Je to zdravie, ktorá sa jesť ovocie v noci?

Väčšina z nás má tendenciu mať chute voči noci. To môže mať nepriaznivý vplyv na udržanie váhy najmä ak máte chuť na sladké. Je určite možné zaspávať s tým hlodať pocit vo vašom brušku. Ale ak sa dostanete von z tohto zvyšného lasagne alebo žrádlo nadol vrecúško chipsov, ste v průšvih.

Najbezpečnejšie variant by byť malý ovocný potlačiť hlad. Ale to nepríde bez nevýhodou to, ako dobre. Jesť ovocie pred spaním nie je tak nevinná, ako si myslíte, že by bolo. Vysvetlíme, prečo by to mohlo mať nepriaznivý vplyv na vaše zdravie a to, čo musíte mať na pozore, keď si vyberiete ovocie jesť v noci.

Je jesť ovocie pred spaním to dobrý nápad?

Plody sú neoddeliteľnou súčasťou zdravej výživy. Majú vysoký obsah vlákniny a málo kalórií. Plody sú bohaté na fytochemikálie, ktoré pomáhajú neutralizovať voľné radikály poškodeniu vášho tela. Ale vaša voľba ovocie pred spaním je veľmi dôležité. To môže byť úplne v poriadku jesť plátok melóna, hruška, alebo kivi.

Je veľmi dôležité, však mať na pamäti, že musí existovať dostatočná medzera medzi hlavným jedle a konzumáciu ovocia. Plody pohody s vysokým obsahom vlákniny dostať stráviteľné a presunutý do čreva rýchlejšie ako bielkoviny a tuk bohatých potravín. To znamená, že ovocie by mali byť konzumované oveľa skôr ťažkom jedle, alebo o niečo neskôr. Ďalším bodom na zapamätanie jesť ovocie v noci na večeru je, že prudký nárast cukru môže uvoľniť energiu, ktorá ovplyvňuje spánok, ako vaše telo by mal byť pripravený k odpočinku.

Výhody pár kúskov ovocia v noci

Existuje mnoho výhod konzumácia ovocia ako zákusok v noci, ako je uvedené nižšie:

  • Pravidelné porcií čerstvého ovocia môžu znížiť riziko pre mŕtvice, zlyhania obličiek, srdcové ochorenia, diabetes, a úbytkom kostnej hmoty.
  • Jesť ovocie s vysokým obsahom vlákniny namiesto kalórií ťažké občerstvenia pomôže pri regulácii telesnej hmotnosti.
  • Plody sú plné stopových prvkov a esenciálnych vitamínov, ktoré zlepšujú svoje zdravie a vitalitu.
  • Pokiaľ ide o jesť ovocie v noci, Ayurveda hovorí, že môžete mať s vysokým obsahom vlákniny ovocie ako melón či jablko, ktoré sú dobré pre váš tráviaci systém a nespôsobí nespavosť.

Možné nevýhody s Ovocie v noci

Jeden by mal byť vedomí malých detailov, zatiaľ čo konzumácia ovocia v noci:

  • Mnoho ovocia sú plné cukrov a spôsobí, že vaša hladina cukru v krvi okamžite špice.
  • Príliš veľa plodov môže spôsobiť stratu živín, pretože môže byť skákanie zeleninu a iné potravinárske skupiny vyhovieť vašim ovocie.
  • Plody na energetických hladinách zvýšenie spaním a môže spôsobiť poruchy spánku.

Bezpečnostné opatrenia, ktoré je potrebné zvážiť pri jesť ovocie pred spaním

Určité veci by mali mať na pamäti, keď jesť ovocie v noci:

  • Udržiavať medzeru pár hodín medzi jedlom a nočné ovocie.
  • Vyberte si ovocie, ktoré sú s nízkym obsahom cukru, ale s vysokým obsahom vlákniny, ako hrušky.
  • Vyhnúť sa okamžite jesť ovocie pred spíte.

často kladené otázky

Niektoré často kladené otázky boli zodpovedané nižšie:

1. Má jesť ovocie v noci Pretože Weight Gain?

Je to mýtus, že konzumácia ovocia v noci robí tuk. Plody majú minimálnu kalórie a nemôže spôsobiť zvýšenie telesnej hmotnosti na vlastnú päsť. Ale ak si desiatu každý večer na kaloricky bohaté na ovocie, ako banány, potom, čo ste spotrebované celý požiadavka kalórií za deň, budete pridať niekoľko libier do konca tohto mesiaca. Ale to platí o akejkoľvek jedlo, ktoré sa jej potom, čo ste dosiahli maximálnych požadovaných kalórií za deň.

2. Can Mať ovocie pred spaním spôsobiť zažívacie ťažkosti?

Ak máte ovocie hneď po jedle a pred spaním, môže to spôsobiť zažívacie ťažkosti, pretože jedlo a ovocie sa menili s trávením sadzby a ovocia môže skončiť fermentáciou v tráviacom trakte. Ak sú plody jedia so správnym odstupom od jedla, nesmú vytvárať žiadne problémy.

3. Ktoré Plody sú dobré k jedlu v noci?

Fiber-bohaté ovocie, ako sú jablká, banány, hrušky, alebo hrozno môžu byť konzumované v noci.

4. Môže jesť ovocie v noci spôsobiť nespavosť?

Jesť veľmi sladké ovocie bezprostredne pred spaním vás môže rušiť. Jesť ovocie v noci je škodlivé, pretože cukry v ovocí bude špice vaše energetickej hladiny. Pretože sa jedná o čas, vaše telo je útlm, zvýšenie energie môže spôsobiť nespavosť a apatia.