Kas teie Dieet ei tööta? Võibolla see ei sobi oma veregrupp

Kas olete kuulnud veregrupp dieet? Ma arvasin, et see oli debunked ammu, kuid patsiendid ikka küsides, nii ma arvasin ma peaks rohkem teada saada.

Mis on veregrupp Dieet?

1996. Peter D’Adamo, naturopathic arst, avaldas raamatu, kus ta kirjeldas, kuidas inimesed võivad olla tervemad, elavad kauem ja saavutada oma ideaalkaalu süües vastavalt nende veregrupp. Keegi valik maitseained, vürtsid ja isegi kasutamise peaks sõltuma veregrupp. Varsti raamat oli parim müüja ja inimesed kõikjal olid teada nende veregrupp, läbi oma Ostunimekirjadest ja muutuvad, kuidas nad sõid, kasutanud, ja mõelnud oma tervist.

Siin on mõned soovitused vastavalt “Söö õigus Teie Type” dieet:

  • Need tüüpi O veres peaks valima kõrge valgusisaldusega toiduained ja süüa palju liha, köögiviljad, kala, puuviljade, kuid piirata terad, oad ja kaunviljad. Kaalust alla, mereannid, pruunvetikas, punane liha, brokkoli, spinat ja oliiviõli on parim; nisu, maisi ja piimatoodete tuleb vältida.
  • Need, kellel on A-tüüpi vere peaks valima puuvilju, köögivilju, tofu, mereannid, Türgi ja täisteratooteid, kuid vältida liha. Kaalulangus, mereannid, köögiviljad, ananass, oliiviõli, ja soja on parim; piimatooted, nisu, maisi ja ubade tuleks vältida.
  • Need, kellel on B-tüüpi vere tuleb valida mitmekesine toitumine, sealhulgas liha, puuviljad, piimatooted, mereannid ja terad. Kaalust alla, tüüp B eraisikud peaksid valima rohelised köögiviljad, munad, maks, ja Lagrits tee, kuid vältida kana, mais, maapähklid ja nisu.
  • Need tüüpi AB vere peaks sööma piima-, tofu, lambaliha, kala, teravili, puuviljad ja köögiviljad. Kaalulangus, tofu, mereannid, rohelised köögiviljad, ja pruunvetikas on parim, kuid kana, mais, tatar, ja aedoad tuleks vältida.

Nagu mainitud, soovitused veregrupp dieedid ulatub kaugemale toiduvalikut. Näiteks inimesed tüüpi O veres on soovitatav valida kõrge intensiivsusega aeroobse treeningu ja võtta toidulisandeid nende tundlik maod, samas need, kellel A veregrupi peaks valima madala intensiivsusega ning sisaldama meditatsiooni osana oma rutiinist.

Aga see toimib?

Kvaliteetne uuringud umbes veregrupp dieet ei olnud avaldatud eelretsenseeritud meditsiinikirjandust. Isegi nüüd, otsingu meditsiinikirjandust autori nimi ei näita uuringud on seotud selle dieedi. Uuringud avaldatud 2013. ja 2014. aastal umbes veregrupp toitumine on väärt märkimist. 2013. aasta uuringus analüüsiti maailma meditsiinikirjandust ning leidnud uuringud tõendavad kasu veregrupp dieet. 2014. aasta uuringus leiti, et kuigi jälgijat tahes veregrupiga dieedid oli mõningane paranemine teatud kardiometaboolsete riskitegurite (nagu kolesterool või vererõhk), neid parandusi ei olnud seotud veregrupiga.

See mingit mõtet?

Teooria see dieet on, et veregrupp on tihedalt seotud meie võime seedida teatud toidud, nii et õige toitumine parandab seedimist, aitab säilitada ideaalset kehakaalu, suurendab energia taset ja ennetada haigusi, sealhulgas vähk ja südame-veresoonkonna haiguste .

Liik O öeldi olevat originaal esivanemate veregrupp varem inimestel, kes olid küttide ja korilaste, toitumise, mis olid kõrge loomse valgu. Grupp A öeldi areneda, kui inimestel hakkas talu ja oli rohkem taimetoitlane toitumine. Grupp B veretüübis öeldi tekkida seas teisaldatavate hõimud, kes tarbivad palju piimatooteid. Ja kuna Group AB vere pidi on arenenud segunemist inimeste tüübid A ja B vere, tüüp AB soovitused olid vahepeale inimestele A ja B tüüpi veres.

Kõik need teooriad on vaidlustatud. Näiteks on tõendeid, et A-tüüpi oli esimene veregrupi arenema Inimestel ei kirjuta O. Lisaks puudub tõestatud seost veregrupp ja seedimist. Niisiis, lisaks puuduvad tõendid selle dieedi töötab, jätkuvalt tõsiseid probleeme selle kohta, miks see peaks töötama esiteks.

Niisiis, milline on negatiivsed?

See on õigustatud küsimus, eriti kuna mõned parandused olid näinud inimesi, kes vastu teatud veregrupp dieedid (vt link ülal). Söömine põhineb teie veregrupp peate teadma, teie veregrupp ja järgige piiratud dieeti. Isiklikke eelistusi võib olla probleem: taimetoitlane tüüpi O veres võib vaeva jääda määratud dieeti, ja inimesed, kes armastavad punane liha võib pettunud teada, et nad on A veregrupi. Soovitatav toidulisandeid ei ole odav; Samuti ei ole soovitatav orgaanilised toidud. Ja kui teil on teatud tervisliku seisundi kohta, nagu kõrge kolesteroolitase või diabeet, toitumisspetsialisti saab paremini tõenduspõhise soovitused teile kui need, mis tulenevad teie veregrupp.

Mis nüüd?

Pooldajad veregrupp dieedid võivad öelda, et kuigi ideaalne uuring ei ole veel läbi, et puuduvad tõendid ei tõenda need ei ole tõhusad. Ja seal on ka mingeid tõendeid, et need dieedid on kahjulik. Niisiis, ma arvan, et huvi veregrupp dieedid ei kao igal ajal kiiresti. Aga seal on põhjus, et raamatupoed on rida ja rida raamatuid toitumine iga väidab end olevat väga tõhus, kui mitte parim. Me lihtsalt ei tea, mis toitumine on parim igale inimesele. Ja isegi kui me tegime, jäädes iga üksiku toitumine on sageli keeruline.