Kan Tipi ve Sağlığınız Arasındaki İlişki

Eğer kan grubunu bilmenin bir transfüzyon durumunda sadece önemli olduğunu düşünüyor musunuz? Araştırma Kan grubun sağlık ve esenlik birçok alanını etkileyen bir anahtar genetik faktör olduğunu gösterir. Hayatınızda boyunca, muhtemelen bazı insanlar başkaları için, onların ağırlığı devam eden bir savaş iken, daha kolay kilo eğiliminde olduğunu gözlemledim. Ya diğerleri de onların ileri yıllarda içine sağlıklı ve hayati kalırken bazı insanlar kronik hastalık boğulmuş neden merak etti. Çok basit, cevap kan türü olduğunu.

Kan grubunu bilmek, vücut gıda, hastalık için yatkınlık, stres için doğal reaksiyonu, ve daha fazlasına nasıl tepki anlamak için önemli bir araçtır. bir kan damlası sizin parmak izi olarak size benzersiz bir biyokimyasal makyaj içerir.

Aşağıda da hayatını değiştiren kan türü hakkında beş gerçekler:

Kan tipi belirli hastalıklara karşı direncinizi öngörebilir

Araştırma, belirli kan türlerinin bireyler belirli hastalıklar için daha yüksek bir risk altında olabileceğini bulmuştur. Çalışmalar kan grubu O olan kişiler kalp hastalığı için daha düşük risk, ama mide ülseri geliştirme riskinin daha yüksek olduğunu bulduk. Bir kadın kan grubum A mikrobik enfeksiyonların risk oluşturduğu, ancak yazın İnsanlar doğurganlık daha yüksek oranda tecrübe. Diğer araştırma tipi AB ve B kan ile insanların pankreas kanseri gelişme çok daha yüksek riske sahip olduğunu bulmuştur.

Farklı kan gruplarının İnsanlar strese farklı tepki

Bir insanlar doğal vücutlarında stres hormonu kortizol düzeyinin de yüksek ve stresli durumlara tepki olarak daha fazla üretmek yazın. Öte yandan, O grubu kan ile insanlar, adrenalin aşırı yapımına hangi sonuçları stres kavga tepki. Onları vücutlarından adrenalin temizlemek için daha zor olduğu için stresten kurtarmak için uzun O tip sürer.

Kan tipi antijenler kanınızdaki sadece değildir

Bunlar özellikle çevre ile etkileşim yüzeylerde, vücudunuzdaki her yerdedir. Bunlar kalın bağırsakla senin ağzından sindirim yolu, hem de burun yollarını ve akciğerleri sayılabilir. Bu kan grubu antijenleri her yerde olduğundan, bunlar vücudunuzun birkaç faktöre eritir gıdaya nasıl tepki vereceğini etkiler. Örneğin, belirli gıdalarda lektinler Kan grubunuz antijene bağlanan ve yorgunluk, baş ağrısı, sindirim sorunları, cilt sorunları ve diğer sağlık sorunları bir konağın duyguları sonuçlanan (birlikte hareket) kan aglunitat neden olur.

bakteri Gut kan grubu ile ilgili olup,

Farklı kan gruplarının insanlar aslında, belli bakteriler tek kan grubu veya diğer kişilerde açmak için 50.000 olasılığı daha yüksektir, farklı bağırsak bakteri var. Bu kimin sindirim diğerine göre diyetin bir tür uyum sağlamak için geliştirilen yolları atalarımız kaynaklandı. Örneğin, bazı insanların mikrobiyomları çok daha verimli (kan grubu A) karbonhidratlar yıkmak için geliştirdi. Bu yetenek (kan grubu O) eksik İnsanlar yağ olarak karbonhidrat depolamak eğilimindedir.

beslenme A tek beden uyan tüm yaklaşım çalışmıyor

Gıda heveslere gelir ve gider, ama gerçekler açıktır: herkes aynı temel besin ihtiyaçlarını yoktur. Biz diğerleri Atkins ya da benzer düşük karbonhidratlı planları yemin ederken, sıkı bir vejetaryen olduğunu ve diyet büyür birini tanıyorum. Ben senin besin ihtiyaçlarını kan türüne göre belirlenebilir bulduk.

Öğrendiğiniz gibi, kan tipi bir transfüzyon durumunda gerekir kanın sadece tip daha fazla etkiler. Kan tipi insan vücudunda birçok roller oynayan bir genetik faktördür. Düşük lektiniyle seçimi olmayan bitişimli senin iyi bağırsak florasının için dostça bir ortam yaratmak gıdalar ve sadece sizin için bir bireysel diyet programı oluşturulması aşamasında hastalık riskleri iki iyi ilk adımlardır mücadele gıdalar seçerek.

Alternatif tıbbın özelliklerinden biri her bireyin ve bireysel değişkenliği maç için tedaviler ve reçeteleri uyarlamak için ihtiyaç biyokimyasal teklik tanınmasıdır. Bir kişinin genetik kod iken, sonuçta genetik faktörlere tedaviler dayanarak çok geniş bir yaklaşım değil alternatif tıp ile tutarlıdır, bu bireysellik temelidir.

Hekiminin Peter J. D’Adamo, ND göre, kitabında Sağ 4 Sizin Tipi yiyin Ç, A, B, ve AB: kayıp halka dört temel kan grupları olabilir. Bazı insanlar kilo ve diğerleri de aynı diyet yok veya onlar yaş olarak bazı insanların canlılığını korumak ve diğerlerinin neden Dr diyor neden diyet çalışmalar ve hastalık hayatta kalma, pek çok paradokslar vardı bir sebebi olmalıydı . D’Adamo.

Onun antropoloji araştırmalar, tıbbi geçmiş ve genetik kan grubu sağlık, hastalık, uzun ömürlü, fiziksel canlılık ve duygusal gücü gizemlerini kapısını açan anahtardır olduğunu sonucuna götürdü. Dr D’Adamo kan grubu pratik uygulama sizin diyet, egzersiz, ek hakkında bilinçli seçimler yapmak için olanak tanımasıdır ve hatta tıbbi tedavi planları olduğunu açıklar. Kan grubu yol haritası, bu planlar artık kesin biyolojik profili ve kendi bünyesinde dinamik doğa güçlerinin karşılık gelebilir.

Tip Ç

Yoğun fiziksel egzersiz ve hayvansal protein ve daha az üzerinde süt ürünleri ve tahıllar en iyi grubu O kan ücret olan kişiler, Dr D’Adamo diyor. Tip O’nun arasında kilo kazancı için önde gelen nedeni gluten daha az ölçüde, mercimek, mısır, böbrek fasulye ve lahana, buğday ürünlerinde bulunan ve bir Dr. D’Adamo açıklıyor. Tip O’nun için ideal egzersizler aerobik, dövüş sanatları, iletişim spor ve çalışan bulunmaktadır.

Tip A

Kan grubu A olanlar, ancak, daha doğal bir vejeteryan diyet ve taze saf ve organik gıdalar uygundur. Tip A takımından kalp hastalığı, kanser ve diyabet yatkın olduğundan, “Ben bu diyet ayarlaması Tip A duyarlı bağışıklık sistemine nasıl olabilir kritik vurgulamak değildir,” Dr D’Adamo diyor. , Sakinleştirici yoga ve tai chi gibi egzersiz, ortalama gelen önemli bir fayda elde edebilir bir tip.

B Tipi

Tip B güçlü bir bağışıklık sistemi ve hoşgörülü sindirim sistemine sahip ve ciddi kronik dejeneratif hastalıklar gibi çok karşı koyma eğilimi, ya da en azından diğer kan türlerinden daha onları daha iyi hayatta. B, doğa yürüyüşü, bisiklet, tenis ve yüzme gibi zihinsel dengeyi, gerektiren ılımlı egzersiz ile geleni yazın.

Tip AB

Kan grubu AB, evrim açısından En son dört grup ve A ve B tipi bir amalgam, biyolojik açıdan en karmaşık. Bu grup için, A ve B tipi için egzersizler bir kombinasyonunun en iyi sonucu, Dr D’Adamo diyor.

Kan grubu, kendi sindirim ve bağışıklık özgüllük ile Dr. D’Adamo göre, bir kişinin muhtemel duyarlılık veya hastalık üzerinde güç bir penceredir. B Tipi biraz daha yüksek bir alerji eşiği var ve bunlar yanlış gıdalar yerseniz alerjik sadece tepki vereceğini Örneğin, Tip Ey en, astım, saman nezlesi ve diğer alerji muzdarip büyük olasılıkla. Tip B, aynı zamanda, kronik yorgunluk, lupus ve çoklu skleroz gibi otoimmün hastalıklar için, özellikle hassastır. kalp hastalığı, kanser ve kansızlık onlar için tıbbi riskler ise Tip AB en, alerjisi olan en az soruna sahip olma eğilimindedir.

onların bağışıklık sistemleri özellikle onların eklemlerinde iltihaplı reaksiyonlar üretebilir tahıl ve patates gibi gıdalar, çevre hoşgörüsüz oldukları için artrit ile Tip O’nun, yine baskın olanlar vardır, Dr D’Adamo diyor. tip A ve A-B’nin diğer türlerine göre bir kanser genel olarak daha yüksek oranı ve daha düşük yaşam oranları varken türleri, A ve B, diyabete karşı çok hassastırlar.

Eğer kan grubunu değiştiremezsiniz ederken, biyolojik makyajını uygun bir diyet planını uygulamak için kendi doğası hakkında bilgi kullanabilir, dört türleri için planlar yeme üzerinde bol detayları veriyor Dr D’Adamo, diyor. “Benim hastaların çoğu diyet planı başlamadan iki hafta içinde bazı sonuçlar yaşayabilirsiniz. Bu enerji artar, kilo kaybı, sindirim şikayetleri eksiltir, ve astım, baş ağrısı ve mide yanması gibi kronik durumların iyileştirilmesi.”