Kadınlarda baş ağrısı nedenleri ve çareler

Sen açıklanamayan baş ağrıları rahatsız olan varsa, o ağrı kesici haşhaş vazgeçip arkalarındaki nedenini öğrenmek zamanıdır. Eğer baş ağrısı ve belirtilerin farklı türleri olduğunu biliyor muydunuz? Nedir senin neden? Biraz vücut rahatsızlık aslında bir verimlilik düzeyinde bir 10 olmana atabilir görmek ilginç olduğu için belki 4.Headaches çok yaygın anında için tahriş edici basitçe sarsılan olmaktan açabilirsiniz vardır. Her faaliyetin şekilde geliyor. Uyku, bu inatçı sorun her zaman kafasına oturuyor, yemek veya egzersiz.

Eğer bir baş ağrısı varsa, bunu görmezden ve uzağa gider veya bir hap pop umut ya. Ancak bazı sıradan baş ağrısı ama dikkat isteyen diğerleri için birçok nedeni vardır. Ama çoğu zaman, biz sadece kendi başına gitmesini olabileceğini düşünmek eğilimindedir, ancak bu almak doğru yol değil.

Bazı baş ağrıları aslında şey açıkça doğru olmadığını bildiren bir Karnın yol olabilir. Ama çoğu zaman, bu baş ağrısı genellikle çoğunlukla nedeniyle aktivite veya kafanın içinde ağrınız duyarlı yapılarda değişiklikler üzerinde meydana gelmemesine anlamına gelen doğada birincil bulunmaktadır.

Neden Kadınlar Sık Baş ağrısı yaşayın mı?

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri tarafından yapılan son bir araştırmaya göre, üreme çağındaki kadınların şiddetli baş ağrısı yaşıyor 45 yıldır raporun yaşın altındaki dört bayanlar içinde biriyle, baş ağrısı etkilenme olasılığı en yüksek olduğu gözlendi. Dışında düzenli uykusuzluk ve yaşam tarzı değişikliklerinden, baş ağrısı büyük ölçüde aynı zamanda yaşam tarzının bir fonksiyonu vardır ve tetiklenebilir geçtiği farklı nedensel faktörler vardır.

Biz Aksi Tamam hissedin zaman ne Hatta Baş ağrısı neden olur?

1. Dehidrasyon

Beynin bir kuyruklu yüzde 75 su oluşur. Bunun eksikliğini gidecekseniz zaman beyin daha çok suya tutunmaya çalışan histamines üretir. Bu da bir baş ağrısı neden olur.

2. D Vitamini Eksikliği

D vitamini eksikliği baş ağrısı ve hatta depresyonu nedenlerinden biri olarak atıf edilmiştir. Doktorlar sağlıklı tutmak için D vitamini takviyesi yeterli alımını öneriyoruz. Ayrıca güneşten alabilirsiniz. Sadece kendini korumak emin olun.

3. Anemi

D vitamini, ancak demir düzeylerinde bir eksiklik Sadece aynı zamanda bu vurma baş ağrılarına neden olabilir. Eğer köklü eksikliği çeken sürece, bu sadece günlük demir alımını arttırıyor düzeltilebilir. Diyetinizdeki ıspanak, fasulye, et, domates gibi folat bakımından zengin gıdalar dahil ve de takviyeleri hakkında doktorunuza danışın.

4. Stres

Doktorlar çözülmemiş stres aslında baş ağrısı katkıda bulunabilir inanıyoruz. İş, kişisel ya da düzenli olarak sahip olabilir ve birlikte dağıtılmamış bırakılırsa artırmak ve durumu daha da kötüleştirebilir stres başka formu.

Vücut Clock’ta 5. Değişim

Herhangi yaşam tarzı değişikliği vücut fonksiyonlarını değiştirebilir. Eğer geç uyursan, baş ağrısı karşılaşabilirsiniz, erken kalkmak ve sürekli çalışma nedeniyle gün çizelgelerini değiştirerek var. Vücut değişiklikler stres tetikleyebilir ve çoğu zaman bu zaman dilimleri ve rutinleri değişim, hareket edecek.

6. Yüksek Tansiyon

Baş ağrıları, yüksek tansiyon ya da hipertansiyon göstergesi olabilir ancak senin BP, kontrol ettirmek sürece sonuçlandırmak çok zordur. Kanında ekstra basınç sonunda kronik baş ağrısı yol açan beyin üzerinde baskıyı arttırır.

7. Artan Kafein alımı

Kafein kan damarlarını daraltır. Eğer düzenli olarak kahve içmek, şans gün size cuppa atlamak göre, baş ağrısı yaşayacaksınız vardır. Bu vücudunuzun etkisi kafein için kullanılır çünkü kan damarları üzerindeki vardır ve mahrum olduğu zaman, baş ağrısı tetikler olduğunu. Deneyin ve yavaş yavaş günde iki bardak için günlük doz keserek kafein alımını azaltmak ve yavaşça numarasını getir.

8. atlama Yemekler

Eğer öğün atlama varsa, yok. Bu alışkanlık kilo ama sadece vücudunuzdaki şeker seviyesini azaltmak ve baş ağrılarına neden olur yardımcı olur. Dengeli beslenme daha sağlıklı tutmak ve bazı egzersiz ile birleştiğinde, itll kesinlikle £ damla yardımcı olacaktır. Birçok gıdalar da kişilerde alerji tetikleyebilir ve migren ağrıları yol açabilir koruyucu madde. tetikleyicileri anlamak ve alerjiye neden olan gıdalar ortadan kaldıran bir diyet dışarı grafik bir doktora başvurun.

Baş ağrısı ve Belirtileri Türleri

Bu kadınlar genellikle deneyim baş ağrısı dört çeşit öncelikle vardır. Bazı tamamen yaşam tarzının bir fonksiyonu olabilir Bunların bazıları biyolojik fonksiyonları bir sonucudur.

1. Gerilim Tipi Baş Ağrısı

Bu, en yaygın baş ağrısı ve beyin kasların kasılması neden olur. Eğer olsun sürekli ağrı değil, ama o gelir ve gider. yoğunluğu hafif ve orta şiddette olabilir.

2. Migren

migren kesin nedeni henüz keşfedilmemiş olsa da uzmanlar bunun anormal beyin faaliyetleri sonucu tetikleyiciler neden olabilir inanıyoruz. Ağrı gündür gerçekten yoğun ve son olabilir. Bu bulantı, baş dönmesi ve iştahsızlık eşlik edebilir.

3. Küme baş ağrısı

Bu baş ağrısı çok yaygın bir tür değil ama gözün etrafındaki alanın şişlik, genellikle bir tarafta ve genellikle eye.Nasal tıkanıklık etrafında ağrıya neden olabilir, ve gözün sulama eşlik edebilir.

4. Hormon baş ağrısı

Bunun nedeni menopoz, hamilelik, doğum kontrol hapları ve menstruasyon kullanımı gibi nedenlerle oluşur.

Baş ağrısı için Doğal Çözümler

1. Zencefil

Eşit parçalar halinde zencefil suyu ve limon suyunu karıştırın ve yardım almak için günde iki kez içilir. Ayrıca bir hamur yapın ve alnınıza uygulamak için suda kurutulmuş zencefil tozu bir çay kaşığı karıştırabilirsiniz.

2.Mint

baş ağrısı gelen hızlı yardım için alnına nane yaprağı suyu uygulayın.

3. Buz paketi

migren durumda, boyun arkasına buz torbası uygulayın. Soğuk suda bir bez batırıp çok birkaç dakika alnında yerleştirebilirsiniz.

4. Badem

badem gibi Somunlar baş ağrısı, ağrı kesiciler bulunan bir madde olan şalisin sahip olduğu bilinmektedir. Sık sık baş ağrısı yaşarsanız günlük badem bir avuç tüketin.

5. nane yağı

onun soğutma özelliği ile tanınan nane yağı açık tıkanmış kan damarlarını yardımcı olur ve aynı zamanda kan akışını sağlar. badem yağı ile nane yağı 3 damla karıştırın ve nazikçe tüm tapınaklar ve Ensende üzerinde masaj.

6. gerer

yorgunluk nedeniyle baş ağrısı kolaylaştırmak için kuralın genel başparmak temel boyun uzanır pratik etmektir. Kan akışını artırır ve kaslarınız dinlenmek yardımcı olur. yanlara boynunuzu bükün ve yukarı ve aşağı çene hareket ettirin.

7. Papatya Çay

Papatya çayı ağrıyı dindirmek ve yatıştırıcı bir etki sağlamaya yardımcı maddeler vardır. günlük sıcak cuppa demlemek ve iyiliğini tadını çıkarın.

8. Diyet Supplement

Genellikle, magnezyum ve B kompleks bir ek baş ağrısı sorunu çözer. B kompleks iyi baş ağrısı ile bir yardımcı olur serotonin gibi nörotransmitterlerin içerirken Magnezyum baş ağrısı olaylarının sıklığını azaltır. baklagiller, tofu, koyu çikolata ve diyet yumurta, süt ve soya gibi B kompleks zengin gıdalar gibi magnezyum açısından zengin gıdalar ekleyin.

Evde baş ağrısı tedavileri yardımcı olmazsa, doktorunuz ile randevu ayarlayın. Sen sessizce acı gerekir ve iyi olmak dilemiyorum. acına nedeni kesin ve bunu düzeltmek için deneyerek harekete geçin.