Kaip apsaugoti mūsų ausis ir klausos sveikatą

Kai pažeidžiama klausa, ji išnyksta visam laikui. Štai kodėl mes didiname informuotumą apie klausos praradimo paplitimą, ankstyvos diagnostikos svarbą ir galimybes imtis veiksmų, kad būtų galima rasti geriausią klausos sprendimą pagal jūsų poreikius. Nelaukite, kol bus per vėlu pradėti rūpintis savo ausimis! Štai 9 būdai, kaip apsaugoti ausis ir klausos sveikatą.

Aplink stiprų triukšmą naudokite ausų kištukus

Maždaug 15 % žmonių dėl triukšmingo darbo ar laisvalaikio aplinkos praranda klausą. Klubai, koncertai, vejapjovės, grandininiai pjūklai ir bet koks kitas triukšmas, verčiantis jus šaukti, kad šalia esantis žmogus girdėtų jūsų balsą, sukuria pavojingo lygio garsą. Ausų kištukai yra patogūs ir lengvai gaunami. Netgi vietinis klausos sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas gali pritaikyti porą jūsų ausims. Muzikantų ausų kištukai yra pritaikyti ausų kištukai su filtrais, kurie leidžia žmogui girdėti pokalbius ir muziką, tačiau vis tiek sumažina žalingo garso lygį, išlaikant kuo geresnę originalaus garso kokybę.

Sumažinkite garsumą

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, 1,1 milijardo paauglių ir jaunų suaugusiųjų visame pasaulyje rizikuoja patirti triukšmo sukeltą klausos praradimą dėl nesaugaus garso įrenginių naudojimo. Jei mėgstate mėgautis muzika per ausines ar ausines, galite apsaugoti ausis laikydamiesi 60/60 taisyklės. Siūloma klausytis su ausinėmis ne didesniu kaip 60% garsumu ne ilgiau kaip 60 minučių per dieną.

Ausinės yra ypač pavojingos, nes priglunda prie pat ausies būgnelio. Jei įmanoma, rinkitės ant ausines dedamas ausines. Nepamirškite, kad bet kokia garsi muzika, o ne tik per ausines grojama muzika, kelia triukšmo sukelto klausos praradimo riziką. Jei rengiate socialinį renginį, leiskite muziką tokiu garsu, kad neverstumėte žmonių šaukti norint palaikyti pokalbį.

Duokite savo ausims laiko atsigauti

Jei ilgą laiką patiriate stiprų triukšmą, pavyzdžiui, koncerte ar bare, jūsų ausims reikia laiko atsigauti. Jei galite, kas taip dažnai penkias minutes išeikite į lauką, kad jie pailsėtų. Tyrėjai nustatė, kad jūsų ausims reikia vidutiniškai 16 valandų tylos, kad atsigautų po vienos triukšmingos nakties.

Nustokite naudoti medvilninius tamponus ausyse

Įprasta, kad žmonės vatos tamponais valo vašką iš ausies kanalo, tačiau tai tikrai nepatartina. Truputis vaško ausyse yra ne tik normalu, bet ir svarbu. Ausys yra savaime išsivalantys organai, o vaškas neleidžia dulkėms ir kitoms kenksmingoms dalelėms patekti į kanalą. Be to, bet ką įkišus į ausies kanalus galite pažeisti jautrius organus, tokius kaip ausies būgnelis.

Jei turite vaško pertekliaus, galite švelniai nuvalyti aplink kanalą drėgnu rankšluosčiu. Taip pat galite naudoti ausų vaško pašalinimo tirpalą per kelias naktis. Tai suminkština vašką taip, kad galiausiai jis ištekės pats. Geriausias sprendimas visada yra profesionalo nuomonė ir rūpinimasis, kai įmanoma.

Laikykite ausis sausas

Perteklinė drėgmė gali leisti bakterijoms patekti į ausies kanalą ir atakuoti. Tai gali sukelti plaukiko ausis ar kitas ausų infekcijas, kurios gali būti pavojingos jūsų klausai. Po maudynių ar maudynių būtinai švelniai nusausinkite ausis rankšluosčiu. Jei jaučiate vandenį ausyje, pakreipkite galvą į šoną ir lengvai patraukite už ausies landos, kad įkalbėtumėte vandenį. Taip pat galite užtikrinti, kad jūsų ausys išliktų sausos ir sveikos, naudodami specialiai pritaikytus plaukikų ausų kištukus, kurie neleidžia vandeniui patekti į ausies kanalą. Jie puikiai tinka suaugusiems ir vaikams, be to, jie daro stebuklus, kad apsaugotų nuo plaukiko ausies. Susitikite su savo vietiniu klausos sveikatos specialistu, kad jis būtų pritaikytas.

Kelkis ir judėk

Ar žinojote, kad mankšta naudinga ausims? Tai tiesa. Kardio pratimai, tokie kaip ėjimas, bėgimas ar važiavimas dviračiu, priverčia kraują siurbti į visas kūno dalis, įskaitant ausis. Tai padeda vidinėms ausų dalims išlikti sveikoms ir dirbti maksimaliai. Būtinai išlikite saugūs! Važiuodami dviračiu visada dėvėkite šalmą. Jei nukrisite ir susitrenksite galvą, smegenų sukrėtimas gali pakenkti klausai.

Valdykite streso lygį

Stresas ir nerimas buvo susiję tiek su laikinu, tiek su nuolatiniu spengimu ausyse (fantominiu spengimu ausyse). Dėl didelio streso jūsų kūnas pereina į kovos arba skrydžio režimą, o tai yra instinktyvi reakcija, kuri pripildo jūsų kūną adrenalino, padedančio jums kovoti arba pabėgti nuo pavojaus. Šis procesas daro didelį spaudimą jūsų nervams, kraujotakai, kūno šilumai ir kt. Paprastai manoma, kad šis spaudimas ir stresas gali patekti į jūsų vidinę ausį ir sukelti spengimo ausyse simptomus.

Atlikite reguliarius patikrinimus

Paprašykite savo pirminės sveikatos priežiūros gydytojo įtraukti klausos patikrinimus į reguliarius patikrinimus. Kadangi klausos praradimas vystosi palaipsniui, taip pat rekomenduojama kasmet konsultuotis su klausos sveikatos priežiūros specialistu. Tokiu būdu greičiausiai atpažinsite klausos praradimo požymius ir imsitės veiksmų, kai tik tai padarysite. Svarbu imtis veiksmų, nes negydomas klausos praradimas ne tik pablogina gyvenimo kokybę ir santykių tvirtumą, bet ir yra susijęs su kitomis sveikatos problemomis, tokiomis kaip depresija, demencija ir širdies ligos.

Vartokite vaistus tik taip, kaip nurodyta

Tam tikri vaistai, tokie kaip nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU), tokie kaip aspirinas, ibuprofenas ir naproksenas, kartais gali sukelti klausos praradimą. Aptarkite vaistus su gydytoju, jei nerimaujate, kad jie turės įtakos jūsų klausai, ir vartokite juos tik taip, kaip nurodyta.