Keď sa deti môžu začať piť vodu a koľko musíme dať?

Pravidlá často pitnej vody a spĺňajú určité množstvo pre celkové zdravie a hydratácia, ktoré sledujeme, mladšie deti. To nás vedie k niekoľkým otázkam, rovnako ako z ktorého mesiac môžu novorodenci piť vodu? a aké sú príznaky dehydratácie u detí? Môžete dokonca zaujímalo, či 1 mesiac staré môže ešte piť vodu? .So, poďme sa pozrieť na všetkých príslušných a presných podrobností o tom, ako dať vodu bábätka.

Kedy môžu deti začať piť vodu?

Mnoho nových rodičia nie sú istí, kedy by mali zaviesť vodu v ich babys strave. Na rozdiel od dospelých, ktorí musia konzumujú značné množstvo vody denne, je iný prípad pre dojčatá. Ich spotreba vody sa líši v závislosti od veku, a dávať príliš veľa vody pred ich systémy sú pripravené na to môže mať nežiaduce účinky.

Od narodenia do 4 mesiace

Dojčené deti nepotrebujú žiadnu ďalšiu vodu, pretože materské mlieko je považovaný za super jedlo, ktoré spĺňa všetky diétne a tekutín požiadavky dojčaťa. Dôvodom je, že materské mlieko obsahuje potrebné množstvo tekutín, ktoré vaše dieťa potrebuje, aby zostali hydratované. Stručne povedané, nemali by ste byť dokonca obavy o poskytnutí viac vody pre novorodencov tak dlho, kým vás zdravotná sestra na vyžiadanie.

Vzorec kŕmené dieťa tiež nevyžaduje príliš veľa ďalšiu vodu. Väčšina dojčenská výživa obsahovať konkrétne pokyny k množstvu vody, ktoré sa pridávajú v dostatočnom zriedení. Keď budete postupovať podľa týchto pokynov a upraviť konzistenciu vzorca na vek dieťaťa, je dostatočne udržiava ho hydratované, keď sa kŕmia na čas.

5 – 8 mesiacov

Mali deti piť vodu počas nasledujúcich mesiacoch? Odpoveďou je, že neexistuje žiadna tvrdá a rýchla pravidlá v tomto ohľade. Kým nie sú 6 mesiacov, nie je potrebné pre vaše dieťa piť nič okrem materského mlieka alebo vzorce. Voda je všeobecne zavedená deti potom, čo sú okolo novorodenca fáze a pomaly prechádza do potravín vedľa materského mlieka.

Deti zvyčajne začínajú s pevnú stravu medzi 5 a 8 mesiacov veku. V tomto okamihu, môžete poskytnúť vodu v SIPP pohár pre svoje dieťa, aby popíjať niekoľkokrát denne. To neednt byť príliš časté, za predpokladu, že ste stále dojčí alebo formula kŕmiť svoje dieťa, okrem poskytovania pevných látok.

9 – 12 mesiacov

Akonáhle sa zase za rok starý, alebo áno, môžete pokračovať v dojčení, ale ponúkajú vodu alebo riedený džús do šálky pri jedle. Avšak, vyvarovať šumivé nápoje a nápoje s umelými sladidlami. Ako novopečená matka, môžete byť zmätení o svojich mláďat potreby vody. Vzhľadom k tomu, že sú príliš malé, aby vyjadrili smäd, môžete mať strach, že vaše dieťa nie je správne hydratovaná, a ak by ste mali doplniť breastmilk vodou. Ale, rovnako ako to vyjadruje smäd, vaše dieťa bude mať takisto možnosť vyjadriť túžbu po určité signály, ako grizzling.

Ako môžem zaviesť vodu pre dojčatá?

Voda by mala byť podaná dojčatám až potom začnú pevnú stravu. Kým sú ročný, ich obličky havent zrel dostatočne metabolizovať príliš veľa vody. Výsledkom je, že ich potreby vody sú minimálne. Je však možné predstaviť svoje dieťa na chuť vody tým, že svoje dieťa malé dúškami naraz. Môžete vyplniť fľašu Babys alebo SIPP pohár s vodou a dajte mu niekoľko dúškov z toho, keď sa vyjadruje smäd. Tiež nedávajú svoje dieťa vodu z otvoreného téglika, kým je však oveľa staršia.

Koľko vody dať bábätka?

Ak vás zaujíma, ako je dôležité, koľko vody za 6 mesiacov staré dieťa, musíte vedieť, že to záleží na dieťati a jeho stravovacie návyky. Keby ešte dojčené, niekoľko dúškov je viac než dosť, aby ho nasýtiť. Dieťa dehydratácia je vzácne, keď deti získať ich požadované tekutiny z materského mlieka alebo vzorca krmiva. Takže to nemali byť problém. Deti, ktoré sú mladšie ako 4 mesiace veku nepotrebujú vodu oddelene ktoré im boli poskytnuté. Ich telá sú hydratované od tekutín v ich kŕmenie.

Vodné intoxikáciu dojčiat

Zatiaľ čo príliš veľa vody nespôsobí žiadne nenapraviteľné škody u zdravých dospelých, môže byť u malých detí celkom nebezpečné. Dávať deti, ktoré sú mladšie ako 6 mesiacov, príliš veľa vody môže narušiť bodys prirodzenú schopnosť absorbovať živiny z materského mlieka alebo vzorca krmiva. Pitie extrémne množstvo vo veľmi krátkej rozpätie času môže spôsobiť, že sa úroveň sodíka v ich telách klesať. Ich obličky aréna dostatočne zrelý, aby zvládnuť veľké množstvo vody naraz, a to môže viesť k nebezpečnému stavu zvaného intoxikácie vodou. Ak existujú príznaky intoxikácie vodou vo svoje dieťa, ako je rozmazané videnie, podráždenosť alebo vyčerpanie po spotrebe vody, to vyžaduje okamžitú lekársku pomoc. Príliš veľa vody môže spôsobiť záchvaty u detí. To je tiež rovnaký dôvod, prečo to nie je múdre podávať výučbu plávania pre malé deti. V pravdepodobnosti, že hodiť do obrovské množstvo vody, zatiaľ čo v bazéne, môže spôsobiť intoxikáciu vodou a viesť k lekárskej pohotovosti.

Ešte Deti potrebujú piť vodu Anytime?

Hoci novonarodené dieťa nepotrebuje piť vodu, budú ich telá potrebujú ako starnú. Tak, ako vaše dieťa rastie, môžete bezpečne zavádzať vodu do svojho jedálnička. Deti môže piť asi 30 ml vody až do okamihu, kedy sú 4-6 mesiacov staré, ale obmedziť žiadne ďalšie množstvo vody. Môžete pomaly zvyšovať svoj príjem vody, ak vaše dieťa je 9 mesiacov do 1 roku veku. Potom, čo vaše dieťa je rok starý, jeho telo systém je dostatočne zrelý, aby tolerovať väčšie množstvo vody. Avšak aj potom, čo dosiahne svoje prvé narodeniny, majte prívod vody podľa nariadenia.

Často kladené otázky na to, aby voda pre Vaše dieťa

Poďme sa zaoberať niektorými z najbežnejších pochybností ohľadom dávať vodu do malých detí odstráňte všetky ďalšie nejasnosti.

Je to bezpečné dať vodu do 6 mesiacov alebo mladšie dieťa?

Odpoveďou je, že môžete vždy dať niekoľko dúškov vody, aby deti vo veku 4 až 6 mesiacov. Avšak, množstvá, ktoré sú väčšie ako 30-60 ml sú nebezpečné v jednom dni.

Môžeme sa zriedi Formula s vodou?

Ak používate ready-to-use vzorec, nemusí byť potrebné pridávať vodu do neho. Avšak, ak používate práškové vzorec, budete musieť pridať vodu mix to. Dávajte pozor, aby nemiešajte viac vody, než je odporúčané, pretože to môže spôsobiť komplikácie, ako záchvat.

Kedy môžu deti začať piť vodu?

Mnohí rodičia uvažovať o veku, v ktorom si môžete dať dieťa vodu. Ako už bolo spomenuté predtým, deti, ktoré sú dojčené a formula fed nepotrebujú ďalšiu vodu. V skutočnosti je to doporučené, aby voda sa zavádza do babys stravy až potom, čo je 4-6 mesiacov.

Čo v prípade, že dôjde k vzniku dehydratácie Infant?

Dieťa, ktoré je dojčené výhradne na požiadanie má veľmi nízke šance na dehydratáciu. Dokonca aj vzorec detí kŕmených prijímať požadované množstvo vody, s ich potravy

Môžeme dať vodu na dojčenie dieťa?

Nie je navrhnuté dať vodu na dojčenie dieťaťa. babys požiadavky na tekutiny sú splnené samotným materského mlieka.

Môže príliš veľa vody pre malé deti viesť k Známky záchvatov?

Áno, príliš veľa spotreba vody môže spôsobiť stav nazývaný intoxikácie vody v malých detí. To je veľmi nebezpečný stav, ktorý môže viesť k dramatickým záchvatov. To má tiež významný vplyv na babys tele, pretože hladiny sodíka budú mať tendenciu klesať príliš veľa vstupu vody.

Záver: Voda je nevyhnutnou nutnosťou pre prežitie živých organizmov. Ako dospelí, sme sa odporúča piť veľa vody každý deň, a musia spĺňať odporúčané denné požiadavku na optimálne zdravie, ale to nie je to isté s deťmi. Do uistite sa, že sa budete riadiť svoje odporúčanie lekárov na to, aby voda na svoje dieťa, aby zabezpečili, že zostane zdravý.