aldığında Diş çürümesi diş delikler ya da boşluklar neden olur. zamanında tedavi edilmezse, bu oyuklar ayrıca tüm diş, sakız ve hatta kanal tedavisi uzlaşmaya bozulabilir. Ancak, iyi haber makul ve anlaşılır araçlarla diş çürümesini engellemek için mümkün olmasıdır.

Nasıl Diş GÜLDAŞ kaçının nasıl?

diş boşluğu önlenmesi için bazı yollar aşağıdakileri içerir:

1. Uygun Ağız Bakım Rejimi

Doğru ağız bakımı sizin diş sağlığı için zararlı olan bakteri ve plak birikmesine karşı dişlerini korumak uzun bir yol gidebilir. Gece sabah ve hem her gün iki kez dişleri fırçalamak ağız bakımında hayati bir adımdır. senin fırça tüm çatlaklar, yüzeyleri, cepler ve diş köşeleri ulaştığından emin olun. Ayrıca, hem bakterilere sığınak olarak bir dil kazıyıcı veya diş fırçası ile nazikçe dilini temizlemek için hatırlıyorum.

2. Diş ipi

Bu sakızlar altından herhangi bir artık gıda parçacıkları uzaklaştırmak için yardımcı olarak günde en az bir kez diş ipi dolayısıyla diş kendini kuran bakteri durdurulması, diş boşluğu ve periodontal hastalıkların ortaya çıkmasını önlemek için. Ayrıca, diş ipi fırça kılları ulaşmak mümkün olmayabilir minik yarıklar alabilirsiniz.

3. Gargara

Temiz bir ağız bakımı gargara kullanılması ağız hijyeni için ilave bir artışı olabilir. Plak ve bakteriler genellikle diş boşluğuna yol verme, diş ve diş eti çizgisi boyunca küçük alanlarda geliştirilmesi. Gargara antibakteriyel özellikler böylece erken erimesi dişleri koruyan herhangi bir kalıntı bakterileri ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir. Bu nedenle, diş fırçalama sonra gargara ile ağzınızı çalkalayın.

4. şeker alımını sınırlama

meyve suları ve tartar gelişimine katkıda havalandırılmış içecekler gibi şekerli gıdalar kaçınmak sağlıklı dişlere teşvik edilmesinde önemli rol oynayabilir. Şeker diş minesi aşındırmak ve diş çürümesini ve oyukları ortaya çıkabilir bir asit oluşturmak için, ağızda mevcut olan bakteriler ile reaksiyona girebilir.

Florürlü diş macunu 5.

Birçok kişi diş macunu, diş çürümelerini önler nasıl bilmek isteyebilir. Bunu en sık boşluklar neden olan aşırı plak birikimine karşı savaşmak için diş minesi desteklemeye yardımcı olabilir olarak florür içerdiği diş macunu kullanarak yararlanabilir.

6. birleştirin Sağlıklı Beslenme Alışkanlıkları

yeme alışkanlıklarında Apt değişiklikler sadece diş çürümesini tutuklayamam aynı zamanda bunu tersine çevirebilir. Kesinlikle sık atıştırma azaltmak için iyi bir fikirdir. Yeme veya gün özellikle nişastalı ve şekerli yiyeceklerden, sürekli saldırıya dişlerinizi tabi olabilir boyunca içme. Bunun yerine, düzenli içme suyu gibi içinde, ısırıkları arasında olan yudum yararlı kanıtlayabilirim.

Diş Sağlıklı Gıdalar için 7. Opt

Diyet ağız sağlığı da dahil olmak üzere bütün vücut refahını etkileyebilir. güçlü kemik ve diş terbiye vb karalahana, lahana, brokoli, süt gibi kalsiyum açısından zengin yiyecekler yemek. vb cips, çerez, Brüksel lahanası, bezelye, bakteri dişlerin üzerinde kalmak için neden olan normal diyet salivasyonu teşvik muz gibi taze sebze ve meyve entegre gibi işlenmiş veya abur cubur fazlalığı kaçının. Kefir, Kombucha ve lahana turşusu, kimchi vb gibi fermente gıdalarda gibi probiyotikler yüksek gıdalar plak genişleme ve diş çürümesini ele geçirmek olabilir iyi bakterilerin büyümesini uyarabilir.

Diş Hekimi 8. Program Sabit Ziyaretler

Check-up ve dişlerinizi sağlıklı görünen düşünseniz bile diş temizliği için diş hekimine düzenli randevular olun. , Dişeti iltihabı herhangi dikkate alın fırçalama sırasında kanama veya ağrı ve daha sonra olası komplikasyonları önlemek için hemen diş hekiminize danışın.

sık sorulan Sorular

diş çürümesi hakkında sık sorulan sorulardan bazıları şunlardır:

1. Neden Diş Kaybı mı?

Diş çürümesi çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir –

  • tükürük yıkama diş minesi yok edebilir uzaklıkta zararlı bakterileri yardımcı olarak bir ağız (daha az tükürük) sahip
  • şekerli şeyler üzerinde sık atıştırma
  • Oral temizlik eksikliği
  • Düzenli diş taraması eksikliği ve check-up

2. Nasıl Boşluklar Oluşmuş mı?

Boşluklar, genel olarak gıda ve bakterilere bağlı oluşturur. plak oluşumundan sorumlu bakteri bakteri plak oluşmasına yol açan bir asit üretmek için içecek ve gıdalarda bulunan şeker gelişmek eğilimindedir. Zamanla, bu plak sertleşir ve çoğalmaya bakteriler için uygun bir yer haline gelir.

zaman zamanı sırasında, plak emaye küçük delikler yapmak için, diş minesini (dişlerin dış koruyucu kaplama) aşındıran başlar. emaye yok edilir, bakteri, dentin diş sonraki tabaka değişime uğrar. asit ve bakteri hamuru, kan damarları, sinirler bozma ve sonunda bir diş abse veya boşluğa neden diş yapısına yemek devam edebilir.

Sizin Dişler Decaying Are Eğer 3. Nasıl Anlarım?

Çoğu zaman, sen çürüyen dişler hiç belirti karşılaşabilirsiniz değil. Ancak, sizi kötüleşen çürüme içme veya soğuk, sıcak veya tatlı bir şey yerken bir diş ağrısı, diş hassasiyeti hissetmeye başlayabilir ile. Görünür delikler dişlerde görünebilir. Ayrıca diş yüzeyinde, siyah, kahverengi ya da beyaz lekeler fark edebilirsiniz.

4. Diş Kaybı Ters miyim?

Diş çürümesi Ters tahribat derecesine bağlıdır. erken tespit edilirse, düzeltici önlemler bunu düzeltmek için yapılabilir. Bir boşluk oluşturmuştur Ancak, doktorunuz çürümüş malzemeyi çıkardıktan sonra bir dolgu koyabilir.

Nasıl Çocuk diş çürümelerini önlemeye 5.?

Sen çocuk diş çürümesi tarafından önleyebilir:

  • İyi bir ağız hijyeni rutin çocuğunuzu Tanıtımı
  • o fırçalar ve her gün diş ipi kullanan sağlamak
  • sağlıklı gıdalar ile onu sağlanması
  • şekerli ürünlerin kendi alımının bir kontrol tutulması

6. Hangi İnsanlar diş çürümesi riskini daha yatkındır?

Sigara içen kişiler, fırçalama ve günlük olarak diş ipi yokluğu zayıf ağız bakımı rutin tutarında izleyebilir veya diş çürümesi riski daha yatkın olabilir şekerli gıdalar veya büyük miktarlarda karbonhidrat tüketmek. Ağız sağlığı bizim genel refahı vazgeçilmez parçasıdır. Çoğu insan, yaş rağmen, boşluklar gelişmekte duyarlıdır. Durum ücret almak ve korumak ve ağız sağlığını geri ve diş problemleri durdurmak için somut adımlar atmaya asla geç değildir.