Je to bezpečné pre dojčiace ženy užívať lieky

“Malé množstvo akékoľvek drogy, ktoré užívate môžu prostredníctvom materského mlieka pre Vaše dítě.,Obecně platí, že sumy sú veľmi nízke a veľmi málo drogy sú nebezpečné, keď dojčíte, ‘hovorí Bridget Halnan, dojčenských olovo v Cambridgeshire a Fellow Institute of Health návštevu. “Ale to je vždy lepšie, informujte svojho lekára, zubného lekára alebo lekárnika, že dojčíte.”

 

 

Aké lieky môžem vziať, zatiaľ čo ja som dojčenia?

Lieky, ktoré môžu byť prijaté počas dojčenia patrí:

  • väčšina antibiotík
  • obyčajné lieky proti bolesti, ako je paracetamol a ibuprofén – ale nie aspirín
  • astma inhalátory
  • vitamíny – ale len v odporúčanej dávke

Môžete použiť niektoré metódy antikoncepcie a niektoré prechladnutí, ale nie všetky. Vždy sa poraďte so svojím praktickým lekárom, pôrodné asistentky, opatrovateľkou alebo lekárnika, ktorý Vám poradí. Je pekné mať zubné ošetrenie, lokálne anestetiká, očkovanie – vrátane MMR, tetanu a chrípky injekcie – a väčšinu operácií.

Je niečo, čo nemôžem prijať, zatiaľ čo ja som dojčenia?

Bežné lieky, ktoré nie sú odporúčané, keď dojčíte, patria:

  • kodeín fosfát – slúži na ovládanie hnačka
  • látky znižujúce nosovej prekrvenie – ale jednoduché soli vodné kvapky sú v poriadku
  • aspirín pre úľavu od bolesti – aj keď si môžete vziať, ak to váš praktický lekár predpisovať ako anti-krvných doštičiek lieku

Vami hovoriť GP alebo lekárnikom skôr, ako začnete antihistaminiká pre alergie alebo alergie podmienok súvisiacich, ako je senná nádcha.

Pre viac informácií:

  • poraďte sa so svojím pôrodnej asistentky, opatrovateľkou, lekárnikom alebo praktickým lekárom
  • prejdite na web Dojčenie siete pre poradenstvo v oblasti drog a dojčiace alebo poslať e-mailom

Praktický lekár alebo lekárnik môže vyzerať na British National Formular pre deti (BNFC) vidieť, aké lieky sa môžu podávať deťom a deťom, pretože je pravdepodobné, že bude bezpečné pre matky, aby sa pri dojčení.

Nelegálnych drog a dojčenie

Je nebezpečné, aby sa nelegálne drogy, keď dojčíte. Môžu mať vplyv na vašu schopnosť starať sa o svoje dieťa bezpečne a dostať svoje dieťa prostredníctvom materského mlieka. Dlhodobé účinky na dojčatá, ak používate nelegálne drogy počas dojčenia nie sú známe. Porozprávajte sa so svojím pôrodnej asistentky, opatrovateľkou alebo praktického lekára, ak sa ich použitia.