Kā aizsargāt mūsu ausis un dzirdes veselību

Kad jūsu dzirde ir bojāta, tā pazūd uz visiem laikiem. Tāpēc mēs veicinām izpratni par dzirdes zuduma izplatību, agrīnas diagnostikas nozīmi un iespējām rīkoties, lai atrastu vislabāko dzirdes risinājumu jūsu vajadzībām. Negaidiet, līdz būs par vēlu, lai sāktu rūpēties par savām ausīm! Šeit ir 9 veidi, kā aizsargāt mūsu ausis un dzirdes veselību.

Skaļu trokšņu tuvumā izmantojiet ausu aizbāžņus

Aptuveni 15% cilvēku ir trokšņa izraisīti dzirdes traucējumi skaļas darba vai atpūtas vides dēļ. Klubi, koncerti, zāles pļāvēji, motorzāģi un citi trokšņi, kas liek jums kliegt, lai blakus esošais cilvēks dzirdētu jūsu balsi, rada bīstamu skaņas līmeni. Ausu aizbāžņi ir ērti un viegli iegūstami. Jūs pat varat likt vietējam dzirdes veselības aprūpes speciālistam pielāgot pāri jūsu ausīm. Mūziķu ausu aizbāžņi ir pielāgoti ausu aizbāžņi ar filtriem, kas ļauj cilvēkam dzirdēt sarunas un mūziku, bet tomēr samazina kaitīgo skaņas līmeni, vienlaikus saglabājot pēc iespējas precīzāku oriģinālās skaņas kvalitāti.

Samaziniet skaļumu

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas datiem 1,1 miljards pusaudžu un jaunu pieaugušo visā pasaulē ir pakļauti trokšņa izraisītam dzirdes zudumam, ko izraisa nedroša audio ierīču lietošana. Ja vēlaties baudīt mūziku, izmantojot austiņas vai austiņas, varat aizsargāt ausis, ievērojot 60/60 noteikumu. Ieteikums ir klausīties ar austiņām ne vairāk kā 60% skaļumā ne vairāk kā 60 minūtes dienā.

Austiņas ir īpaši bīstamas, jo tās pieguļ tieši blakus bungādiņai. Ja iespējams, izvēlieties virs auss novietojamās austiņas. Neaizmirstiet, ka jebkura skaļa mūzika, ne tikai mūzika, kas tiek atskaņota austiņās, rada trokšņa izraisītas dzirdes zuduma risku. Ja rīkojat saviesīgu pasākumu, palaidiet mūziku tādā skaļumā, kas nepiespiež cilvēkus kliegt, lai sarunātos.

Dodiet savām ausīm laiku atgūties

Ja ilgstoši esat pakļauts skaļiem trokšņiem, piemēram, koncertā vai bārā, jūsu ausīm ir nepieciešams laiks, lai atgūtu. Ja varat, ik pēc piecām minūtēm izejiet ārā, lai ļautu viņiem atpūsties. Pētnieki ir noskaidrojuši, ka jūsu ausīm ir nepieciešamas vidēji 16 stundas klusuma, lai atgūtos pēc vienas skaļas nakts.

Pārtrauciet lietot vates tamponus ausīs

Parasti cilvēki izmanto vates tamponus, lai iztīrītu vasku no auss kanāla, taču tas noteikti nav ieteicams. Mazliet vaska ausīs ir ne tikai normāli, bet arī svarīgi. Ausis ir pašattīrīšanās orgāni, un vasks neļauj putekļiem un citām kaitīgām daļiņām iekļūt kanālā. Turklāt, ievietojot kaut ko auss kanālos, jūs varat sabojāt jutīgus orgānus, piemēram, bungādiņu.

Ja jums ir lieks vasks, varat viegli notīrīt ap kanālu ar mitru dvieli. Varat arī izmantot ausu vaska noņemšanas šķīdumu dažu nakšu laikā. Tas mīkstina vasku tā, ka tas galu galā iztecēs pats. Labākais risinājums vienmēr ir meklēt profesionālu viedokli un rūpēties, kad iespējams.

Turiet ausis sausas

Pārmērīgs mitrums var ļaut baktērijām iekļūt un uzbrukt auss kanālā. Tas var izraisīt peldētāja ausu vai cita veida ausu infekcijas, kas var būt bīstami jūsu dzirdei. Noteikti noslaukiet ausis pēc peldes vai peldēšanas ar dvieli. Ja jūtat ūdeni ausī, nolieciet galvu uz sāniem un viegli pavelciet aiz auss ļipiņas, lai pierunātu ūdeni. Varat arī nodrošināt, ka jūsu ausis paliek sausas un veselīgas, izmantojot pielāgotus peldētāju ausu aizbāžņus, kas bloķē ūdens iekļūšanu auss kanālā. Tie ir lieliski piemēroti gan pieaugušajiem, gan bērniem, un tie rada brīnumus, novēršot peldētāja ausi. Sarunājiet tikšanos ar vietējo dzirdes veselības speciālistu, lai veiktu uzstādīšanu.

Celies un kusties

Vai zinājāt, ka vingrinājumi nāk par labu tavām ausīm? Tā ir patiesība. Kardio vingrinājumi, piemēram, pastaigas, skriešana vai riteņbraukšana, liek asinis sūknēt visās ķermeņa daļās, tostarp ausīs. Tas palīdz ausu iekšējām daļām palikt veselām un darboties maksimāli. Noteikti saglabājiet drošību! Braucot ar velosipēdu, vienmēr valkājiet ķiveri. Ja jūs nokrītat un sasitat galvu, smadzeņu satricinājums var kaitēt jūsu dzirdei.

Pārvaldiet stresa līmeni

Stress un nemiers ir saistīti gan ar īslaicīgu, gan pastāvīgu troksni ausīs (fantoma zvana ausīs). Augsts stresa līmenis liek jūsu ķermenim pāriet cīņas vai lidojuma režīmā, kas ir instinktīva reakcija, kas piepilda jūsu ķermeni ar adrenalīnu, lai palīdzētu jums cīnīties vai bēgt no briesmām. Šis process rada lielu spiedienu uz jūsu nerviem, asins plūsmu, ķermeņa siltumu un daudz ko citu. Parasti tiek uzskatīts, ka šis spiediens un stress var nokļūt jūsu iekšējā ausī un veicināt tinītu simptomus.

Regulāri veiciet pārbaudes

Lūdziet savam primārās aprūpes ārstam iekļaut dzirdes pārbaudes jūsu regulārajās pārbaudēs. Tā kā dzirdes zudums attīstās pakāpeniski, ir arī ieteicams katru gadu konsultēties ar dzirdes veselības aprūpes speciālistu. Tādā veidā jūs, visticamāk, atpazīsit dzirdes zuduma pazīmes un nekavējoties rīkosities. Ir svarīgi rīkoties, jo neārstēts dzirdes zudums ne tikai pasliktina dzīves kvalitāti un attiecību stiprību, bet arī ir saistīts ar citām veselības problēmām, piemēram, depresiju, demenci un sirds slimībām.

Lietojiet zāles tikai saskaņā ar instrukcijām

Dažas zāles, piemēram, nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi (NPL), piemēram, aspirīns, ibuprofēns un naproksēns, dažkārt var veicināt dzirdes zudumu. Apspriediet zāles ar savu ārstu, ja esat nobažījies, ka tie ietekmēs jūsu dzirdes spējas, un lietojiet tos tikai saskaņā ar norādījumiem.