Je vaša diéta nefunguje? Možno, že to nie je vhodné s vašou krvný

Už ste počuli o krvný diétu? Myslel som, že bol odhalený už dávno, ale pacienti stále pýtajú, takže som usúdil, by som sa dozvedieť viac.

Čo je to Blood Type Diet?

V roku 1996 Peter D’Adamo, je prírodne lekár, publikoval knihu, v ktorej opísal, ako ľudia mohli byť zdravší, žijú dlhšie, a dosiahnuť ich ideálnu váhu tým, že jej podľa ich krvnú skupinu. Niekto výber korenie, korenie, a dokonca aj cvičenie by malo závisieť na krvnú skupinu. Čoskoro bola kniha bestsellerom a ľudia po celom svete zisťovali svoju krvnú skupinu, revidovať svoje zoznamy obchod s potravinami, a meniace sa, ako jedli, vykonávaná, a premýšľal o svoje zdravie.

Tu sú niektoré odporúčania v súlade s “Jedzte Právo pre váš typ” diétu:

  • Tí s typom O krv vybrať high-proteín potraviny a jesť veľa mäsa, zeleniny, rýb a ovocia, ale obmedziť obilie, fazuľa a strukoviny. Ak chcete schudnúť, morské ryby, riasy, červené mäso, brokolica, špenát, a olivový olej je najlepšie; pšenica, kukurica, a mliečne výrobky je potrebné sa vyhnúť.
  • Tí s typom krvnej vybrať ovocie, zeleninu, tofu, morské plody, Turecko a celozrnných výrobkov, ale vyhnúť sa mäso. Pre chudnutie, morské plody, zelenina, ananás, olivový olej a sója sú najlepšie; Treba sa vyhnúť mliečne, pšenica, kukurica a fazuľa.
  • Tí, ktorí majú B Krvná skupina by si mali vybrať pestrú stravu obsahujúce mäso, ovocie, mliečne výrobky, morské plody, a obilia. Ak chcete schudnúť, jedinci typu B vybrať zelená zelenina, vajcia, pečeň a sladkého drievka čaj, ale vyhnúť sa kurča, kukurica, arašidy a pšenice.
  • Tí s typom AB krvou mali jesť mliečne výrobky, tofu, jahňacie, ryby, obilniny, ovocie a zeleninu. Pre chudnutie, tofu, morské plody, zelenina a riasy sú najlepšie, ale kuracie, a je potrebné sa vyhnúť kukurica pohánka fazuľa.

Ako už bolo uvedené, že odporúčania pre diéty Krvná skupina rozšírili aj mimo voľby potravín. Napríklad ľudia s typom O krv sa odporúča zvoliť high-intenzity aeróbne cvičenie a užívať doplnky pre svoje citlivým žalúdkom, zatiaľ čo tí s typom Krvný vybrať aktivity s nízkou intenzitou a zahŕňajú meditáciu ako súčasť ich rutiny.

Ale to funguje?

Vysoko kvalitné štúdie o krvný diétu nebola zverejnená v recenzované lekárskej literatúre. Dokonca aj teraz, vyhľadávanie v lekárskej literatúre o mená autora nevykazuje žiadny výskum týkajúci sa tejto diéte. Štúdií publikovaných v rokoch 2013 a 2014 o diétach Krvná skupina stojí za zmienku. 2013 Štúdia analyzovala svetovú lekársku literatúru a nenašiel žiadne štúdie, ktoré dokazujú prínos z krvných skupín stravy. 2014 štúdia zistila, že aj keď ľudia, ktorí sledujú niektorý z diét Krvná skupina mala určité zlepšenie v niektorých kardiometabolických rizikových faktorov (ako je cholesterol a krvný tlak), boli tieto vylepšenia nesúvisí s krvnou skupinou.

Má to nejaký zmysel?

Teória za tejto diéty je, že krvná skupina je úzko viazaná na našu schopnosť štiepiť určité druhy potravín, takže správna strava zlepší trávenie, pomáhajú udržať ideálnu telesnú hmotnosť, zvýšiť hladinu energie a prevenciu ochorení, vrátane rakoviny a kardiovaskulárnych ochorení ,

Type O Hovorilo sa, že pôvodný rodový krvný z prvých ľudí, ktorí boli lovci a zberači, s diétami, ktoré boli s vysokým obsahom živočíšnych bielkovín. Skupina A bola vraj vyvíjať, keď ľudia začali hospodáriť a mal viac vegetariánskej stravy. Skupina typov B krvný by vznikli medzi kočovné kmene, ktoré konzumovali veľké množstvo mliečnych výrobkov. A pretože Group AB krv bola údajne vyvinuli z prelínanie ľudí s rôznymi typmi A a B krvi, typ odporúčaní AB bol prostredníkom medzi tými, pre ľudí s rôznymi typmi A a B krvi.

Každá z týchto teórií bola napadnutá. Napríklad, existuje dôkaz, že typ A bol vlastne prvý krvnú skupinu sa vyvinúť u ľudí, a to typu O. Okrem toho, nie je preukázaná súvislosť medzi krvné a trávenie. Takže, okrem nedostatku dôkazov, že diéta funguje mnoho otáznikov nad tým, prečo by to malo fungovať v prvom rade.

Takže, čo je nevýhoda?

Je to správna otázka, najmä preto, že niektoré zlepšenia bolo pozorované u ľudí, ktorí prijali určité stravy Krvná skupina (pozri odkaz vyššie). Jesť na základe vašej krvnou skupinou vyžaduje, aby ste poznať svoju krvnú skupinu a postupujte reštriktívne diéty. Osobné preferencie môže byť problém: vegetarián s typom O krv, môže sa snaží zostať na pridelenom diétu, a ľudia, ktorí majú radi červené mäso môže byť sklamaný naučiť majú typ A krv. Odporúčané doplnky nie sú lacné; ani sa odporúča biopotraviny. A ak máte určité zdravotné podmienky, ako je napríklad vysoká hladina cholesterolu alebo cukrovkou, odborník na výživu môže činiť lepšie odporúčania založené na dôkazoch pre teba, než tie, ktoré stanovuje Váš krvnou skupinou.

Teraz čo?

Zástancovia Krvná skupina diét možno povedať, že aj keď ešte nebola vykonaná ideálne štúdie je absencia dôkazov nepreukazuje, že sú neúčinné. A tam je tiež žiadny dôkaz, že tieto diéty sú škodlivé. Takže môj odhad je, že záujem o strave krvnou skupinou nezmizne v dohľadnej dobe. Ale je tu dôvod, že kníhkupectvá majú rady a rady kníh o strave, každý vyhlasovať, že je veľmi účinný, ak nie najlepší. My jednoducho nevieme, ktorá strava je najlepšie pre každého jednotlivého človeka. A aj keď sme urobili, držať sa každé jednotlivé diéty je často náročná.