Je to nebezpečné rychle spát po jídle

Většina z nás rádi využívat naše odpolední siesta příspěvek oběd, nebo milujeme vychutnat pozdní noční snacking před spaním pro daný den. Možná se často ptají, zda je v pořádku odložit poté, co jíte. Není pochyb o tom, že jsme často pocit ospalosti poté, co naše jídlo, ale znamená to, že bychom se měli dohnat spánek nebo bychom měli vlastně čekat na nějakou dobu před dřímající off? No, to nemusí být dobrý nápad, aby zdřímnout po jídle vaše jídlo. Spící okamžitě po požití potravy, nemusí být dobré pro vaše tělo.

Proto jsme obvykle ospalost po jídle

Jakmile přestanete jíst jídlo, váš mozek signalizuje orgány zahájit trávením jídla. Krevní oběh stává koncentrovanější kolem trávicího systému. Posun v intenzitě krevního zásobení ovlivňuje mozek taky. Tento krevní deprivace na mozku může vyvolat pocit ospalosti nebo ospalost.

Jak se spí Bezprostředně po konzumaci ovlivnit vaše zdraví?

Vaše tělo je v ideálním případě musí trávit jídlo, které konzumují získat energii, a může tak učinit, pokud budete sedět ve vzpřímené poloze. Nicméně, když si zdřímnout po jídle, nejste umožňuje vaše tělo vykonávat tuto funkci, což vede k některým z následujících způsobů:

1. Mohlo by to vést k Weight Gain

Ihned spí po jídle může způsobit přibývání na váze. Je to proto, že vaše tělo potřebuje spálit kalorie, které jste spotřebované z jídla, ale místo toho, spíte, což znamená, že vaše tělo bude ukládat tyto kalorie. Nadbytek kalorií v těle vede k nárůstu tělesné hmotnosti. Stručně řečeno, spí po jídle vás vede k tuku.

2. Mohlo by dojít k žaludečních šťáv

Acid reflux je stav, kdy obsah žaludku se tlačil zpět do jícnu. Acid reflux způsobuje pálení ve svém hrudníku dutiny. To se stane, když budete spát brzy po jídle vaše jídlo.

3. To může způsobit zažívací problémy

Máte-li spát hned po jídle oběd nebo post-večeři, jídlo nedostane rozštěpí správně. Nestrávené potravy může způsobit zažívací problémy, jako je plyn, pálení žáhy, kyselost, plynatost, nadýmání, atd

4. Mohlo by to vést k cévní mozkové příhodě

okamžitě spí psát s jídlem může zvýšit své šance na mrtvici. Důvodem je, že nestrávené potravy může způsobit nerovnováhu v hladiny cukru v krvi a krevní tlak, a v extrémních případech může vést k mrtvici příliš.

Jak dlouho byste měli počkat jít spát poté, co jídlo?

Je doporučeno, že byste měli nechat své tělo stravitelné potraviny, které jste jedli před zamáčknout. Ačkoli různé potraviny mohou mít různé množství času, aby si stravitelné, je dobré počkat alespoň 2 až 4 hodiny zdřímnout poté, co jste měli jídlo.

Bedtime Snacks, které jsou zdravé pro vás

I když to není dobrý nápad, aby žvýkat na cokoliv vpravo před spaním, někdy náhlé bodavá bolest z hladu může připadat, a můžeme chtít něco k jídlu. Doporučujeme, abyste si něco sníst zdravé a výživné, namísto piloty na neužitečných kalorií. Zde jsou některé zdravé doporučení, které můžete použít s cílem omezit, že pozdě v noci snacking potřebám:

  • Sklenici teplého mléka s medem je zdravá volba, a budete spát příliš dobře.
  • Šálek nízkotučného jogurtu je snadné na břicho stejně.
  • Celá-pšenice cracker s nějakou arašídové máslo je ideální, aby, že vrčí žaludku k odpočinku.
  • Šálek celého zrna obilovin s nízkotučným mlékem.

Pokud hladovkářů při lichém hodinu, to jsou některé občerstvení, které si můžete spolknout dolů bez přemýšlení dvakrát. Vyhnout mastné, smažené nebo kalorií-husté potraviny, protože nemohou být jen těžko v trávicím traktu, ale mohou způsobit problémy s spí příliš.

Má jíst příliš pozdě ovlivnit váš spánek?

Jídlo a spánek jsou velmi složité, ale přesto zajímavý vztah. Některé potraviny mohou vyvolat intenzivní spánek a budete spát jako miminko. Pak tam jsou potraviny, jako je čokoláda, energetické nápoje, soda, atd, které nám zajistí v bdělém stavu, pokud jsou konzumovány před dřímající off. Proto jsme se opravdu musím být opatrný o tom, co jíme blízko před spaním, protože to může mít přímý dopad našeho spánku. Také, pokud budete konzumovat jídlo těsně před spaním, je tu dobrá možnost, že můžete trpět záchvatu kyselost nebo pálení žáhy, které budou mít vliv, jak dobře spíte.

Existují lidé, kteří nemohou cítit ohrožený vůbec tím, co konzumují blízko před spaním, ale to rozhodně neznamená, že by měli jíst, co chtějí, protože jejich spánek není stále narušena. No, není otázkou spánku, ale to je o potraviny, které se nedostanou rozkladu. Z tohoto důvodu, spí po každém jídle nebo vleže po jídle není vůbec nedoporučuje.

Je důležité, abyste nechali značné rozdíly mezi váš čas jídla a zdřímnout čas. Jíst zdravé a výživné jídlo před spaním, aby se zabránilo nezdravé potraviny a rozhodly pro správným pozdních nočních občerstvení jsou některé z dobrých věcí, které můžete udělat pro dobrý spánek a dobré zdraví. Nicméně, pokud budete mít jakékoliv pálení žáhy, žaludečních šťáv nebo jakýkoli problém související se spánkem, doporučujeme navštívit svého lékaře a nechat zkoumána ihned vyloučit jakékoliv zdravotní stav.