Kiedy dzieci mogą rozpocząć wody pitnej i ile trzeba dać?

Zasady często pije wodę i pewną ilość spotkań dla ogólnego zdrowia i nawodnienia, które następują, nie stosuje się do dzieci. To prowadzi nas do kilku pytań, jak z którego miesięcy noworodki mogą pić wodę? i jakie są objawy odwodnienia u niemowląt? Można nawet zastanawiać, czy 1 miesiąca życia mogą nawet pić wodę? .So, niech nam spojrzeć na wszystkich odpowiednich i dokładnych informacji o tym, jak dać wodę do dzieci.

Kiedy dzieci start Can wody pitnej?

Wielu nowych rodzice nie są pewni, kiedy powinny one wprowadzić wodę w ich babys diety. W przeciwieństwie do dorosłych, którzy muszą zużywają znaczne ilości wody każdego dnia, sprawa jest inna dla niemowląt. Ich zapotrzebowanie wody zmienia się w zależności od wieku i daje zbyt dużo wody przed ich systemy są gotowe na to może mieć negatywne skutki.

Urodzenia do 4 miesięcy

Dzieci karmione piersią nie potrzebują żadnej dodatkowej wody, ponieważ mleko matki jest uważany za super żywności, która spełnia wszystkie wymagania żywieniowe i płynów niemowlęcia. To dlatego, że mleko matki dostarcza wymaganą ilość płynów, które dziecko musi pozostać nawilżona. Krótko mówiąc, nie powinno być nawet zaniepokojony zapewnienie dodatkowej wody dla noworodka, dopóki pielęgniarki na żądanie.

Formuła karmione dziecko również nie wymaga zbyt dużo dodatkowej wody. Większość preparatów dla niemowląt zawierają szczegółowe instrukcje dotyczące ilości wody, dodaje się wystarczającą rozcieńczeniu. Po wykonaniu tych instrukcji i wyregulować spójność wzoru do wieku dziecka, ona trzyma go dostatecznie nawilżona, kiedy karmi się raz.

5 – 8 miesięcy

Niemowlęta powinny pić wodę w czasie tych miesięcy? Odpowiedź brzmi, że nie ma sztywnych reguł w tym względzie. Dopóki są one 6 miesięcy, nie ma potrzeby dla dziecka do picia nic oprócz mleka matki lub wzoru. Woda jest na ogół wprowadzane do dzieci, gdy są one obok noworodka scenie i powoli przejście do żywności obok mleka kobiecego.

Dzieci zazwyczaj zaczynają się stałym pokarmem między 5 a 8 miesiącem życia. W tym czasie, można podać wodę w Sippy puchar dla dziecka do picia na kilka razy dziennie. neednt to być zbyt częste, zakładając, że nadal piersią lub formuła karmienia dziecka, oprócz zapewnienia stałych.

9 – 12 miesięcy

Po ich włączeniu roczek albo tak, można nadal karmić piersią, ale oferują wody lub rozcieńczonego soku w kubku przy posiłkach. Jednak unikać podawania napojów gazowanych ani napojów ze sztucznymi słodzikami. Jako nowy matki, może być mylony o swoich babys potrzeb wodnych. Ponieważ są one zbyt małe, aby wyrazić pragnienie, można się martwić, że dziecko nie jest odpowiednio nawilżona, a jeśli trzeba uzupełnić pokarm z wody. Ale, tak jak wyraża pragnienie, Twój maluch będzie również w stanie wyrazić pragnienie przez niektórych sygnałów jak grizzling.

Jak mogę Przedstaw Woda dla niemowląt?

Woda powinna podawać niemowlętom dopiero zaczynają pokarmów stałych. Dopóki są one letni, ich nerki miałaś wystarczająco dojrzała do metabolizowania zbyt dużo wody. W rezultacie, ich potrzeby wodne są minimalne. Jednak możliwe jest wprowadzenie dziecka do smaku wody, dostarczając swoje dziecko małymi łykami w czasie. można napełnić butelkę babys lub sippy kubek z wodą i dać mu kilka łyków z niego, kiedy wyraża pragnienie. Ponadto, nie dać dziecku wodę z otwartego kubka, dopóki nie jest dużo starszy.

Ile wody dać dzieci?

Jeśli zastanawiasz się, ile wody dla 6 miesięcznego dziecka jest niezbędna, trzeba wiedzieć, że to zależy od dziecka i jego nawyki żywieniowe. Jeżeli jest on nadal piersią, kilka łyków są więcej niż wystarczające, aby go zaspokoić. odwodnienie dziecko rzadko kiedy dzieci się ich wymaganych płynów z mlekiem matki lub paszy formuły. Tak, to shouldnt być problemem. Dzieci, które są młodsze niż 4 miesiące życia nie potrzebują wody, aby być oddzielnie dostarczonych im. Ich ciała są uwodnione z płynami w swoich kanałów.

Upojenie wody w małych dzieci

Podczas gdy zbyt dużo wody nie powoduje nieodwracalne szkody u zdrowych osób dorosłych, może to być bardzo niebezpieczne u małych dzieci. Podając dzieci, które są młodsze niż 6 miesięcy, zbyt dużo wody może zakłócać Bodys naturalną zdolność do wchłaniania substancji odżywczych z mlekiem matki lub paszy formuły. Picie ekstremalnych ilości w bardzo krótkich przęseł czasie może spowodować, że poziom sodu w organizmie spada. Ich nerki arent wystarczająco dojrzałe, aby obsłużyć duże ilości wody w czasie, a to może prowadzić do niebezpiecznego stanu zwanego zatrucie wody. Jeśli są objawy zatrucia wody w swoim dzieckiem, takie jak niewyraźne widzenie, rozdrażnienie lub zmęczenie po spożyciu wody, wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zbyt dużo wody może powodować drgawki u dzieci. Jest to również z tego samego powodu, dlaczego nie jest mądry, aby administrować lekcje pływania dla małych dzieci. Prawdopodobieństwa, że ​​kropić ogromne ilości wody, podczas gdy w basenie, może spowodować zatrucie wody i doprowadzić do natychmiastowej pomocy medycznej.

Czy dzieci muszą pić wodę Anytime?

Choć noworodek nie trzeba pić wodę, ich ciała będą musiały go jak podrosną. Tak, jak dziecko rośnie, można bezpiecznie wprowadzić wodę do swojej diety. Dzieci mogą pić około 30 ml wody do chwili ich 4-6 miesięcy, ale ogranicza każdą większą ilość wody. można powoli zwiększać jego spożycie wody, gdy dziecko ma 9 miesięcy do 1 roku życia. Kiedy dziecko jest rok życia, jego system ciało jest wystarczająco dojrzałe, aby tolerować większe ilości wody. Jednak nawet po osiągnie on swoje pierwsze urodziny, utrzymać dopływ wody pod kontrolą.

Najczęściej zadawane pytania na Nadanie Woda z dzieckiem

Pozwól nam rozwiązać niektóre z najczęstszych wątpliwości co daje wodę do małych dzieci i wyczyścić dalszych nieporozumień.

Czy można bezpiecznie podać wodę do 6 miesięcy lub młodszego dziecka?

Odpowiedź jest taka, że ​​zawsze można dać kilka łyków wody, aby dzieci w wieku od 4 do 6 miesięcy. Jednakże, ilości, które są większe niż 30-60 ml i niebezpieczne w ciągu jednego dnia.

Możemy Rozcieńczyć Formuły Wodą?

Jeśli używasz gotowy do użycia formuły, może nie trzeba dodawać żadnych do niego wody. Jednakże, jeśli używasz formuły proszku, trzeba będzie dodać wodę wymieszać. Należy uważać, aby nie mieszać więcej wody niż jest to zalecane, ponieważ może to spowodować powikłania, takie jak zajęcia.

Kiedy dzieci start Can wody pitnej?

Wielu rodziców zastanawiać wieku, w którym można podać wodę dziecięcego. Jak wspomniano wcześniej, niemowlęta karmione piersią i karmionych nie potrzebują dodatkowej wody. Jest to w rzeczywistości zalecany że woda należy wprowadzić do diety babys jest dopiero po 4-6 miesięcy.

Co zrobić, jeśli niemowlę się odwodnić?

Dziecko, które jest karmione wyłącznie piersią na żądanie ma bardzo niskie szanse na odwodnienie. Nawet niemowlęta karmione formula otrzymać wymaganą ilość wody z ich jedzenie

Możemy dać wodę do karmienia piersią dziecko?

Nie zaleca się podawać wodę do dziecka piersią. Babys wymagania są spełnione przez płyn samego mleka kobiecego.

Może zbyt dużo wody Dla małych dzieci prowadzić do Objawy napadów?

Tak, zbyt wiele zużycie wody będzie powodować stan zwany wody zatrucia u małych dzieci. Jest to bardzo niebezpieczny stan, który może prowadzić do napadów dramatycznych. Ma także znaczący wpływ na organizm Babys, ponieważ stężenie sodu będzie miał tendencję do upadku ze zbyt dużą wejściu wody.

Wnioski: Woda jest nieuniknioną koniecznością dla przetrwania organizmów żywych. Jako dorośli, jesteśmy zaleca się pić dużo wody każdego dnia, a także poznać codzienne Zalecane wymagania dla optymalnego zdrowia, ale to nie jest taka sama z dziećmi. Czy upewnij się, że stosujemy się do zaleceń lekarzy na dając wodę do dziecka, aby zapewnić mu pozostaje zdrowy.