Je vaše dieta nefunguje? Možná, že to není vhodné s vaší krevní

Už jste slyšeli o krevní dietu? Myslel jsem, že byl odhalen už dávno, ale pacienti pořád ptají, takže jsem usoudil, bych se dozvědět více.

Co je to Blood Type Diet?

V roce 1996 Peter D’Adamo, je přírodně lékař, publikoval knihu, ve které popsal, jak lidé mohli být zdravější, žijí déle, a dosáhnout jejich ideální váhu tím, že jí podle jejich krevní skupinu. Někdo výběr koření, koření, a dokonce i cvičení by mělo záviset na krevní skupinu. Brzy byla kniha bestsellerem a lidé po celém světě zjišťovali svou krevní skupinu, revidovat své seznamy obchod s potravinami, a měnící se, jak jedli, vykonávána, a přemýšlel o své zdraví.

Zde jsou některá doporučení v souladu s „Jezte Právo pro váš typ“ dietu:

  • Ti s typem O krev vybrat high-protein potraviny a jíst hodně masa, zeleniny, ryb a ovoce, ale omezit obilí, fazole a luštěniny. Chcete-li zhubnout, mořské ryby, řasy, červené maso, brokolice, špenát, a olivový olej je nejlepší; pšenice, kukuřice, a mléčné výrobky je třeba se vyhnout.
  • Ti s typem krevní vybrat ovoce, zeleninu, tofu, mořské plody, Turecko a celozrnných výrobků, ale vyhnout se maso. Pro hubnutí, mořské plody, zelenina, ananas, olivový olej a sója jsou nejlepší; Je třeba se vyhnout mléčné, pšenice, kukuřice a fazole.
  • Ti, kteří mají B Krevní skupina by si měli vybrat pestrou stravu obsahující maso, ovoce, mléčné výrobky, mořské plody, a obilí. Chcete-li zhubnout, jedinci typu B vybrat zelená zelenina, vejce, játra a lékořice čaj, ale vyhnout se kuře, kukuřice, arašídy a pšenice.
  • Ti s typem AB krví měly jíst mléčné výrobky, tofu, jehněčí, ryby, obiloviny, ovoce a zeleninu. Pro hubnutí, tofu, mořské plody, zelenina a řasy jsou nejlepší, ale kuřecí, a je třeba se vyhnout kukuřice pohanka fazole.

Jak již bylo uvedeno, že doporučení pro diety Krevní skupina rozšířily i mimo volby potravin. Například lidé s typem O krev se doporučuje zvolit high-intenzity aerobní cvičení a užívat doplňky pro své citlivým žaludkem, zatímco ti s typem Krevní vybrat aktivity o nízké intenzitě a zahrnují meditaci jako součást jejich rutiny.

Ale to funguje?

Vysoce kvalitní studie o krevní dietu nebyla zveřejněna v recenzované lékařské literatuře. Dokonce i teď, vyhledávání v lékařské literatuře o jména autora nevykazuje žádný výzkum týkající se této dietě. Studií publikovaných v letech 2013 a 2014 o dietách Krevní skupina stojí za zmínku. 2013 Studie analyzovala světovou lékařskou literaturu a nenašel žádné studie, které prokazují přínos z krevních skupin stravy. 2014 studie zjistila, že i když lidé, kteří sledují některý z diet Krevní skupina měla určité zlepšení v některých kardiometabolických rizikových faktorů (jako je cholesterol a krevní tlak), byly tyto vylepšení nesouvisí s krevní skupinou.

Má to nějaký smysl?

Teorie za této diety je, že krevní skupina je úzce vázána na naši schopnost štěpit určité druhy potravin, takže správná strava zlepší trávení, pomáhají udržet ideální tělesnou hmotnost, zvýšit hladinu energie a prevenci onemocnění, včetně rakoviny a kardiovaskulárních onemocnění ,

Type O Říkalo se, že původní rodový krevní z prvních lidí, kteří byli lovci a sběrači, s dietami, které byly s vysokým obsahem živočišných bílkovin. Skupina A byla prý vyvíjet, když lidé začali hospodařit a měl více vegetariánské stravy. Skupina typů B krevní by vznikly mezi kočovné kmeny, které konzumovaly velké množství mléčných výrobků. A protože Group AB krev byla údajně vyvinuly z prolínání lidí s různými typy A a B krve, typ doporučení AB byl prostředníkem mezi těmi, pro lidi s různými typy A a B krve.

Každá z těchto teorií byla napadena. Například, existuje důkaz, že typ A byl vlastně první krevní skupinu se vyvinout u lidí, a to typu O. Kromě toho, není prokázána souvislost mezi krevní a trávení. Takže, kromě nedostatku důkazů, že dieta funguje mnoho otazníků nad tím, proč by to mělo fungovat v první řadě.

Takže, co je nevýhoda?

Je to správná otázka, zejména proto, že některá zlepšení bylo pozorováno u lidí, kteří přijali určité stravy Krevní skupina (viz odkaz výše). Jíst na základě vaší krevní skupinou vyžaduje, abyste znát svou krevní skupinu a postupujte restriktivní diety. Osobní preference může být problém: vegetarián s typem O krev, může se snaží zůstat na přiděleném dietu, a lidé, kteří mají rádi červené maso může být zklamán naučit mají typ A krev. Doporučené doplňky nejsou levné; ani se doporučuje biopotraviny. A pokud máte určité zdravotní podmínky, jako je například vysoká hladina cholesterolu nebo cukrovkou, odborník na výživu může činit lepší doporučení založená na důkazech pro tebe, než ty, které stanoví Váš krevní skupinou.

Co teď?

Zastánci Krevní skupina diet lze říci, že i když dosud nebyla provedena ideální studie je absence důkazů neprokazuje, že jsou neúčinné. A tam je také žádný důkaz, že tyto diety jsou škodlivé. Takže můj odhad je, že zájem o stravě krevní skupinou nezmizí v dohledné době. Ale je tu důvod, že knihkupectví mají řady a řady knih o stravě, každý prohlašovat, že je velmi účinný, ne-li nejlepší. My prostě nevíme, která strava je nejlepší pro každého jednotlivého člověka. A i když jsme udělali, držet se každé jednotlivé diety je často náročná.